Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy segítsek neki? (Kérdésed...

Hogy segítsek neki? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Párom alkoholista, és szeretné letenni a piát.Az én segítségemet kérte, de nem tudom hogy kéne csinálni.
2011. febr. 24. 23:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Tereld el a gondolatát. Legyél vele nagyon sokat és tervezzetek programokat közösen. És szakember segítsége sem ártana. De tudod minden a fejben dől el. De sztem foglalkozz vele sokat és akkor hátha "elfelejti". Sok sikert és kitartást!
2011. febr. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
NEM! Ne a te segítségedet kérje! Ez nem a te megoldandó feladatod, hanem az övé! Keressen szakembert.
2011. febr. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha a te segítségedet kéri az kevés!

De amúgy nem akarlak meg bántani de kutyából nem lesz szalonna és úgy vélem!

Én soha nem értettem hogy lehet egy alkoholistával együtt élni?

Ne hogy félre érts nem bántani akarlak csak nekem ez a véleményem!

2011. febr. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem minden nap iszik, 1-2 hetente de van hogy 1-2 hónapot is kíbír.De akkor nagyon keményen(rengeteget megiszik egy éjszaka alatt), és más nem érdekli olyankor a pián kívül.Milyen szakemberhez kell fordulni?
2011. febr. 24. 23:28
 5/8 anonim ***** válasza:

Pszicho- ill. Hipnoterapeuta.

A Hipnózis hatásos segítség lehet, ah megfelelően csinálják, de önhipnózisként is folytatható, csak a megfelelő hozzáállás legyen meg hozzá!

2011. febr. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pszichiáter. Azért, mert ő jogosult gyógyszert is felírni, úgy hallottam, nagyon hatásos gyógyszerek vannak, amiktől undort kap az alkoholtól.
2011. febr. 25. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudom hova tartozik, de engem is érdekelne, aki megtudja, írja ide legyenszives. Talán pszichológus, pszichiáter. Te úgy tudod segíteni, hogy elküldöd szakemberhez. NEm a te feladatod, és nem is fogod valószínűleg sajnos te meggyógyítani, ne vedd magadra így.

Sok sikert és indulás a megfelelő helyre segítségért !

2011. febr. 25. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Sosem támogattam az absztinenciát, mert pont ahhoz vezet, amit akadályozni próbál. Ha valamit az egyik pillanatról a másikra tiltani kezdünk, csak erőszakkal elfojtjuk a múlhatatlan vágyat, de attól még az ott van, vár, hogy kitörjön. Az absztinencia helyett a mértéktartás a helyes út, ami visszavezeti az alkoholistát arra az útra, amikor még élvezte az ital karakterét, és nem csak azért ivott, mert belső kényszerek gyötörték. Meginni egy-két pohár finom bort a vacsora közben, vagy egy-két üveg sört a tikkasztó nyári napon végzett kerti munka után fantasztikus élmény. Ha valaki kényszerrel elvonja magától ezeket, akkor minden alkalommal, amikor alkoholra gondol, csak az jut eszébe, hogy az rossz, hogy ő rossz, és gyenge, és beteg. Az alkoholistát az absztinencia állandóan arra emlékezteti, hogy alkoholista, egy negatív személy. Ezért is esnek annyian vissza, hiszen amint rosszul mennek a dolgaik, eszükbe jut hogy ők alkoholisták, és nekik mindegy.

Le lehet szokni teljesen, de miért, amikor a mértékletesség mindent megad, amire szüksége van az embernek? Lehet inni is, de megvannak a határok is. Aki absztinenssé válik, az sosem gyógyul meg igazán, csak egy ideig elnyomja magában a késztetést, hogy aztán az újult erővel törjön ki egy rossz pillanatában.

A mértékletességhez szüksége lesz rád, az elején még neked kell leállítanod, ha túl sokat inna. Járjatok el rengeteg helyre, csináljatok együtt mindent, amit tudtok, tereld el a gondolatait az ivászatról. Igyatok mértékkel, élvezzétek az életet. Ne feledd, ha valami hiányzik az ember életéből, akkor arra egyre jobban fog vágyni.

2011. febr. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!