Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyszüleimnek 2011. augusztus...

Nagyszüleimnek 2011. augusztusban lesz az 50. házassági évfordulójuk, milyen ajándékot vegyünk nekik?

Figyelt kérdés

Aranylakodalmuk alkalmából újból összeházasodnak, rendesen templomban és utána étterembe megyünk ünnepelni, zenekar is lesz. :) Imádom a nagyszüleimet, nagyon sokat köszönhetek nekik és szeretnék valami hozzájuk méltó ajándékot adni. Nagymamám nyugdíjas tanárnő, nagypapám építész. Szüleimmel együtt megyünk, na meg természetesen a család többi része is jelen lesz. Anyagilag jelenleg nem vagyunk a helyzet magaslatán, de gondoltam, hogy nyárig talán elkezdenék gyűjtögetni, ha kitalálnám, hogy mit szeretnék nekik adni. Énekelni is fogok az ünnepségen, de ezen felül még szeretném őket mással is megajándékozni. Van valami jó ötlet?

Előre is köszönöm a válaszokat!


21/L


2011. febr. 17. 20:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerkessz esetleg esküvői újságot. Egy összefoglalót a közös életükről.
2011. febr. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Voltam egy helyen, ahol /azt hiszem/ videót csináltak a régi fotókból és kivetítőn láthattuk. Az egész időrendi sorrendben, kisgyermek-kortól, a kamaszkori képeken keresztül, az esküvői képek és a megszületett gyermekek, unokák képeivel. Nagyon szép volt és nagyon megható. Ezt ott a vacsora után levetíteni, utána a videót nekik adni.
2011. febr. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
Beszéld meg a nagyapáddal, hogy adjatok szerenádot a nagymamádnak.
2011. febr. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az Országos Széchenyi Könyvtárban meglehet rendelni egy olyan albumot ami egy adott napon megjelent újságcikkeket tartalmazza. Általában ezt születésnapra szokták, de szerintem erre az alkalomra is nagyon jó lenne. A házasságkötésük időpontján megjelent korabeli lapokból egy válogatás szerintem nagyon jó ajándék lenne. Szép bőrkötésben készül, kb 5000 ft. Ha megtalálom a linket belinkelem.
2011. febr. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hú, nagyon aranyosak vagytok, nagyon jó ötleteket írtatok! :) Az a helyzet, hogy ha csak rágondolok arra a csodálatos szeretetre, szerelemre, kölcsönös tiszteletre, amivel ők illetik egymást, máris elérzékenyülök. A dalom éneklése közben is elbőgöm magam, de gyakorolom, hogy ott majd ne ez legyen... :)
2011. febr. 17. 21:07
 6/11 anonim ***** válasza:

[link]


előző vagyok, itt a link

2011. febr. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Állítsatok a házuk elé májusfát.
2011. febr. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Készíts nekik cewe-fotókönyvet. A régi papírképeket be lehet szkennelni, és akkor azokat is be tudod tenni az albumba. Nagyon jól meg lehet csinálni, nem nehéz, a program nagyon jó, kiélheted a kreativitásodat, és egy nagyon szép fotóalbumot tudsz készíteni.


Én eddig a sogornőim gyerkőceinek a ballagási képeiből csináltam, az egyik barátom pedig a szülei házassági évfordulójára készített ilyet, gyermekkor, fiatal évek, esküvő, gyermekek, unokák, családi összejövetelek képeiből, nagyon jó lett, a szülők nagyon meghatódtak. Egy fotókönyv nem akkora vészes összeg, viszont benne van a nagyiék élete, és a képek biztos egy csomó emléküket felidézik majd.

2011. febr. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ez is nagyon tetszik! Szép érzelmes, szerelmes számok kellenének hozzá, amik aláfestő zeneként mennének alatta! Ja és legjobb lenne, ha magyar számok lennének, mert a nagyszüleim ugye nem tudnak angolul, így ha értenék a mondanivalót az úgy sokkal meghatóbb lenne! :)

Tudtok ilyeneket?

2011. febr. 18. 12:21
 10/11 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


ma 9.10-es vagyok


Amire én gondoltam, az nem számítógépes képösszeállítás, ami alatt zene mehetne. Ez a cewe fotókönyv egy papír alapú fotóalbum, csak számítógépen kell elkészíteni. A DM-ben és a Rossmannban lehet csináltatni. Valamelyiknek a honlapjáról letöltöd a fotókönyv készítő programot, és aztán hajrá. Kiválaszthatod, hogy mekkora legyen az album, milyen kötésű, hány oldalas, milyen legyen a képek elrendezése, mindenféle színű mintájú háttereket, clip-artokat lehet beszúrni, és a kiválasztott képeket beilleszted, lehet a képeket keretbe tenni, vágni, piros szemet eltüntetni, egy csomó lehetőség van. És mindig frissítik, letölthetsz újabb háttereket stb.


Ha készen vagy megrendeled, a program neten keresztül feltölti amit összeállítottál, aztán ha kész az album, a hozzád legközelebbi boltban átveheted, de azt hiszem ki is postázzák.


Az árak a fotókönyv méretéhez, borításához, oldalszámához igazodnak. Szerintem megléri az árát. Nem azt mondom, hogy az ember minden képét tegye ilyenbe, de jeles alkalmakkor szerintem szép dolog.


Nyárig bőven van időd elkészíteni.


Én azért ezt javasoltam, mert a nagyiék idős emberek, ez az album viszont nem dvd-n van, meg nem kell hozzá számítógép, hanem számunkra is kézzel fogható, akár minden nap megnézegethetik.


Viszont, ha végül a fotókönyvet választod, mivel éttermes ünneplés lesz, én azt csinálnám, hogy a fotókönyvbe válogatott képekből készítenék egy power pointos vetítést, és levetíteném az étteremben, mehetne alatta romatikus zene is. Biztosan meg lehet oldani az étteremben a kivetítést, ha tudsz szerezni projektort. És akkor mindenki láthatná az évfordulón, de a nagyiéknak lenne egy mindig nézegethető albumuk.

2011. febr. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!