Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Baj, ha valaki introvertált?...

Baj, ha valaki introvertált? Tehát aki introvertált (=zárkózott), azzal valami baj van?

Figyelt kérdés
Bocsi, hogy ebbe a témakörbe írtam, de ide írnak sokan, én meg nemcsak 1-2 ember véleményére lennék kíváncsi :)
2011. febr. 19. 15:45
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
Bajnak éppen nem baj, csak nem éri meg. Én is az voltam, de szerencsére túlléptem ezen. Azóta sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok.
2011. febr. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

én is az vok. de mivel szépnek tartanak (ők mondják, nem én :D) ezért mindig odajönnek idegenek is, és megszólítanak. azután már nincs gond, csak én nem merek így odamenni másokhoz, meg ismerkedni.

bajnak nem baj sztem...unalmas lenne, ha minden ember egyforma lenne.

20/L

2011. febr. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Csak a túlzás az, ami nem éppen jó. Ez egy alapvető személyiségtípus, ami teljesen normális. A túlzottan extrovertált embereknek is megvan a maguk baja.
2011. febr. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%

Ez nagyrészt adottság és nem elhatározás kérdése. A mai világban mindenhol azt reklámozzák, hogy ne legyél ilyen, de ez mögött üzleti érdekek állnak - aki introvertált, az nem jár állandóan bulizni, nem vásátol össze mindenfélét, ezért nem hoz annyi hasznot.


Ha el tudod fogadni magad igy, akkor sokkal jobb helyzetben vagy, mint az extrovertáltak, mert nekik ugyan sok kapcsolatuk van, de ezek felületesek, mély érzelmekre nem képes egy olyan ember, aki mindenkinek haverja. Sokkal többet ér egy vagy két BARÁT, mint 5000 haver. Az introvertált emberek partnerkapcsolatai is általában stabillabbak, mert nem felületes szempontok alapján kötödnek.

2011. febr. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
nem feltétlenül baj
2011. febr. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a kérdést. Miért lenne baj? :)
2011. febr. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%

Nem baj, sőt, én jobban is kedvelem az ilyen embereket.A nagyon extrovertált nekem kevésbé szimpatikus, olyan, mintha feltűnési viszketegsége lenne.

De alapvetően egyik sem jobb vagy rosszabb.

2011. febr. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%

Az viszont baj, ha nem tudod, mit jelent pontosan az introvertált. Ez a szó ugyanis elsősorban befelé fordulást jelent, ami nem azonos a zárkózottsággal, bár a két dolog tényleg gyakran együtt és egymással kapcsolatosan jelentkezik. Az introvertált vagy befelé forduló ember elsősorban saját, belső motivációk, igények, hiányok irányítják. Ennek ellentéte az extravertált személyiség, akit a külvilágból érkező benyomások, hangulatok, elvárások jobban magukkal tudják ragadni.


Introvertált és extravertált ember egyaránt képes teljes életet élni, hiszen minden ember feladata (talán célja), hogy a gyengébb oldalait is fejlessze. Zárkózott ember az lesz, aki a külvilággal, másokkal való kapcsolatát szélsőségesen elhanyagolja. (Értelemszerű, hogy ez az introvertáltakkal tud előfordulni.) Önmagában nem baj a zárkózottság. Kinek is lenne, lehetne baj? Nekem nem baj, hogy Te zárkózott vagy, mert nem ismerlek, nem zavarsz, nem érdekel. Ha Neked nem baj a zárkózottság, akkor megint csak nem baj... Akkor mi a kérdés???

2011. febr. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%
Attól függ, honnan nézzük. Van, akinek a nagyszájúság probléma.
2011. febr. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
81%
Bajnak nem baj, én inkább úgy mondanám, hogy "az egyik véglet". Ha túlságosan introvertált vagy, akkor Neked is jobb lenne, ha próbálnál picit extrovertáltabb lenni (nyitni mások felé), különben könnyen magadra maradhatsz...Az ember meg ugyebár társas lény...
2011. febr. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!