Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az apa lemond a gyermeke...

Ha az apa lemond a gyermeke nevéről és felveszi az anyuka nevét kell e gyerektartást fizetnie az apukának?

Figyelt kérdés
2011. febr. 23. 10:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Jó kérdés. Szerintem igen, hiszen attól Te vagy az apja.
2011. febr. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
A két dolognak semmi köze egymáshoz.
2011. febr. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a bíróság megítélte a gyerektartást, akkor igen, azt az összeget, amit megítélt (nem többet, nem kevesebbet). Ha nem ítélte meg, akkor nem.
2011. febr. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Váláskor még az apa nevén volt a gyerek. A névváltoztatás utána történt.
2011. febr. 23. 11:07
 5/14 A kérdező kommentje:
Az anya kérése volt a névváltoztatás.
2011. febr. 23. 11:08
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A névváltoztatás NEM befolyásolja a gyerektartási kötelezettséget. At egyetlen eset, amikortól nem kellene fizetni, ha valaki (pl. az anya újabb partnere) HIVATALOSAN örökbe fogadja a gyereket - ebben az esetben az új férfi számit JOGILAG is az apjának, tehát az igazi apa többé nem áll jogilag rokonságban a gyerekkel.
2011. febr. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%
Akkor nem kell fizetnie ha lemond a gyermekről a névváltoztatás nem befolyásolja a gyerektartást
2011. febr. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

bocs az offért de érdekel


azt tudom, hogy ha nem ismeri el az apa az apaságot akkor dns tesztet csináltatnak... ebből kiindulva kell akkor is fizetni ha lemond róla. tényleg nem tudom

2011. febr. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
28%

Miért lett megváltoztatva a név?

Csúfolták miatta a gyereket?


Vagy csak az anyuka önérzete követelte meg? (más kérdés hogy én ebbe soha nem mennék bele, ha valaki dönthet egy név megváltoztatásáról, az maga gyerek ha majd 18 lesz)

2011. febr. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A gyermekről lemondani nem lehet. Csak az örökbefogadáshoz hozzájárulni...ez esetben nem kell fizetnie a vér szerinti apának gyerektartást.

Mellékesen már a kérdés is vérlázító...miért fáj az ilyen apáknak annyira hogy gondoskodniuk kell a gyermekükről? Ha nem az ő nevén van már nem is az övé???

2011. febr. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!