Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvált apukák! Hogyan reagálná...

Elvált apukák! Hogyan reagálnátok, ha a gyereketek megváltoztatná a nevét?

Figyelt kérdés
Önszántából, nem kényszerítve. (Családnevét.)
2011. júl. 16. 22:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok elvált apuka, de: a férfi a feleségétől vált el, a gyerekeitől nem. A feleség változtasson nevet, mert érthető, hogy nem akar már kötődni névileg az exéhez. De a gyerek akkor is a gyereke marad a férfinak, joggal érezheti megbántva magát.

Persze ha az apához és emberhez nem méltó módon él és viselkedik, akkor megérdemli a gyerekétől ezt a döfést.

2011. júl. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De ha meg is érdemli, mi lenne a reakció?
2011. júl. 16. 22:46
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha megérdemli, akkor nincs értelme zokon venni.

Meg kell próbálni elfogadni, mást úgysem lehet tenni.

2011. júl. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
Igaz, én megtartottam, pedig apám nem sokat törődött velem, de ismerek egy családot, ahol apuka nagyon szerette a lányt, mindennel kényeztette, csakhogy jött a mostohaapuka, és anyukával telebeszélték a kislány fejét, aki önszántából belement hogy X-ből Y legyen, eldobta apukája nevét, aki tényleg mindent megtett érte. Mikor ezt apuka megtudta, annyira fájt neki, hogy azt mondta, ha a nevére nincs szükség, biztos rá sem, és berekesztette a számlát, nem adott gyerektartást. Anyukáék persze pereltek, de elvesztették, mert millióik voltak, apuka pedig alig keresett filléreket amúgy is, a bíróság figyelembe vette ezt is, és azt is, hogy milyen érzéseket okozott ez a vér szerinti apának.
2011. júl. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%

A gyerek nem változtathatja meg a családnevét az apa beleegyezése nélkül, csak 18 év felett.

Egyébként én szerettem volna -felnőttként- de rájöttem, hogy apámnak sokkal rosszabbul esik az, ha az ő nevét viselem, mintha mást, így megtartottam

2011. júl. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

OFF


23:03!


Amit leírtál, az csak és kizárólag 2 esetben lehetséges:

Apuka lemondott a szülői jogairól és örökbe adta a lányát a volt felesége férjének VAGY a bíróság megvonta a szülői felügyeleti jogát és engedélyezte az örökbefogadást.

Semmilyen más esetben nem ítél a bíróság úgy, hogy a különélő szülő ne fizessen gyermektartásdíjat, még akkor sem, ha milliomos a gyermeket eltartó szülő.

2011. júl. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Persze úgy értettem, hogy 18 év felett. Azt hittem, logikus.
2011. júl. 17. 11:52
 8/11 anonim ***** válasza:
56%
Milyen ok kell ahhoz hogy egy gyerek eldobja az apja nevét???
2011. júl. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy élősködő gyökér volt, aki terrorban tartotta a családot és ezért elváltak.

Ezért még a a nevére sem akarnak emlékezni, nem még viselni...

pl.

2011. júl. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hiába nem váltak el a szüleim, alig várom, hogy férjhez menjek, és felvegyem az asszonynevem, az úgy mégsem annyira "direkt" dolog...


Semmi kötődésem nincs hozzá, de azért nem aláznám meg annyira, hogy csak úgy eldobom a nevem...

2011. júl. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!