Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párkapcsolatban élők! Tapaszta...

Párkapcsolatban élők! Tapasztalat? Mi lehet ebből?

Figyelt kérdés

Párommal 3éve vagyunk együtt.2éve együtt is lakunk.Az első év fordulónkon eljegyzett.Általánosságban jónak mondanám ezt a 3évet,bár ez a harmadik hullámvölgyben volt tele.Egyszer fent voltunk egyszer lent.Sok lett a vita,féltékenykedés.Számtalanszor döntöttünk,megváltozunk.Eddig nem ment.

A legutóbbi veszekedésünk 2 hete,illetve tegnap volt.Ilyenkor meggondolatlanul vitázunk és a fejéhez vágtam hogy ma már ne aludjunk együtt.Azt mondta,ha komolyan mondom akkor most egy percet sem gondolkodik azon hogy menjen-e.Aztán amikor odáig jutottunk hogy biztosra mondtam menjen,már gondolkozott rajta megkérdezte vagy 4szer hogy biztos vagyok-e benne.Persze mondtam,menjen ez így nem jó.Ekkor (férfi létére)neki is kicsordult a könnye és sírt hogy sajnálja hogy így alakult,3év mégis 3év,bármilyen erősnek érzi magát most nem bírja hogy ne sírjon.Ekkor persze én is elkezdtem sírni és átöleltem,mondtam neki ne menjen sehova mert nem tudom elengedni.Azt mondta ő sem engem!Volt egy másik ilyen gondolata hogy azt mondta nem szeret már úgy 2hete ahogy régen (mint írtam 2hete volt egy nagyobb vita),nekem ez nagyon rosszul esett és ezután kérdeztem tőle,hogy gondolja így folytatni hogy kijelentette hogy "nem szeret"úgy?A válasza az volt,hogy szeret ő de ez a szerelem a szíve legmélyéről jön és mély.Meg azért mondta hogy nem annyira,mivel akkor "összetört"a szíve.

Én azt gondolom,a tegnap után hogy bármennyit is vitázunk és az agyára megyünk egymásnak,ettől függetlenül szeret ő is és én is végtelenül!És nem akarjuk elengedni a másikat.

Egyfajta forduló pont lehet ez,igazán azt érzem most már hogy változtatni kell a dolgokon hogy ne legyen annyi vita,mert úgy érzem mégis ő a nagy ő!

Tudom,ezt nem lehet átadni rendesen itt betűk formájában,de mégis remélem értitek miről van szó.Mit szűrtök ki belőle?Szeret engem?Van esélyünk egy életre szóló kapcsolatra?Esetleg saját tapasztalat?


2011. febr. 23. 13:30
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Szeret téged,de mindketten forró fejüek vagytok! Kommunikációval,sokat tudtok fejleszteni a dolgokon,és az bizony a szex mellett a párkapcsolatok alapja.
2011. febr. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

hát több szempontból is lehet nézni.

1. lehet ideges volt nagyon, és azért vágta a fejedhez hogy nem szeret, közben pedig de, szeret.

2. megszokás, nem akar kikerülni ebből a kapcsolatból, mert már 3 éve veled van, és ez így egyszerűbb neki. persze valamilyen szinten biztosan szeret, de leginkább a megszokás vezérli.

nemtudom melyik lehet, mert nem látok bele a kapcsolatotokba, nem tudom mennyire őszintén mondta a dolgot. de ami fontos, ha együtt akartok maradni, akkor bizony tényleg változtatni kell. mindkettőtöknek.

2011. febr. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

volt ilyen velünk is,hullámvölgy...

hányszor mondtam már hogy öltözzön,vigye a cuccait,ne is lássan többet...nadrágot még felvette,cipőt már nem hagytam...

de ő is volt már hogy akkor elmegy,vissza se jön többet,felöltözött,ajtóig nem jutott


most egy jóideje akárhányszor kapunk össze,mindig képes az egyinkőnk azt mondani,hogy "ok,hisztizd ki magad,majd lenyugszunk és megint minden jó lesz"

múltkor 2 tányér bánta meg a tapéta,de estére mindig nyugi van:)


kitartás

nincs hullámvölgy és veszekedés nélküli kapcsolat

2011. febr. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Kedves Kérdező!

Nyugodj meg. A szerelem idővel elmúlik, s helyébe a szeret lép. De ez nem jelenti azt, hogy akkor most szét kell menni. Nem, ellenkezőleg. Ez egy erősebb kötelék, egy szövetség. Nézd meg azokat az embereket, akik már 15-20 éve házasok. Ők sem szerelmesek már egymásba, hanem SZERETIK egymást. Ők már egy család, s ez tartja őket együtt, na meg sok-sok együtt eltöltött év. Talán nem sikerül pont ugyanúgy megfogalmaznom,ahogy a fejemben megszületett a gondolat, de remélem, érted,hogy miről beszélek. Ha jól megvagytok, szeretitek egymást, békében és boldogságban éltek együtt, akkor ezeken a vitákon túl kell lenni. Ez erősíti meg a kapcsolatot, de ezt te is tapasztaltad éppen tegnap,mikor mindketten sírva fakadtatok. Sok boldogságot kívánok!

2011. febr. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tegnap én is gondoltam erre amikor azt mondta,ő már nem szeret úgy mint rég.

Az első gondolatom az volt,hogy ez egy 3éves kapcsolat 2éves együtt éléssel.Persze ez nem hosszú idő még,de valamilyen szinten érthető hogy nem úgy szeret már mint az első évünkben,amikor minden harmadik napon találkoztunk és rejtély voltunk egymásnak.

Aztán gondoltam másra is.Rögtön az jutott eszembe hogy mi van ha ez megszokás?!Kérdeztem tőle is,azt mondta persze benne van is,hisz neki ez az első kapcsolata ami idáig eljutott és 3év mégis 3év,de ezt ő így nem mondaná hogy megszokás.Mint írtam,azt mondta hogy nem szeret már ennyire 2hete,mert akkor "összetört"benne valami a vita során.Aztán helyesbített hogy szeret ő a szíve mélyén,mélyről.Csak ugye én meg nem értem hogy ezt jónak vegyem-e vagy rossznak.

2011. febr. 23. 13:41
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Ez ismerős.

Mi is ugyanilyenek vagyunk /sajnos, nem sajnos...

Ez elmúlt kb másfél éve, azóta minden szép és jó, most várjuk a második babánkat és minden olyan, mint a mesékben /csak maradjon is így.


Drukkolok Nektek. Csak egy kicsit gondolkozzatok a másik fejével-hidd el, segít ;)

2011. febr. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%
Kedves 1.! A szex NEM a párkapcsolat alapja. Egy összetevő a sok közül.
2011. febr. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
22%

14:01


De bizony, a szex a jó párkapcsolatok alapja! Ha az nem működik,akkor semmi más nem fog működni hosszú távon!

Kérdező bocsi az offért.

2011. febr. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Na végül is mi lett a vége?
2015. ápr. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!