Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Nappali egyetem mellett meg...

Nappali egyetem mellett meg tudnék élni könyvelésből?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy szeretnék végre egyetemre menni, de a szak, amit kinéztem, csak nappalin van. Mivel nemsokára meglesz a mérlegképes könyvelői vizsgám, így kiválthatnám az egyéni vállalkozói igazolványt, és esetleg abból tudnám fizetni az albérletet és az iskola járulékos költségeit. (Mellékesen megjegyzem 2,5 éves masszív könyvelői tapasztalattal rendelkezem :)

Működhet ez a két dolog egymás mellett?

KB mennyi idő alatt tudnék összeszedni egy biztos ügyfélkört?


2011. aug. 17. 14:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ez így necces. Ha állami képzés, és nincs tandíj, akkor esetleg működhet, mert ki lehet koplalni a rosszabb időszakokat, plusz lehet alaklami diákmelót vállalni, de vedd figyelmbe, hogy ez mind a tanulás rovására fog menni, vagy idegeileg csinál ki a hajtás. Ha viszont fixen le kell csengetned 100-200ezret félévenként, akkor már nem javaslom mert bajba kerülhetsz, ha nincs elég bevételed.

Vagy ugye bevállalod a diákhitelt, amit 50éves korodra már vissza is tudsz fizetni...

2011. aug. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
könyvelőként mondom ma mrá biztos ügyfélkör nincs. Én ügyfeleim is elfogytak és most főállásban dolgozom és mellette csinálom a megmaradtakat. Már 2001től folyamatosan önálló voltam 2010-ig. És sajnos egyre több kollegától hallom ezt, sajnos minőségi szolgáltatásra nem igen van igény, ahol most dolgozom itt mindent le kell könyvelni nem baj hogy nem lehetne :S Erre van igény, és itt van is bőven cég, Ha utóbbi eljárás szerint olcsón elkezded összehányni a könyveléseket, akkor lesz ügyfélköröd. De én erre nem vagyok hajlandó.
2011. aug. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Hát akkor megint naiv kislányka voltam... :(

Egyébként én sem vagyok hajlandó mindent lekönyvelni, mert az előző munkahelyemen (egy könyvelőirodában) is ilyet kellett csinálnom, az ügyfélnek baja lett belőle, és beperelte a könyvelőirodát...

Azt elfelejtettem írni, hogy nem egyedül az én bevételemből kéne megélni, mert együtt lakom az urammal. Nekem csak a lakbért és az iskolát kellene fizetnem. A többi az övé: rezsi, étkezés, egyéb háztartási kiadások, stb.

Szerintem a diákmelóra képtelen lennék. Megszoktam már a "normális" állandót. Végtére is nem azért vagyok könyvelő, hogy - a szüleim szótárából idézve - "a végzettségemhez mérten alantas" munkát végezzek.

Gondolkodtam a diákhitelen is, de az valahogy nem szimpatikus.

Köszönöm szépen a válaszokat! Pont ettől féltem, amit leírtatok... Úgy néz ki, ezek szerint az egyetemről le kell mondanom...

2011. aug. 17. 16:40
 4/17 anonim ***** válasza:

Bocs de en nem ertek egyet ez alottem szolokkal. Megjegyzem semmi tapasztalatom nincs konyveles teren (talan a suliban egy picit tanultam rola). En egyetem mellett matekot/fizikat/programozast tanitottam. A csucson 7(~heti 10 oraval) tanitvanyom volt egy heten, akit meg birtam vallalni.


En nagyon jo otletnek tartom! A sulit mindenkepp. A mellette valo penzkeresetet is. El lehet kezdeni szepen kis osszegrol, aztan a kuncsaftok szamanak valtozasatol (es attol, hogy mennyi idot tudsz raforditani, szepen emeled az arakat.) Azert is jo a parositas, mert ha csak 2 kiskaput kihasznalsz evenkent(nem most, de esetleg kesobb, amikor mar aktiv munkavallalo vagy), mar megint beljebb vagy evi X e Ft-tal. Nem elhanyagolhato.


Szoval en tamogatom. Az iskolat mindenkeppen, a mellette levo munkat meg majd meglatod. A munka mindig meghozza a gyumolcset.

2011. aug. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
mint mondtad fogalmad sincs a könyvelésről... A magántanuló azért más dolog.
2011. aug. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást! Viszont a könyvelés nem csak adatrögzítésből áll. Ha csak abból állna, nem lenne kérdéses a dolog. Ebben benne van, hogy az ügyfél megfeledkezik a határidőről, és rekord idő alatt kell könyvelni mindent (bár ez szerződéssel kiküszöbölhető), még a legbecsületesebb ügyfeleket is szokta ellenőrizni az adóhivatal, és bizony ott én lennék a képviselő, mint könyvelő.

Azért vagyok bizonytalan, mert ha nappali szakra megyek, akkor ott kell hagynom a munkahelyemet. Próbálhatnék megállapodni a főnökkel "kötetlen részmunkaidőben", de sajnos egyéb okok miatt nem vagyok a kedvence, és csak azért nem küldött el, mert - kicsit nagyképűen fogalmazva - nélkülözhetetlen és nagyon nagyon nehezen pótolható vagyok.

Az igazi kérdés az, hogy maradjak a szerény, de biztos fizetésnél, vagy álljak a saját lábamra és valósítsam meg az álmaimat?

A biztos ügyfélkörre mindenképpen szükségem lenne. Ezalatt értsd: állandó, határidők betartásában pontos (anyagleadás és fizetés esetében is), nem folyamatos adócsaló ügyfelek.

De mivel nálam tapasztaltabb könyvelő írta, hogy manapság biztos ügyfélkör nincs, ezért más munkalehetőségeket is megvizsgálok. Nem akarom feladni az egyetemet, legfeljebb később jelentkezek. :)

2011. aug. 21. 17:09
 7/17 anonim ***** válasza:
Ha kiváltod a vállalkozói igazolványt akkor még bejön a plusz havi fix költség amit minden vállalkozónak fizetnie kell, akkor is ha egy ügyfeled sem volt. A kisvállalkozások kihaltak. Amik megmaradtak azoknak valószínűleg van már könyvelőjük (ha meg nincs akkor úgyis tönkremennek) amik meg most jönnek létre azok valószínűleg egy már jól működő könyvelőhöz/könyvelőirodához fognak fordulni.
2011. aug. 22. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem lenne havi fix költség (maximum a könyvelőprogram, ami egyáltalán nem nagy tétel), ha nem lenne bevételem, mert mellékállásban lenne a vállalkozás. Ilyenkor nem kötelező pénzt kivennem. Csak a vállalkozói kivétek után kell megfizetni az adókat/járulékokat.
2011. aug. 22. 08:47
 9/17 anonim ***** válasza:

Szerintem az lenyegtelen, hogy milyen melot nezunk. Ha valaki dolgozni akar, az tud is! Tegnap is tudott, ma is tud, es holnap is fog tudni! Meg valsagban is!!! Es ha szorgalamas, csak ido kerdese az, hogy elerje azt a rutint, ami a gyors munkahoz, es ezzel egyutt a biztos megelheteshez kell.


De ez ugy nem fog menni, hogy az ember meg sem probalja. Az Apum az elso erettsegijet, aztan diplomajat karosszerialakatos mesterseg mellett szerezte meg. En a diplomamat szinten melo mellett. Sot mellette meg angolt tanultam es meg boxolni is jartam. A mai napig nem tudom, hogy honnan volt ennyi idom, de megoldottam. Bulira is es baratnore is maradt idom.


En azt javasolnam amit a fiaimnak is probalok tanitani: "Inkább szopj@m be, mint meg se próbáljam..."


Az ember pont attol boldog, hogy tesz az almaiert, es nem attol, hogy ul a biztos langyos vizben...

2011. aug. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Es meg egy, aki nappali mellett melozik, az nem kedvezobben adozik. Ezt viszont Nektek kell tudni, hiszen Ti vagytok ebben otthon...
2011. aug. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!