Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a szomszéd nem veri a...

Ha a szomszéd nem veri a gyerekét, a tied miért kap?

Figyelt kérdés
Megérdemli?
2011. febr. 21. 08:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Én sem verem,meg is látszik rajta.Amióta kamaszodik nagy a szája,nem akar tanulni(csak bizonyos dolgok megvonása-ígérgetése után)A kicsi meg hisztis-tehát nem mondható,hogy verem őket....
2011. febr. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezt most nem értem...az övét nem veri de a tied kapott?Vagy mi?

Én nem verem se a sajátomat, se másét!Nah azt főleg nem!

2011. febr. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Ha jól értem arra gondolsz, hogy előfordul olyan hogy valaki a saját gyerekét nem üti meg, de a másét igen.

Sajnos valóban előfordul ilyen főként a játszótereken.

Egy kis példa:


Adott 2 gyerek Pistike és Józsika.

Józsika egy olyan tipusu gyerek, aki szófogadó, megérti azt hogy nem szabad , tudja is hogy mit lehet mit nem.Soha nem ütne meg senkit, még akkor sem ha őt megütik.

Pistike pont az ellenkezője.Nem ért a szép szóból, bánt másokat.


Pistike a játszótéren megüti Józsikát, Józsika nem üt vissza, csak sírva szalad az anyjához.Józsika anyja oda megy Pistikéhez, és elmagyarázza neki hogy ezt nem szabad.Mivel a szép szó nem használ, és újból megüti Józsikát, Józsi anyja oda megy és mivel látja hogy Pistike anyja nem törődik a dologgal így vissza adja Pistikének amit Józsika kapot, megüti.


Na hát én Józsi anyuka helyébe nem ütöttem volna meg Pistikét, mert nincs hozzá jogom.Inkább szólok Pistike anyukájának, ha nem foglalkozik vele, átmegyünk egy másik játszótérre.


Pisti anyukája helyében, viszont meg sem várnám míg Józsika anyukája intézkedik, rászólok (ha tudom hogy nem ért a szép szóból, akkor úgy ahogy megérti.Ha mégsem használ a fegyelmezésem akkor odamegyek Józsika anyukájához, elnézést kérnék és haza vinném büntetésbe a gyerekem.

De ha még mielőtt intézkedhetnék megüti Józsika anyja az én gyerekem, akkor bizony ha megérdemelte, ha nem nem hagynám annyiba.

2011. febr. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi az utsó választ, mert egy nagyon jó vitatémát dobott fel!

Tulajdonképpen én arra gondoltam, hogy azok után, hogy valakiben tudatosul az,

hogy nem mindenkit vertek meg gyerekkorában, illetve

hogy nem mindenki veréssel nevel,

Miért üti meg mégis a saját gyermekét?

Miért nem akar mást, jobbat, mint ő kaphatott?

Szerintem a verés csak arra nevel, hogy az erősebbé az utolsó szó!

Bocsánat a félreérthető kérdésért.

A válaszok viszont érdekelnek az egész témában.

Senkit nem pontozok le a véleménye miatt!

Megérteni szeretném, nem kötekedni!

Minden jót, Sziasztok.:)

2011. febr. 21. 09:51
 5/7 anonim ***** válasza:
A gyerek verést teljes egészében elítélem. Egyetlen felnőttnek sem lenne szabad vissza élnie a fizikai előnyével. Lehet rossz a gyerek de akkor sem megoldás az ha megütöd. Én soha nem tudnám megtenni. Gyűlölöm az ilyesmit.
2011. febr. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen szülők úgy is visszakapják 40 év múlva. Az pedig nagyon piszkos dolog feog lenni. Ok nélkül, de még azzal is bántalmazni elítélendő. Ha valakit kisgyermek korától rendre nevelnek, akkor nem kell később verekedni. Hátha egyszer a gyerek gondol egyet, és önvédelemből és dühből visszaüt.
2011. febr. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én gyerekként nagyon sokszor kikaptam, nem kicsit. Talán ezért, vagy mert megalázónak tartom, vagy mert nekem jobban fájna, az enyémeket sosem bántanám, előbb vágnám le a kezem. Nem tudom, ki mit miért csinál. A tesóm fiát pl. azért szivatták a tanárok anno a suliban, mert ő úgysem kap ki otthon...
2011. febr. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!