Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én nem tudnék valahogy segíten...

Én nem tudnék valahogy segíteni anyumnak, nagyszüleimnek?

Figyelt kérdés

elég gáz az anyagi helyzetünk, amit anyum keres pénz az elmegy a számlákra (100ezer Ft) a nagypapám 67 évesen még dolgozik, nélküle sehol nem lennénk... bátyám pedig nagyon gáz, 18 éves de csak szórja a pénzt, mindenből a legújabb kell neki, hatalmas tévéje van, amit csak arra használ, hogy játszon valami konzolos játékkal, aztánmég van egy bazinyag monitora, meg számítógépe, minden extrával, és még panaszkodik hogy kell ez meg az. csak Jorden(michael jorden) pólókat hajlandó hordani...

nekem minden cuccom tőle van, van egy nem működő számítógépem(el szeretnám valahogy adni) van 2 tévém, minkettőt bátyámtól kaptam, de nem akartam kidobni a régebbit, mert van egy viszonylag elválasztott része a zsobámnak, és az ott van, ami a saját dolgom az csaj az ágyam(azt is azért kaptam, mert amit a bátyámtól kaptam, az eltört) és egy laptopom, amit szülinapomra kaptam, és ennyi...

nagyon szeretnék segíteni az anyagi helyzetünk helyrehozásában, ami zsebpénzt kapok(nagyon ritkán, nem úgy hogy heti enyi meg anyi) azt is kölcsönadtam nekik, most éppen 20 ezerrel tartoznak, mert a többit már rég nem számolom, de ez sok pénz, szal ezt felírták nekem.

hogy segíthetnék nekik??

bocsi a hosszú sztoriért, csak leírtam minden tényezőt,köszi a válaszokat elére is :)


2011. márc. 7. 21:47
 1/10 A kérdező kommentje:
istenem de idiótán írok, bocsi a helyesírási hibákért, nem vagyok éppen a toppon :\
2011. márc. 7. 21:49
 2/10 anonim válasza:
Ha a bátyád saját maga keresi meg a pénzt,amit elszór akkor az az ő dolga,18éves azt csinál amit akar(ésszerű határokon belül,de ha nem a saját pénzéből vásárolja meg a holmijait,akkor egyszerűen nem kell neki adni pénzt. Az,hogy hogyan tudnál segíteni az elég nehéz,mivel még gyerek vagy szerintem dolgoznod nem kéne,esetleg azzal tudnál segíteni a szüleidnek,hogy kevesebb sebpénzt kérsz,és mindenből az olcsóbbat kéred.
2011. márc. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
27%
Keres melót a tesod nyilván a saját pénzét szórja.
2011. márc. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem írod, hány éves vagy, de iskola mellett max. hétvégi munkát ajánlanék. Újság (szórólap) kihordás, pizza kihordás hasonlók.

Másrészt - az én időmben - amikor valaki elvégezte az iskoláit, elment dolgozni, és a keresetének kb. egynegyed részét be kellett dobnia a családi kasszába, saját kaja, rezsiszámla ellentételezéseként. Persze, valószínű, hogy egy kezdő fizetés ezt még nem futotta, de kezdtük megtanulni a pénz kezelését. A nálunk maradóból kellett attól kezdve ruházkodnunk (persze névnapra, karácsonyra kaptunk ilyen dolgokat ajándékba) és a fennmaradóból költhettünk olyasmire, ami szórakozás, vagy extra igény. Ha nem is ilyen kemény módon, de felvethetnéd a mamának, nagypapának, hogy a tesód is beszállhatna a családi kassza növelésébe.


Nézd körbe a felsorolt műszaki cikkeidet, ami csak úgy áll ott, hogy kb. egy év óta max. csak a por lett róla letörölve, azokat próbáld meg mielőbb eladni, mert ha a műszaki szinvonala elavul (mindig újabb dolgokat találnak ki a műszaki fejlesztők), egyáltalán nem lesz lehetőséged pénzt csinálni belőle.

2011. márc. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokar

15 vagyok, a bátyám pedig nem dolgozik, de még a jogosítványt sem csinálta meg

2011. márc. 8. 15:14
 6/10 anonim ***** válasza:
15 évesen már lehet dolgozni ha már a tesod lusta de hogy mért adtok neki pénz ilyen dolgokra nem értem. Nemet kell neki mondani és annyi.
2011. márc. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! 7,59-es vagyok. Minden elismerésem a tied. A munka vállalásnál vigyázz, mert neked most még első a tanulás. Azért a mamáéknál rá lehetne kérdezni, hogy a tesód miért nem keres munkát, miért nem megy el valahova dolgozni? Lehet, hogy már kocka? Írd meg, hogy jutottatok-e valamire.
2011. márc. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
az egy dolog ha nemet mondunk neki, de akor megy a nagyimhoz, neki pedig ő a kedvenc, tehát mindig ad neki pénzt. igen már kocka (nemiskicsit), de egy fokkal jobb a helyzet mint pár éve.
2011. márc. 9. 08:19
 9/10 anonim ***** válasza:
7,59-es vagyok! Akkor költözzön a nagyihoz, egyen is ott, ha a nagyi nem látja be, hogy egy ilyen idős fiatalembernek már dolgoznia kellene. Ebben az esetben a ti családi kasszátokból egy fővel kevesebbre kell főzni, és az ő szobáját sem kell fűteni. Ehhez vajon mit szólna a nagyi?
2011. márc. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hát átjár ebédelni, szinte minden nap :\ én elspeciel elzártam a fűtést a szobámban, és inkább a nappaliban alszom, de igazából ott is elég hideg van :\
2011. márc. 12. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!