Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki tolószékes, hogyan oldja...

Aki tolószékes, hogyan oldja meg a hétköznapi dolgokat? Illetve miért kevesebb az esélyük dolgozni?

Figyelt kérdés

Aki azért van tolószékben mert le van bénulva az hogyan oldja meg a szeretkezést, Wc-ést, gyereknemzést.Izomerősítést(láb, fenék, has).Munkahelyre való járást(lasabban megy+sok a lépcső).

Illetve sok munkahely van ahol ülőmunkát(pénztáras, irodai munkák,portás stb) végeznek az emberek, mégis nehezebben vesznek fel egy tolószékest.


2011. febr. 23. 09:33
 1/10 anonim ***** válasza:

"Aki azért van tolószékben mert le van bénulva az hogyan oldja meg a szeretkezést, Wc-ést, gyereknemzést.Izomerősítést(láb, fenék, has)"


- Ezek leginkább attól függnek, pontosan milyen is a bénultság típusa, honnan van lebénulva.


"Illetve sok munkahely van ahol ülőmunkát(pénztáras, irodai munkák,portás stb) végeznek az emberek, mégis nehezebben vesznek fel egy tolószékest."


- Részben azért, mert azért már ez is csak egy szelete a munkáknak. Másrészt az emberekben van ellenérzés.


(Egyébként nem nagyon van olyan pénztáras munka, amely nem jár pakolással)

2011. febr. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap is volt egy hasonló kérdés, szerintem a lány nem tud dönteni, a fiú tolószékes.


Nos, kérdező: nehezen és segítséggel. Baromi kemény meló, sok a kudarc, és nem mindenki bírja elviselni, hogy a párja mozgássérült. De nem kell lelkifurdalásodnak lenni, nem vagy rosszabb ember attól, hogy nem vállalsz fel egy ilyen kapcsolatot. Viszont: úgy tisztességes, hogy nem hitegeted a srácot, ha nem vagy biztos abban, hogy mégis vállalod. Mert becsapni viszont nem fair, és sokat ártasz azzal, ha hiú reményt keltesz benne. Jóval többet, mint egy "egészséges" embernek ártanál.


És nagy részük nem dolgozik, hanem rokkantnyugdíjas. Ez kb. kenyérre és vízre (sem) elég, de a munkakörével, amit képes ellátni is csak aprópénzt kap. Sajnos manapság ez így van, Magyarország én így szeretlek, ezek a tények. Szülői/rokoni segítséggel bírnak létezni.


Szomorú dolog, de így van. Ne legyenek illúzióid, hogy ugyanolyan életük van, mint másoknak. És vele se próbáld meg elhitetni, mert ez hazugság. Lehet javítani a helyzetüket és kell is, de soha nem fognak úgy éleni, mint az "egészségesek".

2011. febr. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Utolsó:Nálunk a boltban van akki csak kasszás, illetve jegypénztárakban nem kell pakolni...

De köszi

Azért raktam ide,mert ez is valami féle hétköznapi dolog.Most nem bonthattam ketté, h. berakom egészség közé,meg berakom párkapcsolat közé stb.Ez az egy olyan kategória ami elég tág és sokfajtát szoktak ide beküldeni.Stb.

2011. febr. 23. 09:48
 4/10 anonim ***** válasza:
az első vagyok: mondom félre ne érts, komoly dolog ez, de ugyan így vannak azok is akkor akik az esküvőjük ruháját kérdezik, mert az is családi dolog ennyi erővel. Én meg pl munkával kapcsolatosat hiába írtam be a karrierhez alig nézik azt páran ahogy észrevettem. szóval érted....
2011. febr. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
9:47-nek bocsi,de ezt nekem akartad írni?Mert én nem kérdeztem iylet és a párom nem mozgássérült,de a családban van ilyen,de ő nem bénult le, csak cukorbetegség miatt lett tolószékes, illetve ő már nem akar gyereket.De épp ezért kérdeztem azt h. mi van azokkal akik viszon lebénultak...
2011. febr. 23. 09:50
 6/10 anonim ***** válasza:

Bocs, akkor mégsem te kérdezted tegnap. Azért gondoltam, mert tegnap is volt egy ilyen kérdés, azt hittem, te voltál.

Ez volt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2011. febr. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ha egy férfi deréktól lefelé lebénul, akkor szerintem nem képes az erekcióra. ha nő, akkor biztos lehet gyereke attól még, bár ugye nem érez semmit.


én tolószékes vagyok, de nem béna, nem könnyű az élet, olyan dolgok is kihívás, amit más észre sem vesz (pl. egy járdaszegély) igen, kellenek támogató családtagok, barátok, de a lehetőségekhez képest, ki lehet hozni ebből is a legjobbat. nekem pl. olyan szakmám van, hogy itthon tudok dolgozni.


26/l

2011. febr. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondoztam Angliában olyan fiatal férfit, aki a nyakától volt béna és ő mondta, hogy simán képes az erekcióra.

Ezt tanultuk is anno a képzésen, hogy sokan élnek szexuális életet.

Gondolom azoknak nem lehet merevedése, akik egész lent, a keresztcsontnál sérültek.

Izomerősítésre vannak szakemberek akikhez járhat, vagy hozzá jönnek házhoz, illetve a család is segíthet mozgatni, masszírozgatni.

A WC-zés pedig megint attól függ, hol van a gerincvelő sérülése.

Van, akinek stoma-ja van, katéter a vizeletnek, van aki pelenkát használ és van, akiből naponta szedik ki a székletet ( bár erről én csak Angliában hallottam+csináltam ), de gondolom nem csak ott szokás ez.

A zuhanyzás is segítséggel történik, az evés is, ha olyan fokú a bénultsága.


A legrosszabb szerintem ebben, hogy sosincs magánéleted, hisz mindig van melletted valaki aki segít elvégezni a napi teendőid.

Bár olyan embernek, aki "csak" lábtól bénult, valószínűleg kissé könnyebb lehet az élete.

2011. febr. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Rokonom gerincvelőszakadás miatt kamaszkora óta tolószékes. A vizelete katéteren ürül, a széklete időre van, de hogy lent ürít-e, azt nem mertem megkérdezni. Egyedül vezeti a háztartást, bevásárolni jár, régebben autóversenyezett, most sportolni jár. Gyermeke nincs, a párja sajnos meghalt. Tökéletesen ellátja magát. Csak az ablakpucoláshoz, magas dolgok takarításához kér segítséget.
2011. febr. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
van egy ilyenlen film a életre valók van ilyen is nem ... ők meg tudják oldani csk máskép
2015. jún. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!