Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ha valaki...

Mit lehet tenni ha valaki elhanyagolja magát?

Figyelt kérdés
Mit lehet tenni ha valaki teljesen elhagyja magát? Öcsém folyton otthon van mert állítása szerint nincs hova mennie vagy kihez. Munkát keres de azt se talál sajnos, otthon közbe teljesen nem foglalkozik már magával, a szobája rendetlen, fürdeni is csak akkor fürdik ha ki kell mozdulnia, mondván itthon minek. Egy szál gatyában van egész nap, ha a szobájába kéne kiszellőztetni kicsit akkor azt mondja hogy minek úgy se jön hozzá senki. Sajnos tényleg nem nagyon vannak barátai, egész nap nem tud mit kezdeni magával este nem tud aludni, aztán egész reggel alszik. Én segítenék de nem tudok mert messze lakok tőlük és csak nem rég voltam látogatóba. Ha elmentünk valamerre akkor össze szedi magát, de ahogy hazaérünk elhagyja magát egyből. Beszéltem vele de azt mondta ezt úgy sem érthetem meg. Édesanyánk van már egyedül meg de már ő se foglalkozik vele, a házi teendőkbe csak akkor veszi ki magát ha megkérik de magától nem nagyon. Hogy lehet rávenni hogy szedje össze magát? Ha szólunk akkor általában csak eltereli a dolgot, vagy azt mondja hogy semmi értelme az egésznek. Régen nem ilyen volt csak most mint ha minden barátja elhagyta volna, vagy legalább is nekem valami ilyet mondott. Azóta lett ilyen otthonülős és hanyagolta el magát.
2011. febr. 19. 14:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Hány éves? Miért nem tanul? Vagy miért nem tanult, hogy továbbtanulhasson? Barátom ugyanilyen volt, el is hagytam.
2011. febr. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
9%
szerezzetek neki egy barátnőt,de sürgősen!
2011. febr. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Klasszikus pelda a depressziora.
2011. febr. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Második, mert az úgy működik, hogy a családja odaszerződtet neki valami nőt, aki elviseli... Nem. Ez csak rajta múlik. Majd ha úgy érzi, hogy van célja az életben, hogy tudja, mit akar, és ezért tenni is képes, akkor fogja összeszedni magát, és akkor lesz igénye a normális higiéniához és hasonlókhoz. Egyértelműen lelki problémákkal küzd, esetleg kezdődő depresszióval, de a család ilyenkor nem erőltethet semmit: a legjobb, ha biztosítják róla, hogy számíthat rájuk és mellette vannak, akármi is legyen. Ha ez tényleg így van, és érzi is, talán egyszer segítséget kér majd, bár férfiember, úgyhogy valószínűbb, hogy magának akarja majd megoldani a problémáit. Mindenesetre nagyon ne próbáljatok beleszólni az életébe.

Kérdező, szerintem az segítene, ha hetente 2-3szor felhívnád, csak úgy, mikor kutyát sétáltatsz vagy orvosra vársz vagy valami, és beszélgettek néha akármilyen semmilyen dolgokról. Egy idő után érezni fogja, hogy ott vagy. És esetleg elmondja azt is, hogy mi miatt érez és viselkedik most így. És bár akkor sem a te feladatod megoldani a dolgokat, ha elmondja, az már egy lépés a változás felé.

2011. febr. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%
én is ugyanilyen vagyok őszinte barátaim nincsenek érettségi után nem mentem továbbtanulni és ki vagyok égve de nagyon volt idő mikor az öngyilkosság is megfordult a fejemben de azóta rájöttem hogy csak rajtam múlkik minden. össze kell az embernek szednie magát ez van. változtatni kell a dolgokon elnézést a nyelvtani hibákért de hidegen hagy az egész helyesírás még mindig nem vagyok teljesen átlagos stádiumban...
2011. febr. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%
Mintha engem írtál volna le. Az egyetemről kirúgtak, azóta itthon vagyok. :( Álmomban nem gondoltam volna, hogy ez lesz velem. Mindenhol a középpontban voltam, reggel mentem, este értem haza minden nap. Ez az életem legrosszabb szakasza.
2011. febr. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

Ez tényleg depresszió.. Egyszerűen kilátástalannak érzi az életét, és nincs miért felkelnie, nincs miért küzdenie. Nincs kedve semmihez, mert úgysem számít.. Nagyon szar érzés..:S Én mostanában kezdek kilábalni belőle..

Egyik pillanatról a másikra nem fog megváltozni, apránként kell felépítenie önmagát, kezdetben találhatna valami hasznos elfoglaltságot, belevihetne valami rendszert a rendszertelenségbe (pl időrend szerint kel-fekszik), mert most abszolút korlátok nélkül mozog, és ez elég instabil állapot..

Rendszeresen ki kell rángatni otthonról. Nem muszáj hosszú időre, de menjen, készülődjön, legyen emberek között. Ott olyan benyomások érik, amik előmozdíthatják a változást. Aztán jöhet a munka, lehetőleg olyasmi, ami leköti. A többi jön magától.. Ismerősök, társasági élet, stb.

Lehet jót tenne neki egyébként egy pszichológus. Tanácsot ő ugyan nem fog adni neki, szerintem ők inkább a figyelmes hallgatóság szerepét töltik be - én ugyan még nem voltam, úgyhogy nem tudom - de lehet adna neki valami bogyót, amitől kicsit jobb lenne a kedélyállapota, lelkesebben fogna bele új dolgokba, és gyorsabban felépülne.

Szerintem nem 5 perc alatt fog ez megtörténni.. Sok sikert!

2011. febr. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%
én is itthon fekszem miota az egyetemet elvégeztem. fürdeni is csak hetente fürdök ha nagyon muszály
2011. febr. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%
Sportoljon valamit. Ott szerez baratokat is. De nem artana megfejteni azt is, hogy miert hagytak el a baratai?
2011. febr. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%
Feladatokat kell neki adni,célokat kitűznie maga elé,és a hibáit feltárni neki és beismertetni vele.Együttérezni.Ha valamihez nincs kedve ne erőltesd..stb.
2011. febr. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!