Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem kötelező M. o. -on...

Miért nem kötelező M. o. -on a házassági szerződés, amikor minden második házasság válással végződik?

Figyelt kérdés

Általában legjobban mindig az tiltakozik, akinek egy fillérje sincsen!!!

"Hogy hozzá se mennék, ha ezt szóba hozná"

meg

"Meg milyen ember az ilyen, aki már előre erre számít"

stb...stb...


2011. márc. 1. 17:41
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
84%
Mert mindenkiből kinézik, hogy okosan tud eljárni ezügyben. Kötelezővé nem tenném, de én is szerződés-párti vagyok.
2011. márc. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
54%
Én szerződés párti vagyok és nem lenne rossz ha kötelezővé tennék, mert ezzel sok konfliktust lehetne megelőzni a párok között. Ugye mert első körben mindig akkor van gond amikor az egyik említi a másiknak hogy mi lenne ha... és ahogy tapasztaltam pár hete, természetesen a másik fél egyből bizonytalanságot, sértettséget érez stb... pedig ez nem erről szól.
2011. márc. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
84%
A hazassagot is az emberek valasztjak. Senkit sem kenyszeritenek, hogy kihez menjen. Ha valaki nem akar szerzodest, az is a sajat dolga, nem lehet megszabni ezt masnak. Ez miert faj neked? Ettol neked nem lesz se tobb, se kevesebb. Mindenki a sajat eleteert, hazassagaert felel, senki maseert.
2011. márc. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
82%

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Látszik hogy két tábor van, és ezek nem értik egy mást:


Ha igaz a szerelem, akkor miért kell szerződés? szerintük az a bizalmatlanság hogyha szerződére van szükség.


a másik szerint

Ha igaz a szerelem akkor mit változta egy papír?

Szerintük ha valaki nem hajlandó a papírt aláírni, akkor abból automatikusan az következik hogy ki karja használni és csak a pénzre megy.


Mindenkinek saját dolga eldönteni, melyiket tartja igaznak, viszont a másikat azért leócsárolni, mert nem ért egyet az ő szubjektív véleményével az meg....sokat elárul arról ki mennyire érett és felnőtt.

2011. márc. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
77%
Mert annyi szabadság még jár az embernek, hogy a saját életéről maga döntsön akár jól, akár rosszul, én nem ilyen okostónik, mint te, kedves kérdező. :)
2011. márc. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
67%

Ennyi erővel akár be is tilthatnák a házasságot. De amúgy is: üssenek is agyon minket, ahogy megszülettünk, mert úgyis mindenki meghal a végén. :D Sok sületlenséget olvastam már itt, de gratulálok, te viszed a prímet! :D


Egyébként bizonyos helyzetekben nagyon is hasznos a házassági szerződés. De hagy döntse már el az ember, mit akar, könyörgöm!

Azt meg végképp nem értem, akik azt akarják, hogy minden ugyanúgy legyen, mint azelőtt, minden szempontból, mi a francnak házasodnak egyáltalán.

2011. márc. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
33%
mért köteleznék azt, ami mindkét értelmes, házasulandó félnek a jól felfogott érdeke?
2011. márc. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak akik normális választ adtak!


Akik, meg nem tudnak normális választ adni

és rögtön a kérdést, meg a kérdezőt támadják,

javaslom, hogy keressenek más elfoglaltságot maguknak...

2011. márc. 1. 18:07
 9/32 anonim ***** válasza:
96%

miért nem azt kérdezed, hogy "miért nem kötelező Mo-n az embereknek konfliktus kezelést és önismeretet tanulni?"

szerintem EZ hasznosabb lenne! határozottan csökkentené a válások számát, és ezzel az anyagi csődbe jutó válókat is csökkentené!

2011. márc. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
76%

18:07

Bocs, de amilyen a kérdés, olyan a válasz. :) Én például nagyon utálom a legtöbb emberi szabadságot korlátozó intézkedésnek még az ötletét is, meg az ilyen általánosításokat is, hogy "az tiltakozik, akinek egy fillérje sincs". Ne vádaskodjunk, ne általánosítsunk, mert az embert érhetik még meglepetések ilyen téren. Mármint hogy mikor ki tiltakozik. Elhiheted.

2011. márc. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!