Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mamám nem akar eljönni a...

A mamám nem akar eljönni a ballagásomra, mert inkább az unokatesóm bérmálására megy. Mit tegyek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Április 30-án lesz a ballagásom. Szakközépiskolából fogok ballagni és már január végén szóltunk minden rokonnak, hogy mikor lesz. Az unokatesóm 15 éves és a múlthéten tudták meg hogy mikor lesz a bérmálkozása. Igaz, hogy az unokatesómék a mamámmal egy városban laknak (egy utcával arrébb) és többet vannak együtt, de nekem se rossz a kapcsolatom vele. Nem lakunk annyira közel hozzá mint ők, ezért kevesebbet találkozunk. A mamám már mondta hogy nem tesz különbséget az unokái között...na de egy ballagás azért szerintem fontosabb mint a bérmálkozás főleg hogy elöbb szóltam is neki, mint ők.

A mamám telefonban közölte hétfőn, hogy nem tud eljönni a ballagásomra, de azért sütit süt...

Április 24-én lesz a szülinapom, előbb nem fogok találkozni a mamámmal, mert ezek után elment a kedvem hogy meglátogassam. A szülinapomra viszont mindig el szokott jönni. Szerintetek hogy beszéljem ezt meg vele? Nem akarok bunkó lenni vele de szeretném megtudni hogy miért inkább az ő bérmálkozására megy...

Azon is gondolkoztam hogy ha eljön a szülinapomranem nagyon fogok vele bezsélgetni, sőt lehet hogy inkább le se megyek a nappaliba. Nem tudom mit csinálhatnék..


2011. márc. 29. 20:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
az idősebbeknél a vallásos dolgok általában "fontosabbak" de azért szerintem mond el neki hogy ez rosszul esik neked
2011. márc. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Sokat nem tehetsz, így döntött, és ezt vagy el tudod fogadni, vagy nem.

Azt megmondhatod neki, hogy te előbb szóltál, amúgy is ritkábban találkoztok, és ez most rosszul esik, nem érzed igazságosnak.

Másrészt talán meg lehet beszélni, hogy ott lesz a templomban a bérmálkozáson, aztán átmegy hozzátok a ballagás utáni vendégségbe.

Jó lenne tudni, melyik hánykor lesz, van-e autó, és mennyi a távolság a két rendezvény között.

2011. márc. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
12%

Irigylem a gondjaidat. Ez még nem a világvége, kár megsértődni. Főleg úgy, hogy még sütit is süt neked. Lehet, h neki a bérmálkozás fontosabb (pl. vallási okokból). Kérdezd meg inkább sértődés helyett, és biztosan el fogja mondani.


Egyébként én is a ballagásra mennék, de én ugye nem vagyok a nagymamád.. :)

2011. márc. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
58%

Hiába mondják a nagyszülők, hogy egyformán szeretik az unokákat, az természetes és általános, hogy aki helyben van, így többet találkoznak, azt jobban szereti.


Ráadásul el tudom képzelni, hogy egy vallásos embernek fontosabb a bérmálás, mint a ballagás.


Kár ezen megsértődni. Ennyi erőből az unokatesód is megsértődhetne, ha hozzád menne, arról nem tehet, hogy ő később tudta meg, mikor lesz.

2011. márc. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%
Semmiképpen sem legyél undok !!! Beszéd meg vele... Valószínűleg azért megy a bérmálásra, mert az az öregeknek fontosabb, tudod a hit miatt :D És egyébkéntis a ballagáson csak 30 perc lesz a műsor, ami az öregeket nemnagyonérdekli, most érted búcsúbeszéd, meg stb... stb...
2011. márc. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%

Tény és való,hogy a ballagás neked fontos.De ugyanolyan fontos az unokatesód bérmálása is.Legalábbis az unokatesód szerint.

Lehet ,hogy a mamád azért megy a bérmálásra,mert amúgy is vallásos,és számára ez fontosabb esemény..Az is lehet,hogy a legtöbb rokon a te ballagásodon lesz,így nem szeretné cserben hagynia másik unokát..

Ezért nem szabadna rá haragudni,hiszen lesz még számtalan olyan alkalom amikor a mamád veled ünnepel..(diplomaosztás,esküvő stb)

2011. márc. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%

Ezen nem kell kiborulni.

Valószínűleg nem tud vagy nem képes már több [akár] 100 km-t utazni. Nem hinném, hogy az unokatesódat fontosabbnak tartaná, főleg, hogy mindig elmegy a te születésnapodra és fontosabb eseményeidre.

SŐT! a születésnapodon ott lesz ami a ballagásod előtt 6 nappal lesz, biztos visz ajándékot, ilyesmi. Azzal nem oldod meg a dolgot, hogy besértődsz és nyavalyogsz.


Egyébként, az én nagymamám egy eseményre se jött el, ami az életemben volt, pedig semmilyen súlyosabb betegsége nem volt. Mégsem haltam bele. Elkönyveltem annak, hogy ő ilyen. De ez egy teljesen más eset.

Örülj neki, hogy a te nagymamád ahol tudott eddig ott volt és még sütit is sütőt neked. Én még annak is örültem volna, ha küld egy darab Balaton szeletet.


Sok sikert az érettségire.

2011. márc. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
ne így állj hozzá, inkább látogasd meg, később még megbánhatod, hogy megsértődtél
2011. márc. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%

Figyelj, szerintem a te és mamaád között jó kapcsolat ér többet, mint az, hogy nem megy el a ballagásodra.

Néhány év múlva, ha már nem él, nagyon meg fogod majd bánni. Talán nem egészen igazságos ahogy döntött, de nálunk mindkét nagyi ott volt a gimis ballagásomon és nem is találkoztam velük, csak a végén, mindkettőt sajnáltam, mert alig bírtak már állni a rossz lábukkal a hosszú műsor alatt.

Nem attól szeret vagy nem szeret valaki, hogy elmegy.

Fontold meg!

23L

2011. márc. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Tényleg nem szabad különbséget tenni az unokák között, és valószínűleg a Nagyid sem tesz. De szerintem egy bérmálkozás fontosabb mint a ballagás. A bérmálkozásra az unokatestvéred felkészül, tanul, sok mindent kell megértenie, és sok mindent kell bemagolnia, amit aztán fölmond, a társai, a szerettei, és Isten előtt. Én nem vagyok vallásos, de tudom, hogy ez nekik milyen fontos, és azt is tudom, hogy én a saját ballagásomon semmit nem csináltam, csak bevonultam, kezemben a virágokkal, és elbúcsúztam az osztálytársaimtól. Tudni kell különbséget tenni, azt hiszem a Mamád most jól döntött, egyáltalán ha van jó döntés, Neked ezt el kell fogadnod, de ne neheztelj Rá, mond, hogy szeretnéd, ha szülinapod alkalmából meglátogatna, és mond el azt is, hogy rosszul esett ez az egész Neked. Megfogja érteni a Te szempontodat, ahogy Neked is meg kell az Övét.
2011. márc. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!