Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem vannak extra elvárásaim,...

Nekem vannak extra elvárásaim, és tényleg ez a normális?

Figyelt kérdés

Amikor gyerek voltam, apukám elvitt magával pecázni, sétálni a Tisza-partra, megmutatta nekem a növényeket, bogarakat, békákat, stb. Szereltem vele biciklit, a legjobb buli volt kirándulni együtt. Ő mondta meg, melyik fára másszak fel, milyen vadon termő gyümölcsöket lehet megenni, együtt ástunk gilisztát a pecázáshoz, és még sorolhatnám.

Most felnőtt nő vagyok, van két fiam (8 és 11 évesek). Én dolgozok, házimunkát végzek, főzök, stb. A férjem heti 3-4 nap dolgozik reggel 6-este 8-ig, a többi napja szabad. Ha én nem mondom, akkor nem megyünk sehova, nem csinálunk semmit. Pontosabban, amíg én pl. főzök, addig a fiúk számítógépeznek, tv-t néznek. Ő meg vagy pihen, mert fáradt, vagy a motorját szereli, vagy a haveroknak segít ebben-abban, néha nekibuzdul és a ház körül csinál valamit. De a gyerekekkel semmit. Puszilgatja, csiklandozza őket, csokit, chipset, péksütiket vesz nekik, merthogy "imádja" őket. Közben van olyan (elég gyakran), hogy bezárja őket reggel a házba, én dolgozni vagyok, ő meg elmegy segíteni a haveroknak órák hosszat. (Ha megkérdem, hol van (mert épp rátelefonálok, hogy minden rendben van-e a gyerekekkel), akkor meg jön azzal, hogy mit ellenőrizgetem.)

Mindeközben a néhány hasonló korú gyerekes ismerőseim meg nyakra-főre mesélik, hogy milyen jót szórakoztak amikor kirándultak, vagy együtt bicajozott a család, stb.

Amikor szóba hozom, az a válasz, hogy mit gondolok én, szerintem kinek van arra energiája, hogy minden ideje be legyen osztva. Hol a meló, hol család, neki is kell egy kis szabadság, és hogy szinte mindenki így csinálja. De az én szememben nem ez a normális. Én látom rosszul, és tényleg nagyok az elvárásaim, hogy szeretném, ha még ránk (főleg a gyerekekre) is szakítana időt? Vagy tényleg ez a természetes, és az a pár család, akiknél az én gyerekkoromhoz hasonló életet élnek, az a ritka kivétel?


Nem megerősítést vagy lehülyézést várok, inkább csak kíváncsi vagyok, hogy mi lehet az "átlag".


Előre is köszönöm annak, aki válaszol.


2010. aug. 17. 20:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem az a normális, ami a te gyerekkorodban volt. Amikor én voltam gyerek, mi is sokat mentünk apukámmal kirándulni, szalonnát sütni, tavasszal az első hóvirágokat megnézni. Nem tudom, hogy ez akkor minden családnál így volt-e, csak azt, hogy nálunk igen, meg az egyik osztálytársaméknál is, akik a szomszédban laktak, meg velük együtt is mentünk sokat, mindkét család, vagy ők pl. szerettek korcsolyázni, az én szüleim meg nem tudtak, ezért velük jártunk korizni. De a lényeg, hogy ha nem is minden hétvégén, de legalább egy hónapban egyszer felmentünk a Mecsekre, hétvégente társasoztunk, anyukám vagy apukám mesét olvasott nekünk (nem csak lefekvés előtt, hanem amikor ráértek és kértük, akkor is), meg sok minden mást csináltunk együtt.


Hát az én fiamnak "nincs" apja, de én viszem minden felé, ahova tehetem, mert szerintem ez jelenti a tartalmas gyerekkort.

2010. aug. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
teljesen igazad van szerintem!!!!ma már nem olyan a gyerekkor mint régen...túl sok a technika,a meló a stressz...
2010. aug. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az a ritka kivétel amit te leírtál,hogy mit szeretnél,viszont az lenne a normális.
2010. aug. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
Az lenne anormális, ahogy te gondolod.Hiszen ha te/ti nem lennétek neki, a többi dolgot akkor is tudná csinálni.De veletek meg azokat, amiket leírtál.
2010. aug. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
igazad van,de a férjednek is kell kikapcsolódás!
2010. aug. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

szerintem bele kellene,hogy férjen a kirándulás és közös program a gyerekekkel.

Mikor én kisebb voltam, mindig jutott idő valami közös programra, pedig mindkét szülőm dolgozott(dolgozik) - apum minden hétköznap, anyum valamikor még szombaton is dolgozott. Nem azt mondom,hogy minden nap kirándultunk, de igenis együtt töltöttük a hétvégét. Emlékszem apum elvitt minket horgászni - igaz csak a közeli kanálisra,de élveztük. Aztán volt hogy elmentünk állatkertbe, sátorozni, vagy leugrottunk 1 napra a balcsira vagy valami(nem minden héten persze,de időnket beiktattunk ilyeneket). Nyaranta munka után mentünk ki egy kicsit fürödni a közeli tóra, télen munka után még kivittek egyet szánkózni.


Szóval nem mindig csak otthon "bambultunk" pedig elfoglaltak voltak a szüleim, dolgoztak + otthon kertészkedtek és kellett segíteni az ismerősöknek is, de mégis azért jutott ránk idő.

2010. aug. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom férjedet is hasonlóan nevelte apósod, mint ahogy most a gyerekeitekkel viselkedik... Ezt kapta, ezt adja.
2010. aug. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is az a "normálisabb" ahogy te gondolod, viszont ezt a férjed máshogy látja.. ő hogy nőtt fel? Szerintem nem úgy ahogy Te mert, hiszen mind úgy adjuk tovább ahogy kaptuk.. mondjuk ez "igazándiból" a kettőtök dolga..
2010. aug. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
100%

Szia!


Én is azon a véleményen vagyok, hogy ez ami most megy a rohanó életben azt nem lehet "normális" gyerekkornak nevezni a Tv, az internet és a számítógépes játékok korában a gyerekek nem értékelik az élet egyszerűbb, de nagyszerű örömeit én is gyerekkoromban voltam párszor erre-arra de nem túl sokat (21 vagyok) és inkább bánom, hogy már nem mennek úgy a dolgok mint régen amikor nem volt ennyi média és számítógépes marhaság... Vissza térve abszolút nem tartom nagy elvárásnak azt, hogy kimozduljatok a családdal kirándulni a természetbe, egy ember átlagosan 5 órát bámulja a Tv-t vagy gépezik ennyi idő alatt rengeteg helyre el lehet jutni. Próbáld meg jobb belátásra téríteni a férjed, ha egyszer össze jönne egy igazi közös kirándulás akkor biztos Ő is másképp gondolná!

2010. aug. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én kicsi voltam (6-7 éves) ugyanúgy voltam mint te. Apunak segítettem szerelni, mintem vele minden hova... Ez kéne most is... De a baj az, hogy pár év alatt a számítógép, tv és egyéb elektronikus eszközök megszálták az embereket... Persze ezt cska általánosságban mondtam. A férjed a barátaival való csavargás, lógás helyett foglalkozhatna a gyerekekkel... Ha nem tetszik neki az ötlet, akkor kérdezz rá, hogy vajon mért vállalt gyereket...
2010. aug. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!