Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pénztéma. Mernétek úgy szülni...

Pénztéma. Mernétek úgy szülni hogy se munkátok se megtakaritásotok? A férj fizetése épp hogy elég a megélhetésre számlákra. Normális az hogy valakinek 30 felett semmi megtakaritása sincs?

Figyelt kérdés
2011. febr. 24. 11:44
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
69%
Semmiképp nem szülnék így.
2011. febr. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
62%
Semmiképp sem szülnék így.
2011. febr. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
71%
Semmiképp nem szülnék így.
2011. febr. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
81%

Tudom, hogy nem ez a megszokott, de mit úgy láttunk neki a családalapításnak, hogy 2 millió forintot összeszedtünk nehezebb időre, mivel az én fizetésem gyakorlatilag kiesett jó időre. És még így is épphogy nem haltunk a végére éhen, mivel a férjem is nagyon beteg lett 1 évre a gyerek születésére, otthon volt velünk fél évet...

Szóval ha megteheted, tegyél félre amennyit csak tudsz, mert nagyon kiszolgáltatott (de egyben szép) időszakát fogjátok élni az életeteknek, ha megjön a baba!

2011. febr. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 anonim ***** válasza:
60%

Én mertem. Nem éhezik a baba, nem szakadtak a ruhái, van pelenkája stb. és nekünk sincs egy fillér megtakarításunk sem. Hónap utolsó hetében pár száz forintunk van magunknak kajára, mert a baba hónap elején mindent megkap elöre. Legalább az alakom szép marad :D

De viccet félretéve, attól függ mit jelent az, hogy a férjed fizetése éppen elég a megélhetésre? Mert nálunk a férjem nettò 140 ezret keres, így ki tudunk jönni. Egy nettó 100-nál viszont nem biztos, hogy bevállaltam volna. Mert a gyes+csp nagyon kevés:(

Az meg teljesen normális dolog, hogy ebben a gazdasági helyzetben nincsen megtakarításotok, életkortól függetlenül.

Hiteletek van? Mert ez még ami hátráltató tényezö lehet általában.

2011. febr. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
72%
Meggondolatlanság! Egy gyereket el kell tudni tartani. Enni, inni, ruháztatni, iskoláztatni kell. Az egyéb kiadásokról nem is beszélve.
2011. febr. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
61%
Ha van segítség(szülő,testvér) szülnék.30 év felett ketyeg az óra.Anya 40 évesen lépett változókorba,valoszinű kb. én is akkor fogok.Az meg ,hogy 30 évesen nincs megtakarítás viszonylag általános ebben a világban:(
2011. febr. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 anonim ***** válasza:
54%

8 számjegyű összeggel és hitelek nélkül vállalnék csak gyereket.

Tulajdonképpen van,akinek így normális és megszokott,de az azt jelenti,hogy nem is tervez tovább két hétnél előbbre:P

2011. febr. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
45%

Na, most megint lefogtok pontozni, de nem érdekel.


Nem, nem vállalnék gyermeket a semmire, és nem, az sem normális, ha 30 felett semmilyen megtakarításod sincsen.Az más téma, hogy rengetegen vannak így, de akkor sem normális.16 éves korom óta dolgoztam, suli mellett diákmeló, 18 évesen férjhez mentem, 20 évesen már saját házba szültem gyermeket, amit hitel nélkül a férjemmel sikerült összehoznunk.Minden fillért megfogtunk, minden pénzt visszaforgattunk.12 éves most a lányunk.

Megtakarítás nélkül nem vállalnék gyermeket, hiszen annyi minden történhet, és akkor a baba szenvedjen hiányt?

2011. febr. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
58%

Kérdés, hogy van-e ingatlanotok vagy albérletben éltek? Ha legalább lakásotok lenne, akkor már biztosabb a hátteretek. Amikor megszületik a gyerek, akkor kaptok egyszer kb. 60000 ft-ot, meg alanyi jogon jár a családi pótlék és a gyes. Ha tényleg semmitek nincs, akkor viszont gáz...

Mi sem vagyunk egyszerű helyzetben, van egy jó állapotban lévő kis lakásunk, de természetesen hitellel tudtuk csak megvenni (erre természetesen el is ment az összes megtakarításunk). Ugyan mindkettőnknek van munkája, de a hónap végére elmegy a pénzünk és nincs tartalékunk (mondjuk a babának mindent elő tudtunk teremteni). Akartuk a gyereket, úgyhogy belevágtunk.

Igen, van olyan, hogy 30 felettinek nincs megtakarítása, sajnos ismerek én is ilyet: elbulizta a pénzét, ha a másiknak nem lett volna megtakarítása, akkor semmijük nem lenne.

2011. febr. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!