Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy még egy nagykorúnak is időre kell visszamennie a kollégiumba?

Figyelt kérdés
Most nem a középiskolásokra gondolok, hanem azokra, akik okj-s képzésre járnak. Mert ugye ők is középiskolai kollégiumban laknak. Szerintem nekik igazán megengedhetnék, hogy akkor menjenek vissza amikor akarnak, nem pedig 8-ra.
2011. febr. 20. 20:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
53%
A kollégiumnak van házirendje, aki ott akar lakni, annak be kell tartania. Akinek nem tetszik, az mehet albérletbe - vagy ha nincs rá pénze, akkor meg alkalmazkodnia kell a szabályokhoz.
2011. febr. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Az okj képzés nem kötelező. De ha valaki úgy dönt, hogy megcsinálja, és kollégiumban akar lakni, akkor fogadja el, hogy ott az a szabály. Ez ilyen egyszerű.

Különben én pl. amíg gimnazista voltam, maximálisan kihasználtam a kimenőket, minden este 10 körül értem csak be (nálunk eddig lehetett kérni). Most már a saját háztartásomban élek, ahol tényleg azt csinálok, amit akarok, és 6 körül általában haza szoktam érni :D

2011. febr. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Sztem jó, ha van egy határidő, de azért az este 8 sztem elég húzós egy nagykorúnak, simán ki lehetne tolni mondjuk 10re, akkor azért egyes koncerteken, bulikban részt tud venni hétköznap is, ha nagyon el akar menni. De mondjuk jó, hogy van egy "takarodó", mert 1) ez mégiscsak egy közösség, ahol alkalmazkodni kell, 2) aki hajnalig van el, az általában nemcsak beszélget... egy kvázi tanulóközösségbe részegen beesni hajnalban, felverni mkit, nem hagyni másokat aludni... na, ezt ezzel nagyjából azért lehet limitálni, és ez sztem jó dolog.
2011. febr. 21. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A kollégium egy lehetőség, nem muszáj igénybe venni. Mindennek ára van, az olcsó szállásnak pl. az, hogy vannak bizonyos szabályok, amiket be kell tartani.

A nagykorúnak is. Mindössze annyit tehet, hogy köszöni, nem kéri. Kifizeti az ötször, tízszer annyiba kerülő albérletet, és akkor meg haza, amikor akar. Erre szüksége is lesz, mert késő éjszakáig dolgozhat órák után azért, hogy ki bírja fizetni.


Miért kéne bárki kedvéért változtatni a szabályokon? Ha nem tetszik, nem kell ott lakni. Ennyi.

2011. febr. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Anno nálunk is így volt :)Meg ha éjszaka elmentél fel kellett iratkozni, hogy mikor akarsz visszajönni, este 10-kor, 4-kor, vagy reggel 6-tól bármikor.Ha este 10 re mondtad, és csak később értél vissza, akkor ejnye-bejnye volt.ha hamarabb, akkor nem volt semmi.Viszont az volt a rossz, hogy reggel 4 előtt már jóval korábban kitettek minket a szórakozóhelyekről, szóval télen maradt a koli előtti esetenként 3/4-fél órás fagyoskodás, a porta előtt,csak azért, hogy a portásbácsi kimásszon, és ajtót nyisson :S.

Jaaa, és még valami, ha pl. éjjel 2 után értél oda 10 perccel, akkor már nem engedtek be, hát jó volt :S

De túléltük, és nosztalgiával gondolunk vissza :D :D.

23L

2011. febr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!