Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Fontos kérdés! Mit...

Kismamák! Fontos kérdés! Mit jelent az, a laboreredményen, hogy hcg több mint 5000? Az orvos nem mondott semmit, csak hümmögött a vizsgálat és az ultrahang közben. Holnap kell visszamennie a barátnőmnek.

Figyelt kérdés
2010. dec. 22. 14:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azt hogy nagy valószinüséggel várandós.
2010. dec. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt értem, kb. 6 hetes lehet. De semmit nem mondott az orvos, csak hümmögött.
2010. dec. 22. 15:02
 3/11 anonim ***** válasza:
2010. dec. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha ilyen orvosa van, miért nem választ egy másikat? Biztos, hogy terhes, olyan 5-6 hetes lehet, a laboreredmény alapján is. Érdekes doki, hogy nem látott semmit sem az ultrahangon... Szerintem, válasszon másik dokit. Nekem 5 hetesen látszódott a petezsák, és szerintem a legtöbb nőnek is.
2010. dec. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Méhen kívüli terhesség előfordulhat akkor, hogyha az orvos nem lát semmit az ultrahangon?
2010. dec. 22. 15:42
 6/11 anonim ***** válasza:

Sokan nincsenek tisztában azzal, hogy a terhességi tesztek kimutatják-e a méhen kívüli terhességet. Természetesen igen, azonban a HCG szint lassabban emelkedik és később mutatható csak ki.


Számos tünet figyelmeztetheti a kismamákat arra, hogy nincs minden rendben, melyek már a hatodik héttől jelentkezhetnek. A normális terhestünetek mellett a hüvelyi vérzés, barnás váladék, a nagyon erős alhasi, húzó jellegű derék- és végbélfájdalom jelentkezésénél mindenképpen forduljunk orvoshoz. A tünetek egy idő után enyhülhetnek, majd újra erősödnek, egyre hevesebb fájdalommal kísérve, amelynek a magzat növekedése az oka. Méhen kívüli terhesség két hónapnál tovább nem tart általában, nagyon ritka kivételtől eltekintve, amikor a hasüregben kifejlődik a magzat, ez azonban irodalmi ritkaság

2010. dec. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha ekkora hcg erteknel nem lat semmit az Uh an a doki akkor gaz van.altalaban 1-2ezres erteknel mar latszik a petezsak.Lehetseges hogy mehenkivuli.
2010. dec. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a méhen kívüli terhességet is kimutatják a terhességi tesztek. A kérdésem az, hogyha valóban terhes a barátnőm, mert az, és kb. a 6-7. hétben lehet, akkor miért nem látott semmit az orvos az ultrahangon, miközben a laboreredmény is tisztán mutatja, hogy van hcg a szervezetében, ergo állapotos.
2010. dec. 22. 16:11
 9/11 anonim ***** válasza:
Én inkább az 5-6. hétre tippelnék a lelet alapján. Lehet méhenkívüli, de lehet, hogy szimplán béna volt az orvos, nem egyszer hallottam olyan orvosról, akik nem tudják kezelni az ultrahangos készüléket rendesen, sőt van személyes tapasztalatom is.
2010. dec. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Menjen el a barátnőd egy másik orvoshoz, nem veszít vele semmit.
2010. dec. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!