Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rosszul esne, ha a gyereketek...

Rosszul esne, ha a gyereketek megváltoztatná a keresztnevét? Elfogadnátok?

Figyelt kérdés
2011. febr. 19. 17:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
35%

Mi két keresztnevet adtunk a fiú, s a lánygyermekünknek is. Mikor személyit kaptak, választhattak, hogy melyiket akarják. Mindketten az első mellett döntöttek, mert szép nevek.

Láttam egy kislányt: Kármen-nek hívták. A Bizet operában egy tüzes cigánylány, ez a kicsi, meg egy véznácska szőke volt. Ha így járnék, lehet, hogy változtatnék. Ha már "nomen est omen"

2011. febr. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom, hogy zavarna-e, de termeszetesen elfogadnam. Foleg azert, mert en sem szeretem a nevemet es tudom, hogy milyen az. Persze az eleg huzos lehet, ha Gizibol Kata lesz, mert mindig lesz olyan, aki a regi neven szolitja.
2011. febr. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Én arra lennék kíváncsi, hogy miről mire akarja megváltoztatni? M ha például Eszterről, Zsáklinra, akkor nagyon kiakadnék :)
2011. febr. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
18:20 És hogy történt a választási lehetőség? csak azért kérdezem,mert mikor Én kaptam személyit,a kutya nem kérdezte hogy Én mit akarok,akarom e egyáltalán vagy az első,vagy a második nevemet?Így önként 18 évesen Én döntöttem el,hogy elhagyom a második nevemet.
2011. febr. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Hmmm...érdekes kérdés. Nem esne rosszul ha megvan rá az oka.

Én óvodáskorom óta gyülöltem a keresztnevem, mindig mondtam, hogy "nem vagyok az". Anyám megunta ezt és mondta hogy választhatok magamnak másikat de nehéz volt hozzászoknia eleinte, talán picit rosszul is esett neki. De elfogadta, hogy nálam lelki okai vannak amiért gyülöltem (nem csúfolás miatt, valami trauma amire magam sem emlékszem). Iskolás korom óta az új nevemet használtam, mindenki így ismert meg, de mai napig kiráz a hideg ha meghallom hogy valakit így hívnak. Pl. én ki sem tudom mondani olyan undor van bennem és remegek az idegtöl. Csak ez az egy név ilyen. Na de éppen emiatt nem esne rosszul, megérteném ha nem csak divatból akarna változtatni.

23/N

2011. febr. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

22:54 - akkor az volt a módi, hogy vagy elhagyja a 2. anyakönyvezett nevét, vagy ha azt szeretné használni, akkor a 2.nevet aláhúzták.Lehet, hogy ma már nem így van, de ők az egyszerűség kedvéért maradtak az első, egyetlen névnél. Pláne, ha megházasodnak, s a mai divat szerint kell leírni a nevüket: pl. Hevesi-Erdős Brigitta Karolina.

S a gyerekük netán: Hevesi-Erdős-Kókai-Szabolcsi Miranda Mária lesz, szegény 6 éves gyerek, mire leírja a nevét, a többiek már jönnek vissza a 10 perces szünetről, pláne ha őket Nagy Pál-nak, Tóth Zsoltnak anyakönyvezték.

2011. febr. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

22:55

Melyik ez a név?(:

2011. febr. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ha önzésből a saját nevemet adnám neki, csak mert hagyomány, akkor mrgérteném, mert engem sem az vezérelt, hogy egy szép nevet válasszak neki.
2013. aug. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!