Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik laktak anyósékkal együtt,...

Akik laktak anyósékkal együtt, segítenének? Csak akkor írj, ha tudsz normálisan válaszolni!

Figyelt kérdés

Nem tudom, hol kezdjem...

Párom amikor bemutatott neki, még imádott és én voltam a mindene..

Aztán becsúszott a baba(gyógyszert szedtem) azóta utál, nem is akarta, hogy megtartsuk...


Párommal vettünk egy házat, de fel akarjuk újítani, mivel nem megy minden egyszerre(lovakat eltartani, nekünk is kell ez az, lassan a babának is, stb.) ezért valahol laknunk kell addig.

A párom nagymamája egy 3 szobás elég nagy házban él egyedül és a lovak is elférnének az udvarban, megbeszéltük, hogy odaköltözünk. Erre az anyósom kitalálta, hogy maradjunk csak itt, elférünk. Párom öccse is itt van még(párom 23 én 20 az öccse 19 éves), neki idejár a barátnője, amivel nincs baj, csak akkor már hatan vagyunk ha meg lesz a baba akkor már heten és nem a legkényelmesebb egy 3 szobás ház erre a célra szerintem.

Eddig még úgy ahogy elvoltunk, mert mi sokat mentünk anyukámhoz, olyankor ott aludtunk egyet-egyet, néha hétvégente vagy hétközben, de ha minden nap itt fogunk élni, el se fogunk férni, majd versenyezhetünk a meleg vízért(ha öten megfürdünk a hatodiknak nincs meleg víz,csak órákkal később..) és had ne soroljam..


Ami zavar az az, hogy tudom, hogy mindenbe bele fog szólni, már most úgy kezel, minthogyha életemben nem láttam volna még gyereket(van 2 unokahúgom, nagyon nagyon sokat vigyáztam rájuk, voltam bébiszitter... és ő ezt tudja), a páromat próbálja zsinóron rángatni és már most mindenbe beleszól(pl. tegnap ezt mondta nekem: "remélem segítesz rábeszélni a T.(nevezzük így a páromat), hogy kifesse a szobátokat szombaton.." Ja meg a legjobb.. Ezt is nekem mondta : "mondtam T.-nak, hogy találtam ágyneműtartót az ágy alá, vegyétek meg szépen, hogy minden elférjen a szobában.."). Velem szemben nagyon rosszindulatú. Ja meg a legjobb, hogy az öccse és a mi szobánk között egy vékony fal van, minden áthallatszik.. Ha sír a gyerek nem készíthetjük ki a testvérét, de anyósom erre azt találta ki, hogy vannak nagyon szuper hangszigetelő hungarocellek szigeteljük körbe a szobát és fessük ki... Ugyanúgy áthallatszana és akkor már inkább a saját házamra költöm, a mamánál nem zavarna senkit a gyerek, de az anyósom nagyon nem akarja, hogy odaköltözzünk mert, idézem " Ismerem a mamát, laktam vele 3 évig, mindenbe csak beleszól, örökké pakol, nem volt tőle egy nyugodt napunk sem.." (pedig egy végtelenül aranyos néni, szeret beleszólni néhány dologba, de ha rászól a párom ő legalább csendben marad:))

Pedig a mama is örülne, ha lenne aki főzne, sütne és nem lenne egyedül sem...

Mit csináljunk?? Segítenétek?? El lehet viselni az anyóst így, tavaszig??(január végére vagyok kiírva) Van aki volt hasonló helyzetben??

Kicsit hosszú lett, bocsi..

Előre köszönöm az összes értelmes választ!:)


2011. júl. 28. 07:24
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
66%
Minek türitek? Menjetek a nagyihoz .. legalább a párod segít neki az állatokat ellátni, gondolom nem fiatal már.
2011. júl. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
67%

Nem egészen világos, hogy MIÉRT az anyósod dönti el, hogy hol fogtok lakni? Ha nektek jobb lenne a nagymamánál (és ö is beleegyezne), akkor menjetek oda és kész.


Egyébként egy házat úgy is fel lehet újitan, hoyg ott laktok, már csak ezért sen érthetö, hogy minek akartok valakihez beköltözni.

HA ennyire nem jösz ki az anyósoddal, akkor nem igazán sok értelme lenne odamenni.


DE !!! Miért nem beszéled meg a pároddal, elvégre az ö felesége vagy. HA meg nem lehet, mert annyira függ az anyjától, akkor jobb, ha választás elé állitod, hogy vagy veled él valahol és az anyóst idönként megátogatjátok, vagy hazamégy a szüleidhez, és ott is maradsz nélküle.

2011. júl. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Igazándiból azért nem tudunk beköltözni a házba, mert előbb át kell alakítani egy kicsit,(fürdőt wc-t egybeköltöztetni, mellé a konyhát az étkezővel stb.) és meg kell csinálni az egész fűtést..

A mamánál viszont egy a probléma, hogy a bútorokat oda nem tudnánk magunkkal vinni, mert a mamának minden szobában van bútora és teli van ruhákkal....

2011. júl. 28. 07:39
 4/32 A kérdező kommentje:

Ja és ha mi innen elmegyünk nem maradhat a bútor ezt anyós mondta, mert akkor ők beköltöznek ide és kidob innen mindent.. Magyarul zsarol...

Már pedig vagy 150.000 Ft az ágy, fél éve vettük, 1 éves a bútor plazma tv és ezeket nem tudjunk hová tenni....

2011. júl. 28. 07:41
 5/32 anonim ***** válasza:
70%

ha lakható a ház menjetek oda,mi is most javítgatunk de nem kell elviselni sem az én sem a párom szüleit,imádom őket de együtt lakni mikor még a párommal sem laktam együtt +baba nem kell oda még 4rokon.

víz van fűtés van legfontosabb dolgok igaz nehezebb mert ugye rezsi is nem tudom nálatok be kell e szállni de így tényleg lassabb de együtt vagyunk mi hárman,mindjárt négyen

míg ha ott laknánk tudom hogy már nem lennénk együtt.

de abban jó hogy tudjuk mit akarunk és együtt elérjük,a kaput meg akkor nyitom mikor akarom.

2011. júl. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
53%
hoppá túl soká gépeltem.
2011. júl. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
66%
Költöznék a nagyihoz, a bútorokat meg a szüleimhez vinném. Hidd el, ha megszületik a kicsi, sokkal rosszabb lesz.
2011. júl. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!:) Valahogy sejtem ezért félek a dologtól:S

Azt hiszem, hogy tényleg a mama marad, amíg nincs kész a fürdő és egy szoba a házban...

2011. júl. 28. 07:49
 9/32 anonim ***** válasza:
36%

Abban, hogy megkért, hogy beszéld rá a párodat, hogy fesse kia szobátokat, meg vegyétek meg az ágyneműtartót, hogy elférjen minden, semmi parancsolgatás nincs. Nem lehet, te ugrasz dolgokra hamarabb? (Az ágyneműtartót megvenni nem is rossz ötlet, azt majd vihetitek is, ha költöztök). És oké, hogy mama most aranyos, de az anyóst is annak találtad akkor, nem? Gondolj bele, hogy ha a mamához mentek, ott újítotok, beleöltök egy csomó pénzt, elköltöztök majd, az újítások persze maradnak. Ha nem adj Isten, a mamával történik valami, a házat nemcsak ti öröklitek, szóval az újítás a mamánál kidobott pénz.

Inkább maradjatok az anyósnál, és van még fél év minimum a babáig, addig gyűjtsetek, és inkább a sajátba ruházzatok be.

2011. júl. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
70%

Vagy vigyétek a bútorokat a felújítás alatt álló házba egy rakásra, ti meg menjetek a mamához.

Bár bevallom és azzal szimpatizálok aki azt ajánlotta, hogy ti is költözzetek a házatokba. Lehet felújítani úgy is.

Semmiképp ne maradj anyósnál, megkeserítené az életed, a babával is. Ne hagyd, hogy tönkretegye az első szép időszakot a gyerekeddel, állj a sarkadra, mert ha most hagyod magad, nyeregben fogja érezni magát.

2011. júl. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!