Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Végzős gimnazista vagyok....

Végzős gimnazista vagyok. Ballagásomra nem kérnék mást, mint egy közös nyaralást a barátokkal. Hogyan lehetne célozni arra, hogy nem szeretnék aranyat, ékszert kapni, hanem inkább pénzt mert arra van szükségem?

Figyelt kérdés
Mind a négy nagyszülőm él, nagynénimék, keresztszüleim is jönnek. De egyikről se tudom elképzelni, hogy nagyobb pénzösszeget adnának egyben, inkább mindegyik külön külön vmi olyat ami drága és még nem is tetszik. az utazás nagyon jó áron lenne, könnyen összejöhetne rá a pénz, de nem tudom hogyan mondjam meg nekik. szerintem ez bunkóság. szerintetek?
2011. febr. 22. 23:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy csinálnám, hogy elmondanám először a szüleimnek, hogy ezt az utazást szeretném ballagás alkalmából, nem pedig aranyat,mert nem tetszik, nem hordod stb. Aztán megkérném a szüleimet, hogy legyenek szívesek ezt a rokonok felé is közvetíteni, mert ők mégis csak jobban meg tudják győzni a nagyiékat, hogy ne aranyat vegyenek,inkább pénzt adjanak.
2011. febr. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Néma gyereknek anyja sem érti a szavát! Egyszerűen mondd meg, hogy a ballagási ajándékra szánt pénzt adják oda inkább neked, mert szeretnél elutazni.
2011. febr. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló válaszát szerettem volna leírni ,de megelőzött! :) Én is így csinálnám!
2011. febr. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azt csináltam, amit az első válaszoló írt. Amúgy a legtöbben enélkül is pénzt akartak adni, hogy arra költsem, amire tényleg szükségem van.
2011. febr. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én anno konkrétan megmondtam, h aki aranyat ad, az készüljön fel arra, hogy soha az életben nem fogom felvenni...nem is kaptam aranyat:)
2011. febr. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem bunkóság. Nyugodtan mondd meg nekik.
2011. febr. 23. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én speciel egyáltalán nem majréznék, hanem felhívnám a nagyszüleim, hogy pénzt szeretnék nem ékszereket, nincs ebbe semmi, nincs mitől izgulnod ők a családod, ha megsértődnek hül*ék.
2011. febr. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Méghogy válság van! Én kaptam egy csokor virágot oszt jónapot!
2011. febr. 23. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Első körben valóban a szüleidnek mond el a kívánságodat. Aztán egyeztessetek, hogy a rokonságnak ki továbbítsa az igényeidet. A szülők vagy te. Az én lányom is most végzős és ő is egy nyaralást szeretne. Sőt! Azt mondta, hogy még ebédet sem akar, hanem annak az árát is inkább tegyük neki félre. Igaz mi kb 10-15-en lennénk csak, de ha ő nyaralást szeretne, akkor legyen! Sok sikert az elkövetkezendő időszakhoz!
2011. febr. 23. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)!
2011. febr. 23. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!