Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem házasságpárti a 40...

Miért nem házasságpárti a 40 feletti korosztály nagy része?

Figyelt kérdés

Egyre több embertől(nőktől és férfiaktól egyaránt) -és még egyszer hangsúlyozom 38-40 év felettiektől -,hogy:"minek a házasság","nagy hülyeséget csinálnak vele","teljesen felesleges". Ezt nem a nagy lakodalomra értik,hanem magára a házasságra! Ráadásul mindenféle emberektől hallottam már,házastól,elválttól(mondjuk tőlük még megértem),egyedülállóktól. Annyit hallgattam már ezeket a szövegeket,hogy szinte nekem is elment a házasságtól a kedvem.

Miért lehet ez?


2011. szept. 18. 10:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Van, akinek nem fontos a papír.

Nekem sem.

Attól még ugyanúgy szereted a másikat, és mellette állsz jóban-rosszban.

Nem a párkapcsolatot nem akarják, hanem a házasságot.

Úgy értem, magát a procedúrát, meg a lagzit, stb...

Nem baj ez.

Mindenki úgy dönt, ahogy akar.

Ha te házasodni akarsz, akkor házasodj.

Mert neked meg úgy jó.

2011. szept. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

Mert aki 40 éves korára nem házas, az okkal nem az. Pl. házasságfóbiás, vagy nem találta meg az igazit, vagy túl sokat válogatott és elment mellette az élet, esetleg képtelen elköteleződni. Ezektől az emberektől ne is várj más véleményt. Aki házas volt, és csúnyán vált el, attól se.

Aki házas, azt meg nem értem...


Igazából semmit sem okoz a papír. Ha ezeknek az emberek nincs tartós kapcsolatuk, vagy van, de rettegnek házasodni, ott más van a háttérben. Együttélés során is vannak durva szakítások, és sokkal többen szakítanak tartós együttélés után, mint ahányan elválnak. Ugyanis lelkileg könnyebben szállnak ki. Aztán jön a házasságnál is szokásos kérdés: a közös tárgyak közül ki mit visz, kit illetnek a megtakarítások, az autó... kinél lesz a közös gyerek.... és a végén ugyanúgy a bíróságon kötnek ki, vagy egész életükben háborúznak (esetleg mindkettő). Ami miatt ezek az emberek házasságellenesek, az nem a házassági papírból fakad, hanem a mai emberek kapcsolataiból. És az együttélésnél is előjön, ezért nem is értem ezeket az embereket igazán.


Akinek házasként megromlott a kapcsolata, annak akkor is megromlott volna, ha együtt élnek.

2011. szept. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyrészt a sok csalódás okán, másrészt ennyi idős korára az ember már kialakítja a maga megszokott életritmusát (ha sokáig egyedül él) és ez után már nagyon nehéz nap mint nap alkalmazkodni egy másik emberhez.
2011. szept. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A 40 éves elvált azért nem akar házasodni mert már póruljárt és azt hiszi h a házasságtól (miközben a kapcsolattól).

Sok agglegény és hajadon 40 éves sosem házasodott mert félt az elköteleződéstől vagy már úgy sem szülne akkor meg minek....


Kb. ezek a leggyakoribb okok.

2011. szept. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!