Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hova tudnék elköltözni?

Hova tudnék elköltözni?

Figyelt kérdés

20 éves fiú vagyok, van egy 18 éves barátnőm akivel szeretnénk összeköltözni. Ő is otthon lakik szüleivel, én is de én már nagyon mennék itthonról, nem részletezem hogy miért, de a barátnőm is ugyanígy van ezzel.


Kérdésem az lenne: hova tudnánk menni? Mert se pénzünk nincs (dolgozok, havi 103 ezerért de az semmi) se üres lakás se vagyon se semmi. Ilyenkor hogy szoktak elindulni az emberek? Csak az albérlet marad? Azt azért nem nagyon szeretném mert a barátnőm nem tud dolgozni még mert tanul. Egy fizuból meg nagyon szűkösen jönnénk ki. Szóval nem tudom mit csináljak, anyám hallani sem akar róla hogy elköltözök és sajnos mindent meg is tesz annak érdekében hogy ne menjek sehova. Légyszi segítsetek.


2011. febr. 21. 09:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos én sem tudok jobbat mint az albérlet. Hát igen, ez költségekkel jár, de valamit valamiért. Lehet jobban járnátok, ha megpróbálnátok néhány hónapig, aztán tisztábban látnátok a család, az otthon, az anyagi gondtalanság fogalmát. ha azonban az albérletet, mint megoldást kilőjünk, akkor eszembe jutnak még esetleg rokonok.
2011. febr. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát, ha találnátok mondjuk albérletet 50 ezerért (cakkumpakk), akkor azért 50ezerből meg lehet ám élni, ha szűkösen,de akkor is. Persze fontos itt, hogy az albérlet mennyire van berendezve (hűtő, mosógép...)


Én is éltem már ennél kevesebből is a párommal, megoldható.

2011. febr. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Megértelek, hogy már mennél otthonról, nekem is volt okom arra, hogy el akarjak költözni otthonról, én sem részletezem, hogy miért. Próbálj még otthon tűrni kicsit, várd meg, míg barátnőd elkezd dolgozni, és akkor mindjárt egyszerűbb lesz. 21 éves voltam, mikor megismerkedtem párommal, főiskolára jártam, megvárt a párom, akkor kezdtem a másodikat a 4 évből. Anyagilag jobb lenne, ha kibírnátok otthon.
2011. febr. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Te mióta is dolgozol? Valami kezdőtőke? Ha ilyenre eddig nem gondoltál, és a szüleid sem nevelték beléd a gondolatot, akkor albin kívül nincs megoldás. Max a híd, de az ugye nem összkonfortos.


Persze az albi még jobban elodázza a saját lakás lehetőségét, de ez van.


Meddig tanul még a drágád? Ha pár hónap, félév, akkor azt mondom ki kell húzni valahogy a szülőknél. 10 évekig eddig is náluk laktatok, annyira nem lehet gáz.


Vagy ha annyira gáz, akkor a fizud 60%-át be kell áldoznod lakhatásra. Esetleg egy kisebb lakást kell kinézni, amire telik.

2011. febr. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Menj el egyedül egy albérletbe, (1 szoba rezsivel együtt 40 ft kb), a barátnőd át tudna menni hozzád ha találkozni akartok. Ha majd elvégzi a sulit, elmentek és kivesztek egy lakást ketten. Gondolj bele, elköltözik a szüleitől, és mondjuk összevesztek, akkor mi lesz ha nincs jövedelme? Semmi garancia nincs hogy a szülei visszafogadják.
2011. febr. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi próbáltunk albérletbe menni,de két fizetésből se jöttünk ki,mert sok volt a reszi(télen), na meg félrerakni se lehet ha mellette vannak kifizetni valók(hitelek, biztosítások stb.)

Esetleg a lány szüleinél legyetek pár évig aztán elköltöztük.Jobbat nem tudok, vagy olyan albérletbe mentek ahol nem kettesben vagytok hanem rajtatok kívül még vannak lakótársak.

2011. febr. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!