Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tegnap a 9 éves fiam leszedett...

Tegnap a 9 éves fiam leszedett egy szem barackot a szomszéd fájáról, és a szomszéd átjött, hogy tanítsam meg a gyereket, ne vegye el másét. Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

tegnap a fiam leszedett egy szem barackot a szomszéd fájáról(9 éves) RENDŐR A SZOMSZÉD:( nyomozó,tanít a rendőrtisztifősulin:(

átjött hogy tanítsam meg a gyreket hogy ne vegye el másét:(

mondtam veszek egy kilót ha akarja

szegény gyerek meg csak csak sírt , hogy olyan szép volt és megkívánta


2008. aug. 11. 08:05
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
97%
Magyarázd el neki,hogy nem szabad elvenni a másét,ha valami kell neki szóljon.A rendőrnek meg mond meg,hogy megbeszéltétek otthon a gyerekkel,de akkor is egy gyerekről van szó,nem hinném,hogy ő sosem csinált kiskorában ilyet.
2008. aug. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
34%

Jogosan szolt a szomszéd. milyen jogon szüretelitek le a szomszéd fáját, még egy gyümölcs erejéig is. mindegy hogy te vagy a 9 éves fiad (aki ennyi idösen már rég tudnia kellene hogy másét nem vesszük el) . hogy veszel neki egy kilo boltit nem lesz boldogabb töle, neki friss kerti van.

amúgy meg tök mindegy hogy mi aszomszéd, én is tuti szoltam volna. mert ha elkéri lehet oda is adta volna neki, de ez lopásnak számít, még ha te csak megkívánásnak mondod.

ha zavar hogy átlóg az ága akkor mond neki vágja le, hogy a kertedbe ne lógjon, de nincs jogod leszedni az ö gyümölcsét.

2008. aug. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
92%
Ha átlóg 1 ág a fájából (vagy bármiből) a te kertedbe,akkor azzal a résszel azt csinálhatsz,amit akarsz,törvényesen (levághatod,vagy eheted a gyümölcsöt). Viszont ha a gyerek átnyúlt a szomszédhoz,akkor már ez nem érvényes.
2008. aug. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
36%
Még ha át is lóg, akkor sem szép dolog leszedni. A szomszédnak pedig igaza volt, és szerintem (az írásból kiderülve) csak megmondta, hogy tanítsd meg a gyerekedet 1-2 dologra. Ő is csak jót akart neki, gondolj bele, hogy később ugyanezt csinálná a gyereked csak 1 boltban...
2008. aug. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim válasza:
60%
uristen .. egy szem barack.. nehogymár 1 szem barackból ilyen felhajtás legyen! 9éves gyerek.. anyám.. megesik főleg ha a ház előtt van a kerítésen kívül ha nemveszi észre akárki aki arrakell megkóstolja.. és ez még gyerekcsínynek se mondható mert ha szed 5kilót az oké lopás de 1-2szemet ha megkóstol egy ártatlan kisgyerek... nehogymár kérem...!
2008. aug. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
49%

'Még ha át is lóg, akkor sem szép dolog leszedni. '


Az szép dolog,ha egy ember megharagszik és jól leszidja a gyereket 1 szem barackért? Ugyanmár,mennyibe kerül?

2008. aug. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
66%
Leszidja a gyereket??? Úgy írta a kérdés feltevő, hogy elmondta a problémáját a szülőnek.
2008. aug. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim válasza:
86%

nem volt elkerítve:(

igen mindig mindent elmond, ha rossz jegyet kap stb....

2008. aug. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
96%

Nem az a megoldás,hogy veszel egy kilót. Neki ott van a rengeteg. Ilyenkor mond meg a szomszédnak: elnézést a gyerek nem akart rosszat megbeszéljük, hogy legközelebb ha látja a szomszédbácsit az udvaron mielőtt szedne a fáról kérdezze meg szabad-e. Sőt most te kérdezed meg, hogy ha netán a gyerek szedne egy-egy szemet arról a fáról aminek az ága egyébként esetleg átlóg baj-e? Nem eltenni akarod, csak ha éppen kint játszik az udvaron ehet-e egy-egy szemet. Szerintem ezzel le is van rendezve.

Érdekes nálunk ez sosem volt kérdés. Mert ha pl a málna átlógott megkóstoltuk és ha a mi diónk odahullt a szomszédba ő csinált belőle magának kalácsot. stb. Ez máshol miért nem gond? Tudtuk,hogy az a másé, de nem számított lopásnak. Ez nem igaz,hogy lopás-

De egy 9 évessel meg is lehet beszélni, hogy nem nyúl máséhoz. Ez van.

Egyébként ebben az esetben fontos,hogy mivel foglalkozik a szomszéd, mert általános tapasztalatom,hogy a fontos emberek csinálnak ebből ekkora cirkuszt. Mi egyszerű falusiak sosem.

2008. aug. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
61%

Kérdés, hogy hol áll az a bizonyos fa. Ha az utcán, a ház előtt, és úgy szedett le egy szem barackot, akkor az szerintem nem gáz. Ha a gyerkőc átmászott a kerítésen, az viszont baj.

De azért nem kellene ebből cirkuszt csinálni. Egy 9 éves gyerekről van szó, nem egy 19 évesről...

A rendőr úr pont úgy ment át hozzád, mintha állandóan lopna a gyereked.

Szerintem azért ez egészen más ügy. Jó, persze, el kell mondani neki, hogy nem szabad, de ennyi. Jó, hogy nem mondja, hogy intézetbe vele. Wáááá

Szumma: én a helyedben vennék a szomszédnak egy kiló barackot, és a fejére önteném. hehe

Ne érezd rosszul magad emiatt. Én még nem láttam olyan gyereket, aki ne vett volna le egy szem gyümölcsöt más fájáról.

2008. aug. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!