Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tetszenek az alábbi...

Hogy tetszenek az alábbi nevek? Mi a véleményed róluk? Melyik (melyek) tetszik a legjobban?

Figyelt kérdés

Adelheid, Ágnes, Amália, Anasztázia, Anna, Auguszta, Beatrix, Borbála, Eleonóra, Erzsébet, Eufémia, Eufrozina, Eugénia, Felicitász, Gertrúd, Gizella, Ilona, Izabella, Jolán, Jozefa, Judit, Karolina, Katalin, Klaudia, Klemencia, Konstancia, Krisztina, Leopoldina, Ludovika, Margit, Mária, Terézia, Tomázia, Vilma, Zita, Zsófia

[link]


2011. febr. 18. 11:21
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
20%

Amália??? Nekem egyik sem tetszik igazán, de ez az Amália nálam kiveri a biztosítékot... olyan mint az anál... :D

A másik igen "szép" név amit múltkor láttam az Annunciáta... :D A nuncia... :D Azok az emberek sem normálisak akik ilyen nevet adnak a gyerekeiknek.

2011. febr. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
70%
Nekem az Amália és Beatrix tetszik a legjobban :)
2011. febr. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
20%

Jesszusom.. Hát, ízlések és pofonok.

A Gertrúd esetleg. Klaudia még tetszik is. A többitől kiráz a hideg. A legborzasztóbbak: Erzsébet, Jolán, Leopoldina, Margit, Terézia, VILMA.

Még a nagyszüleim idejében hívtak így minden harmadik nőt. Brrr. Nem lennék a gyereked.

Bocs, ha a lelkedbe másztam, nem volt szándékomban, komolyan. Csak kissé mellbe vágott, hogy ma még van, akinek ezek a nevek tetszenek.

2011. febr. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Kedves 11:43-as, 11:50-es:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__csaladfa_..

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__csaladfa_..

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__csaladfa_..

Szerintem az Amália egy gyönyörű név, épp úgy mint a Vilma, Róza, Irma, tudod én rosszul vagyok a mai divatnevektől, Klaudiának és Beatrixnak, Liliánának, Gabriellának, Szilviának sosem nevezném a gyerekemet, 19. századba az arisztokrácia körében nagyon népszerű nevek voltak, és nekem nem szexuális kifejezés jut róla eszembe, piszkos a fantáziád.

11:50-es pedig nem olvasta el a kommentemet, nekem sem tetszik ezek közül mindegyik név, de leírtam honnan szedtem őket, csupán kíváncsi voltam...és jól sejtettem, hogy a többségnek a mai tucat divatnevek tetszenek.

Én pedig rosszul lennék, ha Klaudiának hívnának. Tudod ízlések és pofonok.

2011. febr. 18. 12:02
 15/26 A kérdező kommentje:
De ahogy olvastátok másnak is tetszenek a nekem is tetsző nevek.
2011. febr. 18. 12:03
 16/26 anonim ***** válasza:

Az Ágnes,Anna,Judit,Katalin,Klaudia,Zita,Zsófia,Krisztina a számomra tetsző,szép női nevek!

Amitől meg ver a víz a felsoroltak közül:Adelheid,Eufémia,Felicitász,Jozefa,Klemencia,Kostancia,Leopoldina,Tomázia

2011. febr. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
49%
Amiket itt felsoroltál, az Ágnes, Anna, Eleonóra, Karolina, Krisztina, Zsófia, és még pár kivételével mind viselhetetlenek és borzalmasak!
2011. febr. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
48%
Aki ilyen neveket ad a gyerekének mint az Annunciáta meg társai, kívánom, viselje innentől kezdve azt a nevet és naponta röhögje körbe egy taliga aprómajom! Hihetetlenül haragszom az ilyen ostoba szülőkre, akik megmagyarázhatatlan módon a gyerekükön át visznek véghez valami elmebeteg önmegvalósítási-törekvést. Majd ha a gyereket ezzel a névvel csúfolják, legyintesz rá, mondván, hogy csak piszkos a fantáziájuk? Igenis gondolni kell arra a névválasztásnál, hogy a gyereked az NEM te vagy, ő fogja viselni a nevet, nem TE, ő fog szenvedni a megaláztatások miatt, nem TE. Nálam egyvalamit értek volna el a szüleim ilyen névvel: 18. szülinapomon rohantam volna megváltoztatni, bármennyibe kerül is!
2011. febr. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Anasztáziáról nekem az orosz hercegnő jut eszembe (Romanov), de imádm azt a rajzfilmet, szerintem igazán előkelő név. Aztán az Anna a másik kedvencem, olyan tiszta a hangzása.

A harmadik az Erzsébet (oh a drága Sissy), imádtam szintén. És az Izabella is nagyon tetszik, gyönyörű a hangzása (ez egyébként az Erzsébetnek a spanyol nyelvű változata). :)

Talán még a Gizella, de annak a becézése nem tetszik, a Gizi olyan, mintha a mosógépet becézgetnéd! :D

2011. febr. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Drága 12:46 eszem ágába sincs Annucinátának vagy hogy is írják nevezni a gyerekemet, Amáliáról volt szó.

(Mellesleg terhes sem vagyok és még egy darabig gyereket sem tervezek.)

Viszont pl. az Irma, Róza, Vilma, Amália (becézése Ilma) névben én semmi kivetnivalót nem látok, gyönyörű nevek, családunkban is voltak/vannak ilyen nevű emberek, régen rengeteg nőt hívtak így, régies, előkelő nevek (nekem ezért is tetszenek, imádom a 19. századot), mellesleg csak második névként adnám ezeket a neveket, az Amáliát többen is szépnek tartják ahogy itt is olvashatod, az egy dolog, hogy NEKED nem tetszik, szubjektív véleményed, hogy szerinted mi a gáz, szerintem Szibillának, Klaudiának hívni a gyereket (ismerek ilyet) vagy Zengőnek (ilyet is ismerek) és esetleg Radmillának (igen ilyet is ismerek), Bonitának, Szulamitnak, Rozalindának gáz, épp úgy mint a tucatnevek pl. Tímea, Szilvi, Gabi (hányni tudnék ezektől a névtől olyan igénytelen).

Első névnek pl. Emesét, Virágot (és egyéb régi (ős) magyar, vagy hun nevet adnék).


OLVASSÁTOK MÁR EL HOGY HONNAN JÖTTEK EZEK A NEVEK, AZ ELSŐ OLDALON LEÍRTAM.

2011. febr. 18. 13:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!