Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg lehet szüntetni a gyerekta...

Meg lehet szüntetni a gyerektartást ilyen esetben?

Figyelt kérdés

A férjem előző házasságából született lány most 15 éves középiskolás, úgy tudom jó tanuló.

A férjemmel majd 2 éve nem tartja a kapcsolatot, nem hívja. A férjem próbálta őt többször hívni, de amikor azt mondta neki kb 1,5 éve, hogy nem fér bele az életébe amit felépített, na onnantól nem keresi-szerintem jogosan

Szerintem ezzel gyakorlatilag a saját apját kitagadta


2011. febr. 23. 18:31
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Na azért nem csak a gyerekben kell keresni a hibát. ha így viszonyul hozzá a lánya, akkor bezony az apa is elrontott ott valamit. Én már csak tudom....:(


22L

2011. febr. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

az én mostoha nővérem is ilyen :S ő azt mondta h nincs ideje apuval találkozni,de a gyerektartásért,meg plussz dolgokért ő is meg az anyja is tartja a markát.

Ha én kapok egy nike cipőt,mert kitünő lett a fél évim,a kkor a nővéremnek is kel legyet venni,bvagy az árát oda adni mert még a végén azt hiszi h engem jobban szeret apu. De ha ő kap vmit,mert elkőjön az apa te nem is szeretsz engenm szöveggel,akkor én nem kapok semmit,mert a nővérkém lehet h jön hétvégén,és megint tartja a kapcsolatot apával. Anya hiába mondja neki h szerinte kpérje a bíróságon a gyerektartás megszüntetését,apa ebbe hajthatatlan. Pedig nővérem mér 20 éves és még csak jövöre fog csak érettségizni

2011. febr. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A gyerektartást ebben az esetben nem lehet megszüntetni, ez nem függ össze a kapcsolattartással. Hiába nem találkoznak, akkor is az ő gyereke, a költségekhez hozzá kell járulnia.

Akkor nem kéne fizetni, ha az anya mondana le a pénzről.

2011. febr. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Nem!

Ugyanis a gyerektartást az apa nem a láthatásokért fizeti, hanem a gyerek megélhetéséért!

Tudod, van olyan is, hogy az anya az apánál hagyta a 2 gyerekét-nem fért bele az életébe-és felveszi a gyerektartást kb 2 éve, és már pereskednek nagyon régóta és ennek ellenére az apa kötelessége fizetni a gyerektartást. És majd! amikor végre papír lesz róla,hogy a gyermekei nála voltak, akkor majd lehet pereskedni, hogy a volt felesége jogtalanul vette fel a pénzeket.És ha az apa önkényesen nem fizetné-akkor a nő-jelen pillanatban a papírok miatt-jogosan jelenthetné fel! Igen kérem szépen, ez Magyarország!

2011. febr. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bár tudnám, hogy mi az ok. Nekem nem ez volt a célom, de próbáltam neki levelet írni, ajándékot venni stb és láttam h. a férjem is sokat megtesz. Amíg nem áll szóba velünk, addig nem tudunk segíteni
2011. febr. 23. 18:59
 6/8 anonim ***** válasza:

Az okot nem tudod kideriteni, lehet, hogy még a válás elött volt valami, ami miatt elutasitja a lány, lehet, hogy a válást az apa hibájának tartja, vagy - ami sokkal többször elöfordul - az anyja az apa ellen hecceli (pl. hogy otthagyta öket egy másik nöért, ha valamire nincs az anyának pénze vagy nem akar neki megvenni valamit, akkor azzal magyarázza, hogy az apa inkább letagadja a jövedelmét, minthogy odaadja nekik, stb)


Az apa helyében mindenképpen fenn kellene tartani egy minimális kapcsolatot (névnapra, születésnapra, karácsonyra felhivni vagy lapot irni), mert igy a gyerek idövel azt hiszi, hogy tényleg az apa nem akarja vele tartani a kapcsolatot. Egy ilyen idös gyerek böven a kamaszkorban van, és ekkoriban még az ép családokban is furcsán viselkednek, illetve mondanak.


Ha az apa nem adja fel, akkor idövel nagyon valószinü, hogy (felnöttként) rájön a lány is, hogy azért az apát mégsem kell kitörölni az életéböl.

2011. febr. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az apuka megemeli a fenekét és elmegy a gyerekéhez nincs az a tini aki önként találkozik a szüleivel. Amúgy meg hogy gondolod az ő gyerekét majd a szomszéd erzsi néni tartja el.
2011. febr. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet. Bár a kapcsolattartást ki lehet erőszakolni. Nem tudom, van e értelme...
2011. febr. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!