Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Mit engedtek meg a...

Szülők! Mit engedtek meg a lányotoknak? (főleg a 14-16 éves korosztály érdekel)

Figyelt kérdés

Heti hány találkozó? Hétvégén, vagy hétközben? Ott aludhat nála a barátja? Fürödhetnek együtt? stb


Hány éves a lányod, és a barátja? Mióta vannak együtt?


2011. febr. 21. 19:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Én ennyi idősen midnen nap találkozhattam a barátommal, de nem aludhattam ott, csak nagyon ritkán, pl szülinap, szilveszter.
2011. febr. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%
Heti egy-két egyórás találkozó, hogy a tanulás ne lássa kárát, hétvégén több időt tölthessenek együtt. Együttalvás/fürdés csak azután hogy legalább fél éve együtt vannak. Szerintem ennyi idő kell, ha nem akarod hogy a lányodat kihasználja egy hormonoktól túlfűtött kiskamasz.
2011. febr. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szülő, 16 éves lány vagyok, de ha nem gond, válaszolok, nálunk mi hogy volt. :)

A kapcsolat elején heti 4-szer találkozhattunk, utána szinte mindennap. Az ottalvásig és a közös fürdésig nem jutottunk el, bár az előbbiről esett szó. Csak mire aktuális lett volna, szétmentünk.

2011. febr. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Én a lány vagyok.

Csak kíváncsi vagyok, hogy az én szüleim mennyire engedékenyek.

2011. febr. 21. 19:56
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Heti 3-4 találkozó, 2-3 óra. Ott alvásról csak pénteken vagy szombaton lehet szó és azért csak egy komolyabb kapcsolatnál (tehát nem egy hét járás után), a fürdéstől meg valószínűleg sokkot kapnánk, főleg az apja. :D
2011. febr. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
hát én nem találkozhattam naponta,csak hétvégén.nem aludhatunk együtt csak szilveszterkor.
2011. febr. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Igaz én a lány vagyok, de nekem nem szólnak bele abba, hogy a barátommal heti hányszor találkozom, igaz hétközben annyira nem engedték, mint hétvégén. Barátommal nem engedik, hogy 18 éves koromig együtt aludjak (de volt mikor nálunk kellett hogy aludjon, akkor nyitva kellett hagyni az ajtót, és azon felül hogy alapból nem volt jól, még úgy is gyanakodtak, hogy lefekhettünk egymással akkor). Fürdés szintén tiltva van/volt. Ezek leginkább az első barátomnál voltak így, én akkor 15 voltam, barátom 16 és több mint másfél évig együtt voltunk. Szerintem azért ezek a "szabályok" amik itthon voltak, túl szigorúak. Lehet azért írom ezt, mert fiatal vagyok, de ha 2 fiatal le akar feküdni egymással, ahhoz nem kell az hogy este legyen, máshogy is meg lehet oldani, illetve SZERINTEM ha már több mint egy éve együtt vannak, akkor nem kéne annyira ellenezni, csak igenis a gyerekek fejébe vésni, hogy védekezzenek...
2011. febr. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%

Nekem ugyan a barátom az osztálytársam, de egy barátnőmnek nem, ő minden hétvégén találkozhat a barátjával, mert messze laknak (kb. 40-50 km) Én 4 hónapja vagyok együtt a barátommal, együtt aludni a szüleink még szilveszterkor sem engedtek.

Attól függ, milyen messze lakik a srác, Te mennyire bízol meg benne, mennyire ismered a fiút. (és a lányod)

A Te nevelésed alapján akar majd a lányod együtt aludni stb a fiújával. Engem a szüleim szigorúan neveltek, sokat beszélgettek velem erről-arról és talán ez az oka annak hogy nem rohantunk egyenesen a másik ágyába.

16/L

2011. febr. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
63%

Én ennyi idősen heti 5-6x találkoztam a barátommal, minden hétvégén együtt aludtunk (ehhez természetesen együtt fürdés is hozzátartozott), mindez kb 1 hónap után.

Nem ment a tanulás rovására, rendben leérettségiztünk mind a ketten, szakmát is szereztünk, most együtt lakunk, és már hárman vagyunk:-D

(23 leszek)

2011. febr. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Engem így engedtek el ebben az időben:


14-15 éves koromban semmi, sehova, maximum szülinapi zsúrra, vagy az iskolai jelmezbálra, ami hát 8-kor véget ért, rögtön utána haza. Nem pasiztam ezekben az időben, igényem sem volt rá.


16 évesen indult be az élet: ekkor már volt párkapcsolatom, de ottalvás sosem lehetett. Buli úgy volt, hogy először csak hetente egyszer, aztán kibővült péntek-szombatra, persze csak ha "jógyerek" voltam, tehát rossz jegy esetében, ilyesmi, nem. Hajnali 3-ra mindig haza kellett érnem.


Hétközben kis ideig maradhattam, de sosem estig. Ilyenkor barátokkal, vagy ha volt, akkor párommal beültünk a kedvenc helyünkre.


Együttfürdés? Sosem volt. :D Csak a mostani párommal, de hát mi már másfél éve együtt élünk. :)


Ezt a fajta "elengedést" abszolúte jogosnak tartom, ennél többet én sem engednék meg a gyerekemnek.


14 évesen még nagyon fiatal szerintem a gyermek, hogy bárhova is szülő, vagy felnőtt nélkül eljárkáljon.

2011. febr. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!