Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Házassági szerződés". Hogy...

"Házassági szerződés". Hogy említsem meg neki?

Figyelt kérdés

Párommal házvételt tervezünk pár hónapon belül. A szüleim fognak segíteni pénzzel a házvételben, az ő anyukája nem tud adni semmit, a hitelt közösen vennénk fel. A szüleim és persze én is szeretnénk ha le lenne írva, hogy az én részemről ennyi és ennyi összeg lett, az ő részéről ennyi és ennyi összeg lett adva, hogy ha ne adj isten odakerül az ember, ne vigyük el egymás vagyonát. Persze nem feltételezem róla hogy késöbb elhagy vagy bármi, de igaza van a szüleimnek, jobb az ilyet az elején tisztázni.

Normális a párom, de félek ezt neki említeni, nem akarom h félre értsen. Hogy kezdjek neki? Szerintetek megfog sértődni?

22/L


2011. febr. 16. 09:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem így, ahogy leírtad. Mondd el neki,hogy bár adja Isten,hogy ne történjen semmi, de előfordulhat és nyilván ez a pénz, nem a tiéd, hanem a szüleid kemény munkájának az eredménye. Nem hiszem, hogy baj az, ha valaki realista, és belekalkulálja,hogy bár most még nagy a szerelem, rózsaszín köd meg minden, de el is romolhat!

Nálunk a ház teljes mértékben az enyém. Igaz nem volt szükség papírra, mert építettük és az én nevemre került, de a férjem is beleszállt valamennyivel, amiről én erősködtem,hogy legyen papír. Ez így fair! Szerintem ezen senkinek nem kellene megsértődnie!

2011. febr. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Így, ahogy ide leírtad.

De az is megoldás lehet, hogy a ház nem 50-50%-ban lesz a tulajdonotok, hanem az adott pénz arányában.

2011. febr. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez korrekt, azt nem várhatja el a párod, hogy ami a szüleidé, azt add be a közösbe. A közös vagyon az együtt szerzett vagyon.

A nem korrekt szerződés az lenne, amit egyszer itt írt valaki, hogy a pasija jövedelemarányosan akar osztozkodni a szerzett javakon. (Mint többen egyetértettünk, ez csak akkor korrekt maximum, ha egyenlő arányú házimunkát végez)

2011. febr. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A ház 50-50%-ban lenne a nevünkön, ez a szerződés tényleg csak arra kéne, hogy ha az ember véletlenül odajut, ne veszítse el azt a vagyonát amit pl nálam a szüleim gyűjtöttek össze.

Köszönöm a válaszokat.

2011. febr. 16. 09:38
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Tényleg úgy mond el neki, ahogy itt nekünk. Nekem egyébként az a véleményem, hogy nagyon megalázó ez a helyzet a másik fél számára. DE!! Az az ember aki valóban nagyon szereti a másikat, és meg sem fordulna egyébként sem a fejében, hogy esetleges válás esetén olyan dolgokat is követel, ami törvényileg járna neki, de egyébként nem, az bár rosszul esik neki, de aláírja a papírokat. Valahol a lelke mélyén érti a lényeget.
2011. febr. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A házassági szerződés manapság teljesen elfogadott dolog ilyen helyzetben. A szüleid által beleadott pénzről igenis írjatok papírt akkor is, ha most minden tökéletes a kapcsolatotokban. Emiatt nem sértődhet meg a párod sem. Úgy beszéld meg vele, hogy ezt elsősorban a szüleid szeretnék, mert bár ők is nagyon szeretik a párodat, a jövőbe senki nem lát, és ők azért elsősorban a gyereküket szeretnék támogatni a saját maguk által megteremtett pénzzel. Gondoljon bele ebbe a helyzetbe ő is, mint szülő, nem ugyanígy tenne-e a helyükben? Ha ez őt sérti, le is mondhattok erről a segítségről, akkor hogy vélekedne?
2011. febr. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%

Így korrektül,ahogyan nekünk felvázoltad.

Egyébként kicsit sem meglázó a másik fél számára.Én például üres kézzel mentem a házasságba,ha kell üres kézzel jövök el(persze nem kell),egyedül a gyermekünket nem hagynám kisemmizni.Mi ezért írtunk szerződést,nem érzem magam megalázva.

2011. febr. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%
Biztosan rosszul fog neki esni, először legalábbis szíven üti, de szerintem aztán megérti! Igaz az én párom semmit sem íratott alá velem, pedig még házasok sem vagyunk, amit veszünk házat az ő alaptőkéjével vesszük( több millió forint), nekem sajnos nincs kezdő tőkém, de soha meg sem említette a szerződést, és 50-50% van a nevünkön a ház, és persze a hitel is közös! Igaz, ez nem a szülei pénze, hanem csakis az övé. Rosszul esett volna, ha előhozakodik a szerződéssel, de megértettem volna, s semmiképp sem ártott volna a kapcsolatunknak! Sokkal rosszabb, ha nem említed meg, s ez szálka marad benned, és a szüleidben! Annál nincs rosszabb, mintha esetleg a veszekedés során ezt a fejéhez vágod! Akkor inkább szerződés, és tiszta a dolog!
2011. febr. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
én nagyon megsértödnék a helyében.az kellene hogy a szüleid mondják neki
2011. febr. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha van hivatalos nyoma a szüleidtől kapott pénznek, akkor az egész probléma nem létezik, mert nem számít bele a közös szerzemények közé, vagyonmegosztás esetén a párod részéből azt le kell vonni, amennyire én tudom.
2011. febr. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!