Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házassági szerződés házasság...

Házassági szerződés házasság alatt lehetséges? Vagyonszerződés,

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor légyszi segíts. Házasok vagyunk a párommal és kedves anyós befolyásolására mivel kölcsön ad, házassági szerződést vagy vagyonződést kell írnunk. konkrét példa érdekel.
2011. jan. 10. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem értem! Miért nem elég szimplán csak egy papírt írni róla (akár közjegyző előtt), hogy ő kölcsön adta a pénzt!
2011. jan. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt tudom, hogy ügyvéd előtt kell írni, szóval keressetek egy ügyvédet, aztán ő tudni fogja, mithogyanmerre kell csinálni.
2011. jan. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha kölcsönt ad, azt közösen vissza kell fizetnetek. Akkor ne irjatok házassági szerződést, hiszen azt a házasság alatt szerzett KÖZÖS pénzetekből fogjátok visszafizetni. HA örökbe ad, akkor meg irjanak róla ők ajándéozási szerződést, igy az a férjed különvagyonának számit. Ennyi.

Ne hagyjátok már hülyeségekre rábeszélni magatokat, pláne ne irj alá számodra előnytelen szerződést.

Mit akar beleirni?

2011. jan. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Gondolom azt akarja megakadályozni anyóspajtás, hogy ha időközben szétmentek (ki tudja, mekkora összegről beszélünk), te is fizesd továbbra is a részedet. De akkor egyszerűbb csak a kölcsönről írni egy papírt, úgyis a közös vagyonból megy.
2011. jan. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha kölcsönt ad, akkor kölcsönszerződést kell írni, nem házassági szerződést, az ugyanis válás esetén tisztázza az enyém-tied helyzetet.
2011. jan. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Keressetek fel vagy egy közjegyzőt vagy egy ügyvédet! Az mindenről felvilágosít,és nem kerülhet a szerződésbe olyan kitétel,amelyik bárki számára hátrányos!

Semmiképpen ne menjetek bele egy otthon készített papír elkészítésébe.

2011. jan. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
Na akkor te sem vagy annyira jóba az anyóssal.Egyet mondok, ne fogadd el a pénzét, még hitelbe sem, mert aki így kezdi arról megvan a vélemyényem.Inkább ne is adjon.Sosem fogadnám el rokontól így.Olyan szembeköpős, vagy mintha azt mondaná nem bízok benned, akkor meg ne adjon.
2011. jan. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
17.04-nek igaza van.Csessze meg a pénzét.A férjedet sem értem.Az enyém úgy elküldené a nyilatkozatával együtt, hogy nem találna vissza.Volt ilyen próbálkozása anyósomnak,de nálunk kudarcba fulladt.Nem én nem engedtem,hanem a férjem.
2011. jan. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!