Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők ti eljártok ill....

Szülők ti eljártok ill. eljártatok a gyereketek szülőiére ill. fogadóórájára?

Figyelt kérdés

11.-es gimnazista lány vagyok,jó tanuló.Az én szüleim csak általánosban jártok el ezekre az " eseményekre ",akkor is 1-4.osztályig.Azóta sosem voltak.Most volt pár hete szülői és a fülembe jutott,hogy mondták páran,hogy nekem meg még egy lánynak sosincsenek ott a szülei.Most ezzel mért van probléma ? Semmi baj nincs velük,mindent megtudunk beszélni a szüleinkkel stb.

Mások véleményre lennék kiváncsi.17/L köszönöm :)


2011. febr. 16. 15:15
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
77%

Hát ha nem is mindegyikre, de illene néha elmenni! Tudod ilyenkor az a gond, hogy szülő elköveti azt a hibát, hogy nem megy el, de valami gond lesz véletlenül, akkor rögtön nekiugrik a tanárnak,hogy erről ő miért nem tudott.

Szerintem félévente egyszer mindenkinek van egy órája a gyerekére!

2011. febr. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
71%

Eljártak, persze. Nem csak akkor érdemes elmenni, ha egy gyerek problémás. Innen a tanárok is látják, hogy a szülőt érdekli, mi történik a gyerekével, illetve sok dolgot itt mondanak el a szülőknek, amiről érdemes tudniuk.

Fogadóórára csak akkor ment anyukám, ha valahol tényleg gond volt, de a szülőire mindig elment.

2011. febr. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
37%

Mikor a gyerek még pici, akkor a szülők eljárnak, mert a gyerek magától nem tudja elintézni az elintéznivalókat, vagy megbeszélni amit kell.

Mikor kezd felnőni, a szülők elég értelmesnek látják, hogy magától intézze az ilyesmit, és ha még baj sincs vele, akkor minek legyenek ott? Persze hogy normális :)

2011. febr. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
17%

Nekem sem jártak soha a szüleim szakközépbe minek ugy is minden hülyeséget felesleges dolgokat magyaráznak a tanárok.

Ez volt mindig anyám és az én véleményem is persze ezt az oszi sosem értette mikor megpróbáltam elmagyarázni. Szarjál a véleményükre ugy is csak egy senkik.

2011. febr. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat.Pl : most amikor fakultáiót kellett választani,azt sem a diák döntötte el,hanem helyette a szülei.Úgy veszem észre nincs egy önálló gondolata jó sok diáknak és ez igy nincs rendben.
2011. febr. 16. 15:25
 6/58 anonim ***** válasza:
75%
én szüleim is eljártak. igazából akkor lényegesebb elmenni rá szerintem ha valami pénzről van szó (osztálypénz, szalagavató, osztálykirándulás), mert ezeket inkább a szülőkkel szokta megbeszélni az osztályfőnök, nálunk legalábbis így volt.
2011. febr. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
89%

Az enyémre sem szoktak eljönni. Gimiben talán az elsőre elmentek, általánosban pedig 2-3-szor.

Eleinte egy kicsit cikinek éreztem, de úgy különösebben nem érdekelt a dolog. Anyám 3 műszakban dolgozott, a szülői meg sokszor pont akkor volt, mikor nem volt otthon, vagy éjszakau meló után aludt.

2011. febr. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
67%

Az én lányom ugyan még csak elsős, de én ott voltam eddig mindegyiken és el is fogok menni mindre, ha tudok.

Ez szerintem fontos, mert a tanár tudja, hogy érdekli a szülőt, mi van a gyerekkel meg van néhány olyan dolog is, amit meg kell beszélni, amiről nem egyedül döntenek. Nem olyan nagy dolog évente 2 alkalommal megjelenni.

2011. febr. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
42%
Nem jártak, csak 9.-ig, egy 17 éves ember már majdnem felnőtt, el lehet mondani neki a dolgokat, nem kell hozzá anyuci.
2011. febr. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
73%
Igen, és szülőként válaszolok Neked. Egyetlenegyszer nem voltam a lányom szülői értekezletén, mikor el volt törve a lábam, akkor a férjem ment. 15 éves a lányunk, és nagyon jó tanuló. A szülői értekezletet nem a rossz, problémás gyermekek szüleinek tartják, hanem az egész osztály tanulóinak a szülei részére.
2011. febr. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!