Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan fontos a család?

Miért olyan fontos a család?

Figyelt kérdés
Egyedül is lehetek boldog, vagy hosszabb-rövidebb párkapárkapcsolatban, nem?
2011. febr. 17. 10:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Lehetsz. Az egyik barátnőm már elmúlt 40 éves, nem akar gyereket, ő nem az az anyatípus. Szereti a gyerekeket, szülésznő a szakmája, de nem akar sajátot, nem tudja magát anyaként elképzelni. Boldog, kiegyensúlyozott nő, eddig mindig évekig tartó párkapcsolatai voltak, de egyiknél sem merült fel a gyerektéma. Ő ilyen, és biztos nincs vele egyedül. Én nem tudnám az életemet család, gyerekek nélkül elképzelni, én így vagyok boldog. De látom, hogy a másik oldal sem feltétlenül rossz.
2011. febr. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
most még igen.de majd ha megöregszel nem lesz kivel beszélgetned esténként.majd sajnálni fogod aszt hogy mások boldogan tolják a babakocsit te meg egyedül vagy.nincs ki meg halgason stb...de nem vagyunk egyformák.mig más a családdal tölti az ünnepeket addig te egyedül.igaz vannak gondok is de már maga az élet is gond.sok szerencsét.
2011. febr. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Erre te tudod a választ, hogy boldog vagy-e egyedül, vagy kettesben egy párkapcsolatban.

:)


Ha a válaszod igen, akkor nincs semmi baj.

Nem mások életét kell élni, hanem a sajátodat.

2011. febr. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mindenkinek a maga döntése, szeretne-e gyereket vagy sem... ez nem egy kötelező dolog, pedig nagyon sokan azt hiszik hogy az.

Nem mindenki tartja magát alkalmasnak a gyereknevelésre akkor miért kéne hogy gyereke legyen? Hogy aggódhasson mikor mit ront el?

Nagyon sok "szülő" van, aki teljesen alkalmatlan még arra is hogy egy halat eltartson, nemhogy egy gyereket... a legtöbbjüknek azért van, mert "kötelező" (sokan vannak az ismerőseim között is)

Szerintem ilyen téren siralmas ez emberek gondolkozása.


És mielőtt leszólna valaki, én most tervezek gyereket, és nagyon szeretem is őket. De tényleg nem kell ilyen beszűkülten gondolkozni, mindenki úgy alakítja az életét ahogy neki jó.

2011. febr. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
24%

Én is boldog vagyok egyedül, szóval igen. Én sem akarok családot, a párkapcsolatoknak nem vagyok ellenére, de nagyon hamar ráunok mindenkire, az öregkoromat pedig kifejezetten szeretném egyedül tölteni.

Ha meg megbánom, és rosszul érzem majd magam, előfordulhat ilyen is, de csak ezért nem fogom lekötelezni magam, hogy majd egyszer jó legyen. Egyébként is olyan vagyok, hogy a legrosszabb helyzetben is megtalálom a jót. :) Szóval nem hiszem, hogy nekem speciel problémám lenne majd ebből.

2011. febr. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősömnek már évek óta nincsen párkapcsolata, viszont nagy baráti társasága van, ő így érzi jól magát. 60 éves, de 40nek néz ki, nagyon sokat ad magára, szeret bulizni, utazgatni stb. Neki ez az élet, pedig imádja a gyerekeket, de soha nem akart magának, sőt férjet sem.
2011. febr. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Önzöség azért szülni,hogy legyen kivel idősen dumálni,az ilyen ne szüljön,mert csak használná a gyerekeit a céljaira...
2011. febr. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Azért ha nekem lenne anyám, ahogy van is, csak-csak hozzászólok öregségére néha. Ha meg nem lenne, vagy én nem lennék, akkor nem szólnék hozzá. Ezért semmi önzést nem látok abban, ha valaki beszélget a gyerekével, vagy a szüleivel. A többi választ köszönöm.

Pénzt is adok anyámnak, meg kalácsot is, ha van.

2011. febr. 21. 13:45
 9/11 anonim ***** válasza:
nem a beszélgetés önzöség aranyom hanem azért szülni hogy legyen kivel beszélni öregségébe ,nem ezért kell szülni,aki ezt nem érti ne is szüljön mert cssak eszközt szülne.
2011. febr. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szerintem, Ezüstöm, meg kell érteni, hoyg a gyermek érték. Nem játékszer, nem háziállat, hanem befektetés. Aki szül, jól teszi, ha azért szül, hogy legyen valakije öreg napjaira. A gyermeknek is az a jó, ha számítanak rá. Akit alattvalóként szolgálnak, abból nem lesz ember, hanem csak roncs vagy szörnyeteg.

Szerintem nagyon helyes úgy gondolkodni, hoyg a gyerek lesz aki áveszi majd a helyünket: a kötelességeinket. Ez felértékeli a gyereket. Passzióból szülni: lealacsoyítja.

Én így gondolom, bocs hoyg offoltam magamat!

2011. márc. 8. 09:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!