Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hány éves kortól...

Szerintetek hány éves kortól illik egy diáknak saját magának finanszírozni az extra kiadásait?

Figyelt kérdés
Vegyük azt,hogy még a szüleivel él,nappalin tanul. Extra kiadások alatt azt értem pl,hogy beül a barátokkal, vagy felesleges ruhadarabot akar megvenni,ilyenek. Mire mondanád azt,hogy ez már gáz? Hogy illene már legalább valami pár órás diákmunkát keresni,és nem a szülőktől kérni a péntek esti sörözésre?
2011. febr. 19. 09:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem ez nem életkor függő. Én pl két suliba járok egyszerre és ha akarnék se tudnék még dolgozni is ezek mellett, a bátyám pedig orvosira jár és mellette tdk-zik, így örülünk ha 10-re hazaér.

Én 21 vagyok, bátyám lassan 24, de mégsincsenek meg a megfelelő körülmények ahhoz, hogy mi dolgozni tudjunk suli mellett.

2011. febr. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem érettségi után már illik nem anyucitól kérni sörözésre!

Nagyon sokan megoldják egyetem,főiskola mellett hogy dolgozni is tudjanak,sőt van aki már albérletet is fent tud tartani...!

2011. febr. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%

Ebben az országban még rendes állás is képtelenség találni, nemhogy részmunkaidőt... Inkább ne dolgozzon az, akit el tudnak még tartani, ne vegye el a helyet attól, akit már nem tart el senki.

Ha lesz gyerekem, az első felsőoktatási szakmája megszerzéséig eltartom teljes mértékben.

2011. febr. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem is az az ideális, ha a szülő el tudja (és el is akarja) tartani a gyerekét, ameddig az tanul. Persze, ha a szülőnek anyagi nehézséget jelent, akor a gyereknek illik valamit dolgozni, és beleadni a rezsibe vagy a saját dolgait fizetni (pl bérlet, suliban a kaja, esetleg internet, ha csak ő használja otthon).


Én is egyetemista vagyok, bejárós, naponta 4 órát utazok, 5kor kelek, és nem érek haza 4-nél előbb egyik nap sem, érthető, hogy nem tudok dolgozni emellett.


Nyáron megyek majd szakmai gyakorlatra, (elvileg) fogok érte fizetést kapni, azt a pénzt félrerakom nyelvvizsgára, hogy azt ne a szüleimnek kelljen kifizetni. Ennyit tudok tenni....

2011. febr. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

Ez tényleg nincs korhoz kötve.

Bár szerintem egy diák nem csak munkával kereshet pénzt.

A legalapvetőbb az ösztöndíj. Ha az előző félévben jól tanultál, akkor azt kapsz, pont elég ezekre a kiadásokra. Több olyan családot ismerek, ahol ez a rendszer, a diák kap otthon kaját, bérletet, füzeteket, meg ami kell, és az ösztöndíjából fizeti mondjuk a sörözését.

Ha a család nem jól áll anyagilag, akkor szoctámot is kap a diák, ebben az esetben illik szerintem abból a hasznos muszájkiadások egy részét fedezni.

Emellett egy csomó lehetőség van egy diák számára, hogy pénzt keressen. Például ha sikerül egy nagyon jó dolgozatot írnia, azt megjelentethetik, és azért is pénzt kap. TDK eredményért is pénzt kap. HÖK-ben végzett munkáért is kap.

Szóval van egy csomó tanulással összefüggő dolog, amiből már az egyetem mellett pénzt lehet kovácsolni. Innentől fenntartom, hogy az extra kiadásaira ha akarja, meg tudja teremteni a rávalót.

2011. febr. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Nekem már középiskolás koromban is volt több dolog, amit nekem kellett finanszírozni. Kaptam ünnepekkor pénzt (szülinap, névnap) abból kellett félretennem! Jól álltak a szüleim,nem volt gond a pénzből, de akarták, hogy érezzem a pénz értékét. Ha nagyon akartam egy olyan ruhát, amire nem lett volna szükségem, akkor volt,hogy azt mondták spóroljam össze, vagy max. állták a felét. Így felnőtt fejjel örülök neki, mert valóban megtanultam spórolni!
2011. febr. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%
Esetfüggő. Én ha akarnék sem tudnék dolgozni, mert elsőéves vagyok az orvosin, minden szabadidőmet a tanulás tölti ki. Ösztöndíjat pedig nem olyan könnyű kapni, sok szerencse is kell hozzá. Én kitanultam a belemet is első félévben, de mivel szerencsétlen kezem volt a vizsgaidőszakban, így csak 3-as az ösztöndíjátlagom (bár ez még így is jónak számít, mert nagyon sokan kibuktak/ill. kell vizsgakurzusra járniuk). Viszont van olyan egyetemi/főiskolai szak, ami mellett nyugodtan lehet diákmunkát vállalni, mert elég csak a vizsgaidőszakban tanulni a jó eredményért. Szóval esetfüggő.
2011. febr. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen,szerintem is esetfüggő,és nem is azokra gondolok,akik orvosira járnak. Vegyünk egy huszonévest,aki egyetemre jár,nem ösztöndíjas. Csak pár órát kell iskolában lennie,és nem minden nap. Lenne szabadideje bőven,mégis tartja a markát ,ha bármi kell.
2011. febr. 19. 11:21
 9/11 anonim ***** válasza:
70%

Igen, biztos sok olyan van, akinek lenne ideje dolgozni, mégsem teszi... nekem is volt egy olyan félévem, amikor lett volna időm, de egyszerűen nem találtam részmunkaidős állást, diákmunkát is mostanában szinte csak olyat hirdetnek, ami heti 5 nap, 8 órában és legyél nappalis.....

szóval nem találtam olyan munkát, ami jó lett volna.

1 olyan volt, ami időben megfelelt volna, de az utazásra elment volna a pénz, amit aznap megkerestem...


szóval egyszerű mondani, hogy van heti 2-3 nap időd dolgozni, menjél valahova, találni már nehezebb:S

2011. febr. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
Én is nappali tagozatos vagyok, nagyon gáz órarenddel és nagyon sok tanulnivalóval, szval nem tudnék egyetem mellett dolgozni. De az extra kiadásaimat az ösztöndíjamból szoktam finanszírozni-kivéve a színházat, azt anyukámék fizetik nekem, és ezért nagyon hálás is vagyok nekik (de nem követelem tőlük, vagy akármi). De a többit (ruha, smink, kávézóba-cukrászdába stb. beülés) mindig én fizetem a saját pénzemből. Én ezt tartom normálisnak. Nem mintha irigyelném attól, akinek ezt a szülei megengedhetik maguknak, csak azt nem tudom, hogy így hogy tanulja meg vki beosztani a pénzt.
2011. febr. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!