Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az alábbi szituról?

Mit gondoltok az alábbi szituról?

Figyelt kérdés
Adott egy házaspár. Első gyermeküket várják. A férfinak egy nagyon gyakori, átlagos, míg a nőnek egy ritka, különleges, nagyon szép vezetékneve van. A nő azt akarja, hogy a gyerek az ő vezetéknevét kapja, ne a férfiét. Lehetséges ez? Később nem lesz a gyereknek emiatt rossz érzése?
2011. febr. 24. 12:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
2011. febr. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
13%
Különcködésnek tartom az apa nevét kapja a gyerek az a normális ! másrészről meg tökmind1 mert csak egy név... az életedet ugy rontod el ahogy akarod :D
2011. febr. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
51%

Ti tudjátok.


Mondjuk én túlzott hiúságnak tartom. Lehet, hogy a férj megbántódik és okkal, hiszen évszázadok óta ez a szokás. Valószínűleg azt fogja érezni, hogy nem tartod őt méltónak arra, hogy a gyereketek az ő nevét viselje. Lehet, hogy irigykedni fog másokra, hogy neki nem adatott meg, hogy legyen egy olyan gyermeke, aki az ő nevét viseli.


Viszont ha a férj gond nélkül belemegy, akkor miért ne, ez a ti dolgotok. A gyereknek nem lesz ebből semmi baja.

2011. febr. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Jajj én nagyon örültem volna ha anyu nevét kapom.Annyira tucatnevem volt, hogy 3-4 volt egy osztályban, és ráadásul akárhová mentem eddig mindig volt olyan akinek a kersztneve is egyezett.A gimiben így különböztettek meg minket:X.Y.1ésX.Y.2!!!!!!!

Annyira gáz volt!!!

Amikor férjhez mentem nyilván felvettem a férjem vezetéknevét a kersztnevem elé.Néha mondjuk még mindig van aki megkérdezi, hogy ez a lánykori nevem is?Olyan is volt, hogy meg se kérdezték automatikusan írták.De ezt leszámítva tök jó, hogy így már tuti nem találkozok ilyen névvel.Az iwiw-en egy ilyen nevűt találtam.A lánykori nevemből viszont klubb van az iwiwen....

Ha a férfi ragaszkodik akkor pedig kötőjellel használjátok majd.És akkor nem fognak kérdezősködni:)

2011. febr. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a linkelt oldalt!
2011. febr. 24. 12:32
 6/24 anonim ***** válasza:

Mint a fenti linken írta valaki, ilyenkor a brazil módi a megoldás:


"Manapság már elég gyakran kapják a gyerekek mindkét szülő nevét (kötőjellel használva). Szerintem ez jó megoldás ebben az esetben."

2011. febr. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
80%
Az én férjem nem menne bele egyből, de meg tudnám győzni. És ha a feleségnek szebb, vagy ritkább neve van, miért ne használhatnák azt? Volt már rá példa. Az egyenjoguság erre már nem terjed ki?
2011. febr. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
47%
ha fiú a férfi nevét kapja ha lány akkor az anyukáét:D igazából férfiaknak csak az a lényeg hogy a nevet tovább vigyék:P
2011. febr. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
37%
ja és én utáltam az apukám nevét ezért amikor elég nagy lettem felvettem a nagyanyám vezetéknevét:)
2011. febr. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

"Manapság már elég gyakran kapják a gyerekek mindkét szülő nevét (kötőjellel használva). Szerintem ez jó megoldás ebben az esetben."


én ezt választanám :)

2011. febr. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!