Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tud sz elvárások nélkül élni?

Tud sz elvárások nélkül élni?

Figyelt kérdés

vagy mindenkire kéretlenül tukmálod magad, hogy aztán elvárhass tőlük? Ha meg nem teljesül, akkor meg lehet frusztráltnak lenni.

Vagy pedig: ha teszel valamit, akkor önzetlenül, nem viszonzást várva teszed?


2011. febr. 20. 18:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Erre szokták mondani, hogy az élet egy csatorna, amit beleteszel, azt veszed ki belőle.

Apám konkrétabban fogalmazott (sikeres élet áll mögötte, így hiszek neki): "Mindig adj, akkor is, ha nem várhatsz vissza semmit. Az élet be fogja pótolni. Lehet, hogy mástól kapod vissza, amit adtál." Azt tapasztalom, hogy működik is.


Illetve van egy nagyon jó barátom, akinek az apja egy rettentő szimpatikus ember, mellette hihetetlenül sikeres üzletember. Ő vallja azt az elvet, hogy "mindig te légy, akinek tartoznak, te ne tartozz". Szó szerint (nem magyar az illető) úgy hangzott, hogy "always be a giver, not a receiver".


A viszonzást nem az adott személytől, hanem az élettől kell várni. No meg több legyet lehet fogni egy csepp mézzel, mint egy akó epével...

2011. febr. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Inkább azért a tudatért segítek, hogy végre egyszer nem függök másoktól.
2011. febr. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Hiába élsz elvárások nélkül, ha mások elvárással vannak feléd.
2011. febr. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
2011. febr. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
igen
2011. febr. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%

Mindenki máshonnan jön, és máshová érkezik, ezért értelmetlen minden elvárás.


Ettől függetlenül az embereknek mindig vannak és lesznek elvárásaik, és ez mindig csak keserűséget szül, mert nem erőszakolhatunk rá másra semmit:)


Hiába gondolom azt, hogy valami alapvetően elvárható, ha a másik esetleg úgy gondolja, hogy az nála nem fér bele.


Én mindig segítek, adok, ahányszor csak tehetem, az élet úgyis viszonozza majd. És olyan jó érzés, amikor másnak örömet szerzel:)

2011. febr. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha sokszor teszek meg valamit és egy kàvéval sem viszonoznak,akkor màr elvàràsokkal élek,mert ez a legkevesebb,amivel megtisztelhet valaki.
2011. febr. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
Nem mindig. Sajnos. Amíg nem szövődik barátság, köztem és a másik között, addig nincsenek elvárásaim. De amint mélyül a kapcsolat, egyre inkább így kezdek gondolkodni: "én annyi mindent tettem érte, ezt már igazán elvárhatom tőle." Utána meg puffogok rajta, hogy még erre sem képes. Viszont az évek során egyre inkább rájöttem arra, hogy nem jó az ha másoktól függök, és mástól várok mindig segítséget. Rájöttem, hogy adott helyzetben azért nem kaptam segítséget, mert nekem kellett megoldanom, és nem kellett másokat is belekevernem. Illetve megvolt hozzá minden adottságom, hogy megoldjam.
2011. febr. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"mindenkire kéretlenül tukmálod magad, hogy aztán elvárhass tőlük"

Fúú ezt de jól mondod. Volt egy barátnőm aki pont ilyen volt, de nem tudtam megfogalmazni ezt magamban. később mindent a szememre hányt. Én meg nem tudtam mit mondani arra én miben segítettem. Csak később jutottak eszembe a dolgok és egy tényleg jó barátom azt mondta , hogy azért mert én szívből adtam, és önzetlenül.

2011. febr. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem vannak bizonyos elvárásaim azokkal az emberekkel szemben, akik körbevesznek, de ezek inkább lelki/érzelmi elvárások, mint olyanok, hogy elvárom, hogy csinálja meg ezt meg ezt nekem. Pl. mondjuk egy baráttól elvárom, hogy ne áruljon el. De segíteni önzetlenül segítek, nem az a célom vele, hogy a másik az adósom legyen, és nem akadok ki, ha vmiben nem segít később.
2011. febr. 21. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!