Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Magánúton való nyílt örökbefog...

Magánúton való nyílt örökbefogadásnál hány forduló van és hány napig gondolhatja meg magát az anya?

Figyelt kérdés
Nekünk azt mondták, hogy először ideiglenes kihelyezés van, amikor mindketten aláírunk (anya és mi), utána gyámságba való kihelyezés (mindketten aláírjuk: anya és mi) és még van 30 napja meggondolni magát. Nem értem miért ilyen bonyolult. Alapítványoknál lemond az örökbefogadók javára és kész. Mit csinálok, ha most lelép és nem írj a alá a 2. fordulót???
2011. aug. 29. 13:02
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Kétszer csináltuk végig a procedúrát,tele aggodalommal,főleg az elsőnél,de rendben ment minden.

Neki is megnyugtató,ha rendezve van a kicsikéje helyzete,ezért talán nem lép le,hogy örökre függésben hagyja a gyermeke sorsát és ezzel magának is kellemetlenséget okozzon,ha később emiatt zavarják hivatalos ügyekben.


RENDBEN LESZ MINDEN! :-)

2011. aug. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:

rendszeresen zaklat, hogy mi van a gyerekkel, mikor láthatja

visszaléphet? meggondolhatja magát?

2011. aug. 29. 13:18
 3/41 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is így volt az első gyermekünknél,telefonálgatott,hogy teljesen kivan,hogy megnézheti e ,hogy ő depressziós stb. én elbizonytalanodtam,hogy ezt így nem tudom végigcsinálni,de a férjem azt mondta ő már nem hagyja a fiát :-) ,igenis kitartunk és a miénk lesz.

Igaza lett!!!

Később megnyugodott a vér szerinti anyuka egy idő után.

Bevallom mi még egy találkozóban is benne voltunk,ahol elvittük a kicsit megszeretgette ,megölegette,hangsúlyozta ő nem akarja elvenni,csak a kórházban nem engedtek neki elbúcsúzni és úgy érezte ,hogy belehal ebbe az egészbe.

Olyan természetesen és meghatóan sikerült a találkozó,nem bántuk meg később soha,hogy megadtuk ezt a vér szerinti anyukának.


Nagyon,nagyon nehéz lehet nálatok is a vér szerinti anyukának,mást diktál a szív és mást az ész és a szív követelését nem könnyű csillapítani...hatalmas veszteség ez nekik :-( .


Csináljatok mindent a belátásotok szerint,a vér szerinti anyuka nem ellenfél hidd el,össze van zavarodva szegény és rettenetes neki amit átél,bizzatok csak benne,hogy minden rendben lesz ,megnyugszik a vsz anyuka,nem fog zaklatni később benenteket valószínűleg.

2011. aug. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:

igen, de ő rendszeresen látni akarja

mi is benne voltunk a búcsúban

2011. aug. 29. 14:20
 5/41 A kérdező kommentje:
de amikor hívogatott, hogy megnézheti-e? mit feleltetek?
2011. aug. 29. 14:20
 6/41 A kérdező kommentje:
eredetileg mi is úgy voltunk vele, hogy láthatja később is, de mi évi 1-2 alkalomra gondoltunk. az anyuka ide költözött a közelünkbe. nem tudtuk, hogy folyamatosan írogat, kérdez, látni akarja, nem merünk nagyon ellenállni, nehogy vizsakozzon
2011. aug. 29. 14:23
 7/41 anonim ***** válasza:
100%

Ha hiszed,ha nem nagyon hasonló volt nálunk is a helyzet,ő is azt mondta,hogy majd találkozzunk rendszeresen,láttni szeretné rendszeresen,gondolhatod mennyire tele voltam kételyekel,hogy vajon mi lesz ebből az egészből.


Úgy kb 2 éves koráig tartottunk egy 3-4 találkozót,aztán később már nem igényelte.


Aztán ugyanettől az anyukától kaptuk a második gyermeket is,ott már tudtuk,hogy nem lesz semmi gond.


Képzeld a kórházban a kissebbet sem engedték neki megnézni én pedig hazafelé a kórházból nagyobbal újbaejtettem a vsz anyukát,olyan szép és megható volt ez is,azt mondta nagyot dobbant a szíve a nagyobb miatt is,hogy már mekkora lett,milyen szép és aranyos.


Hónapkig jártuk a hivatalokat a vsz anyával,mert második gyermekre nem volt beadva kérelmünk,ezért előbb családbafogadás,alkalmasság megszerzése,aztán a 30 napos kihelyezési idő.


Már túl vagyunk mindezen,1 éves a kissebbünk is,az anyuka néha ír egy emailt,vagy karácsonykor felhívott,de ez bőven belefér úgy hiszem.


Szóval kezdetben úgy érzik,hogy jó lenne rendszeresen láttni,de amint megnyugszanak már érzik,hogy jobb a gyermeknek is és a családnak is ,ha szépen nyugodtan vannak hagyva.


MI is mondtuk többször az anyukának,hogy még most döntsön ha mégsem akarja örökbeadni,mindig azt mondta,hogy nem tehet mást ,ne aggódjunk biztosan örökbeadja.

2011. aug. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
én is segítséget kértem a tegyesztő, a gyámhivataltól, hogy segítsen rögzíteni a szabályokat. a héten megyünk -elvileg az utolsó- aláírásra és mindenképpen tisztázni akarjuk, hogy nekem az nem megy, hogy a facebookon állandóan a gyermeke felől érdeklődik, meg mikor küldök már képeket és rettegek, nehogy beállítson.... Akihez megyünk ügyintéző, azzal előre meg szeretném beszélni, hogy járjon közben, vessük fel a témát, hogy a picinek se jó, ha érzi rajtunk a feszültséget
2011. aug. 29. 14:42
 9/41 anonim ***** válasza:
44%

Ne félj a visszakozástól, inkább most mint később zargasson.

Tőlem elment születése óta nevelem mégsincs kötődése.

ezt írták az okosok.

, lehet én vagyok rossz anya

Oviban ugyanezt írták, de annó nem törödtem vele, mert imádtam, hallani sem akartam róla.

Az élet bizonyított.

10 évesen harcolta ki, hogy bárhová, csak innen el.

2011. aug. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
ezt nem értem
2011. aug. 29. 14:52
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!