Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van saját véleményetek,...

Van saját véleményetek, magánúton való nyílt örökbefogadásról?

Figyelt kérdés
Előnyei és hátrányai.
2009. febr. 15. 12:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom pontosan mit jelent a kifejezés, hogy magánúton való nyílt örökbefogadás? De egyik ismerőseink nemrég fogadtak örökbe egy kisfiút, akit egy 20 körüli lány szült, és nem akarta megtartani, előre le volt beszélve a dolog, már a kórházban megkapták, és nagyon boldogok. Ha nincs más megoldás, se lombikprogramm, se semmi, akkor csak ez marad. Én biztos örökbefogadnék, minthogy gyerek nélkül kelljen leélnem az életemet. Hátránya is van persze, pl.hogy mikor nagy lesz valószínűleg keresni fogja az igazi szüleit...de szeretni igazából akkor is azokat fogja, akik felnevelték.
2009. febr. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mi is így gondoljuk! Köszönöm a választ.
2009. febr. 15. 16:44
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

szia,

az én tesóm is örökbefogadott. egy fiatal lányt vett el feleségül 10 hónapos babával. a vér szerinti apja lemondott róla. maga a procedúra nyílt volt. egyetlen hátránya a nyílt örökbefogadásnak, hogy nem titkos, bár ennek akkor van jelentősége, ha nem akarják a gyerek tudomására hozni, hogy örökbefogadott. nálunk a család elfogadta, fel sem merült a gyerekben, hogy nem tesóm az apja, hiszen úgy volt újraanyakönyvezve is, nem gyanakodott. aztán úgy alakult, hogy épp amiatt, mert nyílt volt 16 évvel ezelőtt az örökbefogadás, örökölt 16 millió forintot a vérszerinti apa halála után.sajnos igy tudta meg mi a helyzet, gondolhatod, hogy feje tetejére állt számára a világ. szóval, a lényeg az, ha nem akarod tudatni a gyerekkel, hogy nem ti vagytok az édes szülei, akkor semmiképp se legyen nyílt az örökbefogadás szerinem.

2009. febr. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem viszont a gyereknek "joga van" tudni, hogy honnan jött... ez egy hülye kifejezés, de jobbat nem találtam. Nem szabad vele éreztetni, hogy nem vérszerinti családtag, de tudni tudhatja. Nekem van egy barátnőm, akit örökbe fogadtak. Két éve találkozott először a testvérével teljesen véletlenül... Egy szülőértekezleten a két nevelő anyuka észrevette, hogy a gyerekeik olyanok mint két tojás bár másfél év van köztük, utána jártak, és kiderült hogy testvérek. Annak ellenére, hogy nem érzik egymást testvérnek, nagyon jó barátnői viszony alakult ki köztük :) Soha nem éreztették vele, hogy más lenne, mindig ugyanúgy nevelték mint a saját közös gyereküket, viszont van erre ellenpéldám is.

Egy másik ismerősömnek nagyon örültek mindaddig, amíg össze nem jött egy közös baba... Onnantól kezdve végig éreztették vele hogy neki nincs keresni valója a családban. Na most próbáld megmagyarázni egy 5-6 éves gyereknek, hogy hirtelen miért nem szereti senki. Most 16 éves, a kistestvére 9-10 körül. Ő megkap mindent 10-20 ezres játékokat karácsonyra, míg az örökbefogadott 16 éves leányzó, egy tábla csokit. Fejéhez vágták, hogy örüljön hogy egyáltalán enni kap. Hagy ne mondjak erről véleményt. Valaki az életét adná azért, hogy örökbefogadhasson egy újszülött csecsemőt. Ők pedig tönkre teszik az életét... Úgy gondolom az ilyen ember, nem is ember...

2009. febr. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszotokat. Nagyon aranyosak vagytok. A párommal mi 18 éve küzdünk, hogy babánk legyen. Most örökbe szeretnénk fogadni egy újszülött kislányt és keresünk olyan anyukát, aki ránk bízná a kislányát, és mi tisztaszívből felnevelnénk. Még nincs kislányunk, de már lakást és egy tárgyat vettünk neki, hogy neki majd jobb legyen az élete. Nekünk már saját gyermekünk nem lehet de az örökbefogadott gyermekünk lesz a sajátunk. Itt soha nem szabad különbséget tenni, hogy vérszerinti vagy sem!


Egy életről van szó nem egy játékról. Amikor valaki vállalja, hogy egy gyermeket felnevel, azt tegye meg tiszta szívből, és önzetlenül . A gyermek soha nem lesz a mi tulajdonunk. Csak kapunk az élettől egy szép ajándékot, hogy felneveljünk egy ártatlan babát és elindítsuk az életbe. Megtanítani minden szépre és jó, hogy miképpen lehet boldogulni az életben, és miképpen lehet szeretni a másik személy. Mi, mindenféleképpen meg mondanánk a babánknak, hogy a nem a pociban, hanem a szívünkben élt ( született meg)! Ő nekünk még erősebb kapocs lesz. Mert mi róla álmodunk és szeretnék. Nekünk ilyen módon nem lenne kötelességünk örökbefogadni egy babát, de vállaljuk, mert egy gyermek a legcsodálatosabb dolog az életben. Nem lehet az ember annyira önző és magának való, hogy minden csak neki és neki jár. Ha nincs babám, akkor másé nem is kell! Sajnos sokan vannak még, aki így gondolják. Sok nőnek csak besikerül a gyermeke és nem is értékelni, hogy mennyi mindennek kell összejönni, hogy megfogadjon egy baba. Én aztán csak tudom, mivel több mint 7 lombikbébi beavatkozáson túl vagyok.


Soha nem tudnék különbséget tenni a saját és az örökbefogadott gyermek között. Pont azért lehetett saját babája a nőnek, mert megnyugodott, hogy van gyermeke és a hormonok helyrejöttek nála. Ez soha nem szabadna elfelejteni. Ennek a kislánynak csak köszönhet, nem megróhat. Az ilyen nő az ne is Anya. Iszonyú gonosz és szívtelen. Aki szeret az egyformán szeret. Nekünk még csak cicánk van de imádjuk őt és mindent oda adnánk azért, hogy sokáig éljen velünk. Ha beteg rohanunk az orvoshoz stb.


De hát, nem vagyunk egyformák! Az ilyen Anyákat elítélem és büntetném is! Mit érezhet az a kislány, hogy ilyen különbséget tesz gyerek és gyerek között! Szomorú, hogy ez a nő Anyának mondja magát!!!!!!! Még az állat is különb, mert más állat kölykét is felneveli, ha segítségét kérik az emberek.


Szép estét!

2009. febr. 16. 18:49
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is van 2 cicánk, imádjuk őket, igaz most kicsit hátrébb szorultak, amióta megszületett a kislányunk. (félnek tőle:) Mielőtt nem volt babánk, nem tudtam elképzelni, hogy örökbefogadjunk, de azóta megváltozott a véleményem, mert tényleg ez a legjobb dolog az életben. Mi mindig úgy képzeltük a párommal, hogy egy kis lélek minket választ szüleinek, és azért ő a mi gyerekünk, mert ő minket választott. Szerintem akit ti örökbefogadtok, ő is titeket választott még odafentről, csak másként jut el hozzátok. Nagyon szerencsések vagytok, ha sikerül még pici babát örökbefogadnotok, hogy már az elejétől átélhessetek mindent. Azt olvastam, hogy az első pár hónapban "csak" gondoskodó személyre van szüksége, majd csak pár hónap után alakul ki a kötődés, így tényleg a sajátotoknak érezhetitek, ha sikerül. Sok sikert!Biztosan sok boldog év vár rátok, hátrányos dolgok csak később lesznek majd, de ha megvan a szeretet és nem olyanok a nevelőszülők mint itt korábban írta valaki, akkor nem lehet baj, hisz olyan lesz, amilyennek nevelitek.
2009. febr. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Szióka!


Még nem talált meg minket a drága pici kislányunk. Tudom és érzem, hogy amikor majd eljön a mi időnk is, akkor megszületik hozzánk. Igaz, hogy l8 éve várunk rá, de azt az 1-2 évet ha másképpen nem sikerül mint Alapítványon keresztül, akkor várunk rá. Csak már most 41 évesek vagyunk. De ha ennyit vártunk, akkor ezt már bőven ki bírjuk. Már szinte minden nap róla álmodom, és már veszegetünk neki apró ici-pici ruhákat. Olyan édes kis falatkák! Igaz, még nem tudom milyen lesz a pici arcocskája de már elképzeltem és beszélek hozzá. Próbálok meditálni és arra gondolni, hogy milyen lesz majd hármasban az életünk. Nagyon szeretünk kirándulni. Olyan szép az élet még ebben a szomorú lehangolt időben is!

Hiszem azt, hogy semmi sem történik hiába és mindennek meg van az oka! Ott fent vigyáznak ránk az angyalok!

Vigyázzatok magatokra és a kicsi kislányodra!


Sok boldogságot kívánok nektek!!!!!!

2009. febr. 16. 22:03
 8/11 anonim válasza:
100%
Sziasztok nekem sajnos egy nagyon rossz élményém van az örökbefogadással kapcsolatban.A héten történt kersztlányom államigondozott nevelőszülőknél van és én ahoz a családhoz tartozom a gyerek áprilisban lesz 2 éves nagyon okos kislány örökbe akarták fogadni egy nagyon helyes magyar család tanult emberek.A férfi mérnök a nő gyógypedagógus elérték a gyereknél hogy megszeresse őket de valami oknál fogva az autóba nem akart beülni csak sírt és visított nem tudunk rájönni miért van ez a kislánnyal pedig egész nap kérdezgette mondogatta anya apa az ajándékokat amit hoztak neki nagyon szereti és olyan elkeseredettekés váratlanul leállították az örökbefogadást szerintem ha még legalább egy hétig járnak elérik a célukat.Igaz nekünk a férfi mondta,hogy nagyon szeretnék a kislányt mert szép és okos meg ők is megszerették nagyon de nem minden áron szeretnék ha látja,hogy ezzel csak árt a gyereknek akkor nem viszik el nem akarnak kárt okozni benne.Meg megérti ha a gyerek nem akar jönni mivel ott nagyon szeretik jó helyen van.De kérdem én ezzel nem okoztak kárt már a gyereket más néven kellett hívnunk most jelen pillanatba két névre hallgat és ma is kérdezte anya apa mikor jön.Szerintem sok más is lehetett itt szerintem az is nagy hátrány volt hogy a kislány roma és bármennyire is szeretik elüt a bőrük színe.Hát csak a jóisten a megmondhatója miért léptek vissza pedig ezek nagyon jó embernek tüntek.
2009. febr. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
mi lett végül? mi holnap indulunk a tegyesznél!
2010. szept. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is kíváncsi lennék, hogy mi történt veletek azóta, sikerült-e megvalósítani az álmotokat!? :) A legutóbbi irományom óta én is idősödtem kicsit, és abszolút úgyérzem, hogy ha nem lenne más választásom mindenképpen fogadnék örökbe gyerkőcöt! Én úgy érzem, hogy az ember arra született, hogy értelmet adjon más emberek életének, és ha a saját kisbabám életének sajnos valamilyen oknál fogva nem adhatnék értelmet, akkor megtenném ezt egy örökbefogadott gyermekével, aki előtt sosem titkolnám, hogy nem én/mi vagyunk a vér szerinti szülei, ugyanakkor hatalmas szeretetben nevelném, hiszen iszonyat nagy áldás, hogy a gyermekem lehet. Amondó vagyok nem a gyereknek áldás, hogy szerető szülei vannak, én sokkal nagyobb áldásnak érezném, hogy lehet egy gyermekem akit szerethetek! Sajnos pár hónapja én is fennakadtam egy nőgyógyászati vizsgálaton, amelyen alaposan rám ijesztettek, számtalanszor végig gondoltam, hogy nőként hogyan is lehetne túlélni azt a tényt, hogy talán sohasem lehet saját gyermekem. Egyelőre nincs itt az ideje, de minden héten eszembe jut, és azért imádkozom, hogy ha arra kerülne a sor, minden rendben menjen. Remélem akik itt írtak, mindenkinek sikerült teljesíteni az álmát/vágyát!! :)
2010. szept. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!