Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak itt olyan introvertált...

Vannak itt olyan introvertált emberek, akiket a családjuk erőnek erejével meg akart változtatni?

Figyelt kérdés
Sikerült végül megbékélniük?
2011. aug. 15. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Most arra gondolsz, hogy valaki félénk, befelé forduló és a család próbál "segíteni" hogy megváltozzon? Pedig azzal segítenének ha elfogadnák úgy ahogy van?


Nekem nem a családdal, de barátokkal volt így. Egy idő után megértették, hogy nem ezzel segítenek, hanem az utóbbival, így én is elfogadtam maga. És bár nem változtam meg, de már nem zavar.

2011. aug. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pontosan arra gondolok!
2011. aug. 15. 11:43
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

:) igen, azért az elfogadáson túl valljuk be, ez az adottság sok szituációban megnehezíti a dolgunkat. de azért vannak ezek az akadályok, hogy megbirkózzunk velük.

pl. nekem ideális munkahelyet is nehéz találni, hiába van meg hozzá a végzettségem, a felvételi elbeszélgetésen nagyon sokat nyom a latban a magabiztos kisugárzás (ami nekem nincs), így sokkal több papírt, tárgyi referenciát kell mutatnom, mint egy kevésbé képzett, viszont annál magabiztosabb kollégának. Hát ez van :(

Viszont a szerencse a dologban, hogy ha sokszor ismétlődik egy-egy szituáció, akkor egyre könnyebben megy, csak kitartás kell hozzá.


Nem tudom mennyi idős vagy, remélem ezzel nem traktáltalak feleslegesen. De ha még pályaválasztás előtt állsz, akkor ez is legyen szempont, mert ez az amit a felvételin nem néznek és én nagyon félreválasztottam, amellett, hogy a suliban gond nélkül vettem az akadályokat, a gyakorlatban nem vagyok alkalmas a személyiségemből eredően erre a pályára. Vagyis talán alkalmas vagyok, de felső vezető nem lesz belőlem.

2011. aug. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2011. aug. 22. 21:34
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen, de azért beszélgethetünk egyébről is.

De első lépés mindenképp az, hogy magad fogadd el. Ez ki fog sugározni és mások is elfogadnak majd. A másik: gondolj arra, hogy nem vagy egyedül.

2011. aug. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom elfogadni magam, álladóan csak azt éreztetik velem, hogy haszontalan, kis döntésképtelen szar vagyok, így a fejem fölött hoznak engem érintő kérdésekben döntést, anyám erőnek erejével "meg akar javítani", mert szerinte nem normális, ahogy visálkedem, elkezdtek pszichológushoz is járatni. Összességében úgy rossz minden, ahogy van.
2011. aug. 23. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!