Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tetszenek az alábbi...

Hogy tetszenek az alábbi nevek? Mi a véleményed róluk? Melyik (melyek) tetszik a legjobban?

Figyelt kérdés

Adelheid, Ágnes, Amália, Anasztázia, Anna, Auguszta, Beatrix, Borbála, Eleonóra, Erzsébet, Eufémia, Eufrozina, Eugénia, Felicitász, Gertrúd, Gizella, Ilona, Izabella, Jolán, Jozefa, Judit, Karolina, Katalin, Klaudia, Klemencia, Konstancia, Krisztina, Leopoldina, Ludovika, Margit, Mária, Terézia, Tomázia, Vilma, Zita, Zsófia

[link]


2011. febr. 18. 11:21
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Mellesleg az Annuncináta, meg pl. az Oriána és az Amália között érzek némi különbséget.

IQ hiányos majmok másokat a nevük miatt csúfolnak az egy dolog, nem igazán van olyan név amit ne lehetne csúfolni, ha akarják, az Amáliát lehet Ilmának becézni, bár én rühellem a becézéseket, azt sem engedem, hogy engem becézzenek.

Amik számomra hülye nevek már leírtam, pl. Napsugár, Szibilla, és a tucatnevek.


Mellesleg az én nevem amikor kaptam igazán ritka volt, nem is ismerek a korosztályomból senkit akit így hívnak, de ma az elsők között van az újszülötteknek adott nevek között.

Azért mert nem divatos, attól még nem rusnya egy név, max. neked nem tetszik.


Vélemények kulturált kifejtését kérném, nem tetszik, nem tetszik...ennyi.

2011. febr. 18. 13:11
 22/26 napietus ***** válasza:
100%
Anna, Batrix, Erzsébet, Gertrúd, Gizella, Judit Karolina, Katalin, Klaudia, Krisztina, Ludovika, Margit, Mária, Terézia, Vilma, Zita, Zsófia tetszik, a többi nem.
2011. febr. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Az Anna, Beatrix, Erzsebet, Izabella, Krisztina, Zita, Zsofia meg hasonlok normalis nevek. Az Auguszta is jol hangzik, csak az vele a problema, mint a tobbi maradekkal a listan. Tul komoly es nem tudod becezni. Gyereknek meg igy eleg furcsa.


En mondjuk egyiket sem adnam a gyerekemnek errol a listarol.

2011. febr. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

A tucatnevek valamikor ritkák voltak. Mára lett belőlük sok. Tímea? Jókai előtt nem is volt ilyen. Nyilván azért adták sokan ezt a nevet a gyereküknek, mert tetszett nekik, és ha ennyire tucatnév, akkor nyilván azok is tucatnyian voltak/vannak, akik szerint a legszebb nevek közt van.

Én mindenképp olyan nevet adnék a gyerekemnek, aminek szép a hangzása, az, hogy előtte kik viselték, az nem hat meg. Akinek az Erzsébet azért tetszik, mert a Sissy név magyar változata, az mennyivel jobb indokot talált, mint az, aki Tímeának hívja a gyerekét, hisz ez egy nagy magyar író névalkotása.

A régi nevek meg nyilván valamiért kimentek a divatból, azért ilyen ritkák. (Amália, Irma... )

Persze mindettől függetlenül mindenki olyan nevet ad a gyerekének, amilyet akar. Ez csak az én véleményem.

2011. febr. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

"Akinek az Erzsébet azért tetszik, mert a Sissy név magyar változata, az mennyivel jobb indokot talált,"


Nem szeretnék kötözködni, még véletlenül sem. De a Sisi (így írják helyen) az Elizabeth becézése, az Elizabeth magyar megfelelője az Erzsébet. Erzsébet királynénak pedig 3 keresztneve volt: Erzsébet Amália Eugénia.

[link]

[link] _magyar_kir%C3%A1lyn%C3%A9


Nekem pl. az Irma azért is tetszik, mert nagymamámat és a rákban elhunyt dédnagymamámat is így hívják, ha második névként megkapná a gyerekem ezt a nevet, akkor biztos, hogy közrejátszanak, ez a tény is, (emellett persze nagyon tetszik).

2011. febr. 19. 14:09
 26/26 A kérdező kommentje:
Mellesleg nekem a Tímea, Szilvia, Gabriella nem csak azért nem tetszik, mert tucatnevek lettek (gyakorlatilag ebből a 3 névből állt össze a középiskolás osztályom), hanem mert amúgy sem tetszenek, amúgy roppantul zavarna, ha rajtam kívül még négy ugyanolyan nevű ember lenne velem egy közösségben. Nem bántani akarom a nevek viselőit, de nekem nem jön be, sem a gyakoriságuk sem önmagukban.
2011. febr. 19. 14:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!