Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az ikerterhesség hogy öröklődik?

Az ikerterhesség hogy öröklődik?

Figyelt kérdés

Azt hallottam anyai ágon öröklődik csak.


De az én esetemben hogy van?


Az anyai nagypapámnak volt ikertestvére. Tehát végülis ez női ág, mert az anyukám részéről van ez. De ugyanakkor meg mégsem női ág, mert a papámról van szó...


Már kb 8-10 éves koromban mondogatták, hogy az 1 generációs kimaradás miatt, esélyes hogy ikreim lesznek. Tényleg van rá esélyem?


2011. febr. 15. 23:04
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Nem, nincsen. Akkor lenne, ha az anyai nagymamád részéről lennének az ikrek.
2011. febr. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Igen, ha lány vagy, nálad lehetséges.
2011. febr. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Bocs, elsőnek van igaza.
2011. febr. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, offolnék! Nálunk anyukám volt iker! Anno Czeizel Endre azt mondta anyunak, hogy valószínűleg a bátyámnak lesznek ikrei. Mármint neki sem biztosra, de neki van rá nagyobb esélye! Ez igaz lehet?
2011. febr. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Benne van a pakliban.Nálam is esélyes mert én is iker vagyok,előttünk is voltak ikrek(ők meghaltak),anyum is iker,és a testvérei is közt volt még egy iker,és a nagymamám is iker volt.

24/L

2011. febr. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak a hajlam öröklődik, de jó ha tudod ,minden 10.terhesség ikerterhességnek indul, de a szervezet elhajtja az egyik magzatot. Ezt észre sem szokták venni.Általában igaz az,hogy az erősebb immunrendszerű nőknek marad meg a második magzatuk is.
2011. febr. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!