Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Depresszióra, öngyilkosságra...

Depresszióra, öngyilkosságra való hajlam mennyire öröklődik?

Figyelt kérdés
Körülmények hozzák elő az emberből, vagy lehetséges, hogy "normális" körülmények között is depressziós lehet az ember? (úgy értem nem valami tragédia, vagy sok stressz miatt, hanem "csak úgy") Remélem érthető voltam. Előre is köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 24. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:

A hajlamot a nagymamámtól örököltem.20évesen kerültem orvoshoz mert addigra teljesen magam alatt voltam.

Normális családban nőttem fel,a kiváltó ok máig nem ismert.

Gyógyszert szedtem és helyrejöttem.

2011. okt. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem mindig kell valami mozgatórugója legyen az öngyilkosságnak.

Attól függ ki mit bír ki. Valakinek annyi is elég hogy "jódóga" van, valaki megjárja a mélységeket és csak utána borul a bili.

Mint hajlam nem hinném hgy öröklődik, de sok múlik az egyén labilisságán.

De a körülmények mindig közrejátszanak, természetesen negatív értelemben.

2011. okt. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne beszéld be magadnak, hogy öröklődik, mert azzal biztos ártasz magadnak. Nem hiszem, hogy csak ez a meghatározó tényező, mert sok olyan embernél is előjön, akinek nincs ilyen családi múltja.
2011. okt. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem szerencsére nincs ilyen gondom.
2011. okt. 24. 13:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha depressziós szülő nevel gyereket, az rányomja a bélyegét a gyerekre is. NEm biztos, hogy depressziós lesz tőle, de az életszemléletét a későbbiekben erősen befolyásolni foglya.
2011. okt. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nagyon nehéz meghatározni a normális körülmények fogalmát..Mi másnak tökéletes,az az egyénnek lehet abnormális.

És szerintem ezt nem kell a hajlamban keresni.Sem az agy vegyi folyamataiban(amit szintén nem lehet meghatározni hisz egy senkitől sem vettek még agybiopsziát egy xanax vagy zoloft felírása miatt).


Az ingerszegény lét is kiválthatja,szerintem bármi.


Nyílván.

2011. okt. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Biztos vannak ezen a területen is öröklődő dolgok, hiszen egyikünk vidámabb természetű, másikunk meg mintha mindig szomorú lenne. De ez is viszonyítás kérdése, hogy kihez képest? Meg a sok jó hiedelem, hogy mi magyarok itt a depressziós Kárpát-medencében, bezzeg az a mindig vidám....nép. Ami meg az öngyilkosság öröklődését illeti, szerintem "öröklődik", ha mintát látsz rá a családban, a környezetben. Alig húsz éves koromban volt ezzel "kalandom", és csak később jutott szembe, hogy tényleg anyám is megpróbálta, meg ez meg az...........Ágy gondolom nélkülük nekem eszembe sem jutott volna ilyesmit csinálni.
2011. okt. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A hajlamot esetleg lehet örökölni. Ennek azonban egyszerűen az is lehet válasza, hogy általában az lesz öngyilkos, aki valamilyen problémát az életében nem tud megoldani, nem tud szabadulni abból a szorult élethelyzetből. Ha a családban bárki az öngyilkosságot, mint "megoldást" választja, akkor jellemzőbb lehet, hogy a másik ezt a megoldást fogja utánozni. (Mint megbirkózási stratégia).


Amúgy még nagyon sok minden közre játszhat.. nem lehet azt mondani, hogy egy tényező dönt. Nem elég, hogy pl. a családban legyen ilyen eset, ahhoz a személynek is olyannak kell lennie, vagy a környezetének.

2011. okt. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!