Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak nekem ilyen rossz a...

Csak nekem ilyen rossz a kacsolatom az anyukámmal? Nem tudom mit tehetnék költözzek apámhoz? 16/L

Figyelt kérdés
szóval nem vagyunk jóba. én nem mondok el kb semmit anyumnak mert mindenen nagyon kiakad és túlságosan aggódik minden miatt. ha mégis elmondom akkor meg azon aggódik hogy miért nem mondtam el korábban... állandóan úgy érzem hogy valami baja van velem és engem okol minden bajáért de ezt nem mondja csak én így érzem. nem merek neki semmit mondani mert félek hogy az csak rossz lesz. és tényleg az lesz!:(. nekem nagyon fontos anyukám és félek hogy nem jó vagyok neki és talán jobb lenne ha apummal laknék. de igazából az sem lenne jó mert akkor meg az lenne hogy nem szeretem őt és miért nem lakom vele és akkor meg attól lenne rosszul. van megoldás??
2011. febr. 17. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Van megoldás, persze.

Először is mutasd ki, hogy szereted őt. Ez lehet eleinte kicsit "erőltetett", ha amúgy nem repesel érte, de egy ölelés, egy kis kedvesség, hogy ha segítesz neki, az eleve javítani fog a helyzeten. (Keress rá a neten a "szeretetnyelvekre").

Abba nyugodj bele, hogy tök normális, ha ennyi idős lányát nagyon félti, hát ne csodáld... :))


A másik, hogy nem elmondasz neki dolgokat, hanem beszélgetsz vele.

Mondjuk együtt ültök a tévé előtt, nézitek a műsort, és elmondod a véleményed, neked szimpi volt-e, amit X csinált, vagy mekkora barom, te soha nem csinálnál ilyet.

Vagy hogy XY most csináltatott piercinget, és neked tetszik, neki mi a véleménye róla.

Könnyebb úgy megismerni a másik véleményét, ha nem értik közvetlenül, csak "valakiről" beszélgettek.

Ha többet beszélgettek egymással, jobban meg fogjátok egymást érteni, közelebb kerültök.

Nem megoldás, ha apádhoz menekülsz, sőt elég valószínű, hogy ő még jobban fog félteni, mert az apák tudják csak igazán, milyenek a fiúk és mit akarnak. :DDD Erényöv és csador nélkül nem úszod meg, főleg hogy neki kell még anyád előtt is felelnie, ha bármi baj ér, és meg akarná mutatni, hogy ő jobban csinálja.


Ettől még vele is szorosabbra fűzheted a szálakat, ő is ismeri anyádat is, biztos tud segíteni, hogy jobban megértsétek egymást, és lehet használni "közvetítőnek", kicsit puhíthat anyádon, ha ő mondja el, mit szeretnél.

2011. febr. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nyiss felé bízz benne és ne félj tőle. Az anyukád biztosan szeret téged és aggódik érted. Beszélgessetek kérd ki a véleményét mutasd ki hogy szereted.Ne kételkedj magadban!

Biztos vagyok benne hogy a helyzet nem helyrehozhatatlan.

2011. febr. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi hogy válaszoltatok!!! hát ma volt vele egy beszélgetésem erről de az sem lett valami jó....de megpróbálok akkor más témákról dumálni vele;)
2011. febr. 18. 21:35
 4/4 anonim ***** válasza:
Fel a fejjel minden rendben lesz.
2011. febr. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!