Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tetszenek az alábbi...

Hogy tetszenek az alábbi nevek? Mi a véleményed róluk? Melyik (melyek) tetszik a legjobban?

Figyelt kérdés

Adelheid, Ágnes, Amália, Anasztázia, Anna, Auguszta, Beatrix, Borbála, Eleonóra, Erzsébet, Eufémia, Eufrozina, Eugénia, Felicitász, Gertrúd, Gizella, Ilona, Izabella, Jolán, Jozefa, Judit, Karolina, Katalin, Klaudia, Klemencia, Konstancia, Krisztina, Leopoldina, Ludovika, Margit, Mária, Terézia, Tomázia, Vilma, Zita, Zsófia

[link]


2011. febr. 18. 11:21
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
76%

a bonyolult ÉS ritka nevek nem jönnek be pl. Adelheid, Auguszta.

ugye nem ilyeneket akarsz a gyerekednek adni? :O

2011. febr. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Ami nagyon tetszik, adnám gyerekemnek névként: Amália, Vilma

Ami tetszik, de a gyerekemnek nem adnám (vagy magyartalan kissé, vagy nem annyira tetszik, stb.):

Anasztázia

Auguszta

Jozefa

Ludovika

Tomázia

Zsófia és Zita is tetszene, de kellemetlen emlékeim vannak mindkét névvel, és kissé gyakorinak tartom őket, és csak kicsit tetszenek (gyerekemnek semmiképpen nem adnám), de még mindig inkább így szólítok valakit, mint idegenhangzású (pl. Jessika, Zsáklin) vagy nevetséges néven (pl. Málna, Eperke).


Honnan jöttek pont ezek a nevek kérdező?

2011. febr. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Abszolút nem tetszenek, soha nem adnám a gyerekemnek:

Adelheid, Ágnes, Amália, Anasztázia, Borbála, Eleonóra, Erzsébet, Eufémia, Eufrozina, Eugénia, Felicitász, Gertrúd, Gizella, Ilona, Jolán, Jozefa, Judit, Katalin, Klemencia, Konstancia, Leopoldina, Ludovika, Margit, Mária, Terézia, Tomázia, Vilma.


Tetszenek:

Anna, Beatrix, Izabella, Karolina, Klaudia, Zita, Zsófia.

De ezek közül az Annát és Beatrixot nem adnám a gyerekemnek.

2011. febr. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pont a ritka régies nevek jönnek be, utálom a nagyon tucatneveket (pl. Tímea, Szilvia).
2011. febr. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Anna, Izabella, Karolina, Klaudia, Zita, Zsófia ok.

A többi vagy csúnya, vagy elavult, vagy furcsa... (pl. "Leopoldina Ludovika hozd már ide azt a könyvet...")

2011. febr. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Hogy honnan jöttek?


Az összes itt felsorolt utónév, magyar (de általában nem magyar származású) királynék, királynők (kettő volt, Mária, Mária Terézia) keresztnevei voltak, a listán szerepel mindegyikük neve, amelyik még ma is használható. (Néhány nevet ki kellett venni, mert külföldi név volt, nem is volt és nincs is magyar megfelelője, Mo-n nem lehet anyakönyveztetni).

[link]

2011. febr. 18. 11:29
 7/26 anonim ***** válasza:
Nekem speciel egyik sem az igazi!:)
2011. febr. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Vilma és Beatrix, nekem ezek tetszenek. A többi kissé konzervatív egy kislányhoz. Persze egy felnőtt nőhöz már nem:)
2011. febr. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Izabella (szeretem ezt a nevet, én is ezt kaptam a szüleimtől:))

Talán még a Zsófia, Anna...a többi már nagyon ,,különleges" számomra!

2011. febr. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Szerintem is az Amália, Vilma a legszebb ezek közül [link] , gyerekemnek is adnám ezeket a neveket, második névként, és még az Irma és a Róza is tetszik (első névként régi magyar, vagy hun nevet adnék, pl. Emese, Virág, Réka, Levente, Csaba, stb...sajnos nagyon gyakori nevek lettek).

Szeretem a régies, ritkán használt, komoly neveket, a ma divatos, tündibündi neveket nem.

2011. febr. 18. 11:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!