Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lepett már meg titeket az...

Lepett már meg titeket az anyós valami extra ajándékkal?

Figyelt kérdés

Tegnap délután beállított hozzánk egy kb 8 hónapos keverék kutyával. Azt mondta, épp a menhely közelében volt dolga, így bement és meglátta ezt a kutyát. Elhozta, de az ő házukban nem lehet kutyát tartani, így azt gondolta, majd a "pici fiacskája" befogadja.

Imádom a kutyákat, de épp rosszkor jött. Panelben lakunk, és tervezzük a babát.

Gondolkoztam, hogy vagy veszünk fel hitelt és kertes házba megyünk, vagy elajándékozzunk a kutyát vagy visszavisszük a menhelyre.

Persze míg nem lesz babánk szívesen maradhat, de nem tudom utána mit kezdjünk vele. :S


2010. jún. 27. 17:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
72%
Egy kutya nem fogyaszt olyan sokat hogy miatta ne legyen pénzetek. Anyós is beszállhat. A gyereknek pedig nem lesz semmi baja csak előnyére válik ha egy kutyával nő fel.
2010. jún. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
38%
Na, azért szerintem panelban nem paszol a baba+kutya párosítás!!! Persze kertesházban semmi gond nincs ezzel.
2010. jún. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg gyerek nő fel panelben kutyával, és lám semmi bajuk. 8 hónaposan már csak látni hogy mekkora a kutya. Igaz állatot ajándékozni nem ó ötlet de egy életről van szó, nem lehet csak úgy visszadobni a menhelyre.
2010. jún. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Nem a pénz a probléma. Ha egyedül vagyok otthon, hogy viszem le a 2 hetes babával a kutyát sétálni?
2010. jún. 27. 17:11
 5/27 A kérdező kommentje:

Senki nem mondta, hogy baja lesz.

De a gyereknevelést és a sétáltatást nem tudnám megoldani. Mindenki dolgozik, ki vigyáz a gyerekre míg a kutyával sétálok?

2010. jún. 27. 17:13
 6/27 anonim ***** válasza:
78%
MOndd meg anyósnak, hogy adja oda a szerződést, amivel kihozta, és vidd vissza. Ilyet, kutyát nem szoktak ajándékba venni, max úgy, hogy anya és apa vesz egyet, és rámondják a gyereknek, hogy te kaptad. Ez pofátlanság, hogy a panelba odavisz nektek egyet. Egy kutyát nevelni kell, etetni, sétáltatni, orvoshoz járatni, tanítani, nem lehet senkire sem rákényszeríteni szó nélkül!
2010. jún. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet megbeszélni az anyóssal, hogy ha már odaállitott hozzátok egy kutyával, akkor vegye ki a részét a gondozásból is? Végülis ő akarta annyira...Mondd meg neki, hogy neked nincs mindig időd rá...blablba.De persze ezt úgy, hogy kozben kimutatod, hogy mennyire örülsz a kutyának. Légy kedves!(: Sok sikert!
2010. jún. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Az anyós is dolgozik. Nem hiszem, hogy csak azért felmondana a munkahelyén, hogy nekem segítsen.

A párom azt mondta, ne vigyük vissza, mert "majd megoldjuk valahogy".

2010. jún. 27. 17:16
 9/27 anonim ***** válasza:
71%

Nem normális, panelba kutyát ajándékba, kérdezés nélkül a menhelyről (mármint hogy nem csak úgy beszaladt hozzá v. az utcán találta)

Mondja meg neki a férjed, hogy ezt meg kellett volna kérdeznie, és hogy nem szeretnétek kutyát a panelba, és egyébként is és ha szeretnétek házi állatot majd hoztok magatoknak. A kutyát meg ajándékozza az anyós másnak.

Szerintem ez egyrészt őrültség,másrészt bunkóság is (könnyűmás f-val a csalánt szól a mondás)

2010. jún. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
62%
Más megoldja, ti miért nem tudjátok? Mit gondoltok akinek kutyája van az mind kiteszi mikor jön a gyerek? Ez nem is egy kiskutya, már kész felnőtt. Mire jön a gyerek addigra megszokik és megnevelitek. Kicsi kutyával sem szoktak heteket otthon maradni mert minden normális ember, dolgozik. Egy csomó komoly kutyás kisbabás ismerősöm van. Kevesebb jut a kutyára, nincs kutyaiskola, versenyek, de sétálni azért tudnak vele. De legalábbis egy jó helyet keressetek ha nem kell nektek és ne a menhelyt. Amúgy meg kissé sántít a dolog mert normál menhelyről nem vihetnek ki másnak ajándékba kutyát, ki szoktak menni megnézni hova kerül a kutya, és nem lehet csak úgy továbbadni.
2010. jún. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!