Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltöznétek anyósékkal...

Összeköltöznétek anyósékkal egy udvarba?

Figyelt kérdés

Anyósék olyan helyen laknak ahol a lakóparkot bővítik így elég jó áron megvenné a kivitelező a házukat.(pesttől 45km)

A férjem ezen felbuzdulva kitalálta hogy anyósék költözzenek Pesthez közelebb, mi is eladjuk a lakást és egy házba költözünk. Én azt mondtam hogy nem akarok. Azóta napi szinten veszekszünk.

40 éves vagyok a lányom 5 a fiam 3 éves.

10évig tartottam el a nagyi barátnőjét ezért a lakásért ahol most lakunk. 3 szobás gyönyörűen felújított városliget szemben.

Mikor a nagyi is meghalt anyuék eladták a lakását, és a kapott pénz egy részét nekem és a bátyámnak adták. Ebből újítottam fel szupira a lakást. Ennek már 8 éve. 6 éve ismerem a férjem és eddig boldog voltam, bár anyósékhoz sokat mentünk vagy csak ő "elugrott hozzájuk.

A férjemnek van 2 bátyja. Az egyik már most tartja a markát hogy fizessük ki, ha mégis összeköltözünk. A másik bátyja Ausztráliában dolgozik és nem kéri a részét egyenlőre, mert ha hazajönne végleg anyósékhoz tudna költözni. Hiszen az az övé is.

Ja és a kivitelező meg venné a mi lakásunkat is csak hogy "segítsen"

Persze 5-6 millával olcsóbban. Már hajlok arra hogy költözzünk, mert ez az örökös veszekedés csak felemészt bennünket.


2011. febr. 23. 22:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
én nem mennék bele ebbe a fura tulajdoni viszonyba. nem hiszem, h idős napjaidon a sógorodat akarod istápolni. én kitartanék a saját, biztos lakásom mellett, főleg úgy, h nem adnak érte megfelelő árat.
2011. febr. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Biztos,h nem költöznék össze 5-6 milliót bukni nem kevés.

Akkor lenne még csak veszekedés.:S

De ha te belemennél,akkor én a helyedben bebiztositanám magam,az anyagiakat illetően(szerződés),mert ha jól értem a lakás egyedül a tied.

Nem értem a férjedet sem ezt közösen kellene akarni nem rád erőltetni.

2011. febr. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%

Neked kell érezni, de az, hogy azért költözz olyan helyre, ahová amúgy semmi kedved sincs, mert sokat veszekedtek, régen rossz.. :( Szerintem nem szabadna hagynod, főleg, ha most tényleg olyan helyen vagytok, ami sokkal jobb, és pláne, ha csak buknátok rajta, méghozzá nem is keveset.. ez azért nem mindegy.. egyik sem..


Mindazonáltal szerintem sosem jó összeköltözni a szülőkkel, hiába szeretem én is a szüleimet és az anyósomékat is. Kell az a kis különlét és távolság.

2011. febr. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%
A Városligettől egy tapodtat sem mozdulnék. Inkább anyósodék keressenek hozzátok közelebbi lakást vagy házat. Nem tudom, hogyan jössz ki anyósodékkal, de azt mondják, hogy az a jó távolság, ahova már nem lehet papucsban átmenni.
2011. febr. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
93%
Így van. Egyetértek az első hozzászólóval! Ne add el a házat. Főleg így, hogy akkor egy házba költöznél az anyósoddal. Egyrészt nem tudhatod, hogy lakva hogyan jönnétek ki az anyósoddal, másrészt, az már a te házad! Bizonytalanért, és jóval áron alul ne add el! Az is lehet, hogy egy idő után nem jöttök majd ki jól anyósodékkal, vagy történik valami (ne adj isten szétmentek), akkor mit csinálnál a két gyerekkel? Hova mennétek? Én a helyedben nem mennék bele. Ha veszekszik a férjed had tegye, majd ráun, amikor látja rajtad h hajthatatlan vagy.
2011. febr. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%

Nincs az a pénz!!

Élő példa szüleim+nagyszüleim.

Közös udvar, külön házrésszel.Pokol, állandóan ott a nagyi, beleszól önkéntelenül is mindenbe.

Bárhol utánaolvasol láthatod, nem egészséges dolog együtt lakni a szülőkkel akármilyen jóba vagytok velük.

De ahogy sejtem, nálatok a férjed kissé "anyás", ez csak sokkal rosszabb lenne, ha együtt laknátok.


Én soha nem tennék ilyet, még a veszekedés elkerülése érdekében sem.

hisz sosem tudhatod (max. sejteni lehet...), hogy az összeköltözés még nagyobb vitát szülne.

Ha meg emiatt ne adj isten megromolna a kapcsolatotok, hogy a férjed nem áll melletted, hanem az anyja mellé, akkor nem kár érte még két gyerekkel együtt sem.

2011. febr. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Menjen a férjed, ha annyira anyósodékkal akar lakni. Elhiszem, hogy szereted, meg közös gyerekek, de a gyerekeknek is jobb ott, ahol vagytok, biztos vagyok benne..

Fel ne add azt a városligeti lakást, pláne ne milliókkal áron alul!!!

2011. febr. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
90%

én sem adnám el a saját lakásomat egy közös valamiért.

sosem lehet tudni mit hoz a holnap, hová tudsz menni, ha esetleg úgy alakulnának a dolgok. a másik pedig,hogy ha jó a kapcsolat az anyosódékkal,akkor is soksok veszekedést és feszültséget hozhat, ha a közelbe költöztök. akaratlanul is osztogatnák a tanácsokat ,esetleg más elképzelésük lesz a gyerekeitek neveléséről vagy bármi egyéb apróságról és ilyenekre rámehet egy jól működö házzasság is szerintem !

2011. febr. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Én is úgy gondolom ha költöznénk abból még több veszekedés lenne. Főleg hogy én baromira önálló és határozott voltam-vagyok.

Csak nem szeretném ha a kapcsolatunk rámenne.

Igen a férjem egy kissé anyás. Bár anyós nagyon jó fej okos is, eléggé egy hullámhosszon vagyunk.

Ők örülnek az ötletnek.

De azt hiszen páncélt növesztek és állom a sarat.

2011. febr. 23. 23:21
 10/21 anonim ***** válasza:
83%
Akkor lakik jó helyen az anyós, ha nem tud átmenni hozzátok pongyolában!!!!
2011. febr. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!