Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátnő vagy barát? (Kérdésed...

.:Laci:. kérdése:

Barátnő vagy barát? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

február óta együtt vagyok egy lánnyal, nagyon szeretem, holnap lesz egy hete, hogy megkértem a kezét, igent mondott.

egy régi volt osztálytársammal akivel régen jóban voltam és szintén lány, elkezdtünk újra beszélgetni, tanácsokat adni egymásnak ilyen-olyan téren, eddig nem volt köztünk semmi, nem is lesz sose, jól néz ki de nem tetszik és nem ér annyit senki sem mint barátnőm. barátnőmnek ez nem tetszik, hogy mi újra beszélünk pár év után és eddig 2x találkoztunk amikor beszélgettünk mert épp rossz kedve volt a régi barátnak és kellett neki valaki aki meghallgatta. ma barátnőm választás elé állított, hogy vagy ő vagy a régi barát...


szerintetek melyiket kellene választanom? én szívem szerint mind a kettőt választanám mivel a régi barátra szükségem van, hogy valakinek elmondhassam néha a bajaimat vagy akár csak beszélgessek egy jót, barátnőmhöz hűséges voltam mindig és az is maradok továbbra is mert nincs olyan ok ami ezen változtatna, semmi ami miatt egy megcsalás akár egy percre is átfutna az agyamon, szerintem ez a legundorítóbb tett amit egy ember elkövethet egy olyan ellen akit elvileg szeret.


2011. okt. 25. 15:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
Egyértelmű, hogy a barátnő. Vele akarsz élni, megkérted a kezét, családot szeretnél alapítani stb. A barátnő is lehet a legjobb barátod. A bajaidat, a barátnődnek, a majdani feleségednek mondd el, ne egy kívülállónak. Most nem azért, de minek kérted meg a kezét, ha szükséged van egy másik, úgymond barátra????
2011. okt. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Ha számodra ez kérdés, akkor egyértelműen nem vagy igazán szerelmes a barátnődbe, vagy mégiscsak vonz az a barát, mint nő (valahol tudat alatt tuti...)

Figyelj sokat és sok mindent átéltem már, de az biztos, hogy férfi és nő között igazi barátság nem létezik (max haverság), mert az egyik fél biztosan sokkal többet érez a másik iránt mint kellene...


Nem szép dolog a barátnődtől, hogy választás elé állított de igazat adok neki. Nekem is VOLTAK férfi barátaim (ha magamba nézek akkor tényleg vagy egyik részről vagy mindkét részről érzelem volt, vagy viszony alakult ki...) de amikor férjhez mentem a férjem kijelentette, hogy ezen sürgősen változtassak, ő sem jár össze csajokkal cseverészni és a magánéletét megbeszélni. És igaza volt...

2011. okt. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 LadyLee ***** válasza:
63%

Szerintem nem tisztességes, hogy a barátnőd ilyen választási heéyzet elé állított - én nem hagynám, hogy ilyen ultimátumot adjanak nekem.


Nem sok jót ígér a jövőre nézve, bocs.


Persze azt sem mondanám, hogy emiatt szakíts vele, de mindenképpen üljetek le beszélgetni és hozd a tudtára, hogy nem vagy valamiféle tárgy vagy egy gyerek, akit eltilthat bizonyos helyzetektől. Amennyiben tényleg csak egy ártalmatlan barátságról van szó, úgy ahhoz jogod van. Én nem kötném össze az életemet olyannal, aki engem ennyire korlátozni akar.

2011. okt. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
azért kértem meg a kezét mert szeretem és vele akarom leélni az életem, vele is meg tudok beszélni mindent nem ez a baj. csak nincs senki körülöttem rajta kívül akivel nyíltabban tudok beszélgetni, ez a régi barát meg ilyen, bármit meg tudunk beszélni vele főleg csak neten beszélek sok év után 2x találkoztunk kb fél órára, 1x sötétben kihívott beszélgetni mer valami bolondok jártak itt a környéken míg a kutyáját sétáltatta, 1x meg orvostól jött haza és mikor felszálltam a buszra írta, hogy mi lenne ha együtt mennénk haza a következővel, mondom jó úgy sincs semmi dolgom és ennyi volt, beszélgettünk egy jót, én jól éreztem magam hosszú idő után megint meg tudtam nyílni egy barát előtt és megállás nélkül beszélgettünk, ugyan ez barátnőmmel is meg van. de nem szeretem ha csak 1 ember van körülöttem...a régi barát nekem arra kell, hogy ha valami bajom van vagy csak egyszerűen szomorú vagyok pl pont a barátnő miatt akk ő meghallgasson, véleményt mondjon és jobb hangulatba hozzon.
2011. okt. 25. 15:23
 5/15 anonim ***** válasza:
96%

Nem igazán győztél meg arról, hogy valóban örökre szeretnéd a barátnődet... Továbbá ha ő meg választás elé állít, akkor valami biztosan nem stimmel köztetek.


Továbbá írod, hogy szükséged van arra,

"hogy valakinek elmondhassam néha a bajaimat vagy akár csak beszélgessek egy jót"...

Nos én úgy gondolom, hogy erre éppen a barátnőd, vagyis a társad való...!


Ha én lennék a barátnőd helyében, lehetséges hogy nem állítanálak választás elé, hanem két lábbal rúgnálak ki, ha többször is előfordul, hogy mással osztod meg az örömödet/bánatodat és nem velem.

Lehet persze barátkozni másokkal is, de a legfontossabb ügyek megbeszélésére mégiscsak a társ/család való!


Tudod mikor egy exbarátomat már több hónapja ismertem, és éreztem, hogy valami nyomasztja, kérdései volnának, de hiába beszéltem vele nem mondott semmit... Majd később kiderült, hogy utána találkozott egy volt szerelmével megbeszélni ezt-azt, akkor ez engem is bosszantott és nem csoda,hogy féltékeny lettem. Aztán nagy nehezen bevallotta, hogy miről is tárgyaltak. Valójában olyan tanácsokat kért tőle, hogy hogyan viselkedjen énvelem, mert volt náhány dolog, amiben tanácstalan volt.

Na de most komolyan, hogy lehet valaki ennyire nyúl, hogy nem a társát kérdezi, ehelyett inkább kockáztatja a kapcsolatot. Ő ugyanis azt hitte, egyformán működik minden nő, ezért jó ha egy volt barátnőjétől kér tanácsot. Tévedett...

2011. okt. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

na látod pont ez amit írtam... "vagy csak egyszerűen szomorú vagyok pl pont a barátnő miatt akk ő meghallgasson, véleményt mondjon és jobb hangulatba hozzon"...


ilyen nincs, ez csak bonyodalmat szül, hülye férfilogika...

A barátnőddel kell dűlőre jutnod. Hiába vidít fel a voltcsajod, a probléma a pároddal ettől nem fog megoldódni...

Érdemes újragondolni a kapcsolatodat....

2011. okt. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
itt m ost a kivétel erősíti a szabályt...legalábbis az én részemről. sosem akartam a régi baráttól semmit sem, amióta ismerem csak barátok és osztálytársak voltunk, mikor megismerkedtünk 1,5 évig jártunk egy osztályba meg egy busszal haza, aztán jött a középsuli és eltávolodtunk valamiért, egyik se kereste a másikat pedig kb fél km van köztünk míg egy osztályba jártunk neki volt pasija elég sokáig voltak együtt, most más van neki és ő is hasonlóan gondolkodik a pasijáról mint én barátnőmről...nem jegyeztem volna el ha nem szeretném igazán, kicsit régimódi vagyok ilyen téren, nekem fontosak az ilyen dolgok és nem dobálózok csak úgy a szavakkal, mindent 3x átgondolok mielőtt cselekszem, persze mint mindenki én is hibázok, de most nem történt semmi különös. a baráttal általában facebookon szoktunk beszélni, barátnőm tudja a jelszavam amit még régen én adtam meg neki, hogy ha valaha is egy kicsit elbizonytalanodik, akk ott mindent megtud, én is tudom az ő jelszavát és néha én is be szoktam lépni az övébe mert volt már egy két ügye ami hagy némi kívánnivalót maga után, azt látom rajta, hogy megváltozott és lezárta a múltat, ezért is gondoltam úgy, hogy egy leánykérés segíthet rajtunk. tehát a barát az barát az is volt eddig is és az is marad mindig, nálam nincs kivétel senki alól se, megcsalás szóba se jöhet, előbb mondom azt, hogy vége mint, hogy megcsaljak bárkit is...barátnőmet nem értem, ok nélkül féltékenykedik és hiába mondom neki el az igazat amit ő is láthat nem hisz nekem csak a pótanyja után megy, ő ad neki tanácsokat mindig( ő egy volt munkatársa)
2011. okt. 25. 15:35
 8/15 anonim ***** válasza:
66%

Én eltiltottam páromat egy barátnőjétől, nem mert nem bízom benne, csupán még az esélyt sem szerettem volna megadni a csajnak. Mi 3 éve vagyunk együtt, 1,5 éve van ez a kolleganője. Bemutatta nekem is, elsőre szimpatikus volt, normális.. Elég gyakoriak nálunk a baráti összejövetelek, ő is jött szinte mindig, sosem volt vele gondom, gondoltam barátok lettünk. Hát úgy fél éve elkezdett nekem írogatni, hogy nem vagyok elég jó a páromnak, bezzeg őő.. Ezzel együtt páromnak smseket írogatott, egyre többször hívta őt privát találkozóra, arra hivatkozva, hogy nincs jó kedve. Majd sms-ekben már arra tért ki, hogy miket csinálna párommal.. Ő ezeket nem titkolta el, megmutatta és nem is reagált rájuk. Engem elkezdett már az összejöveteleken csesztetni, belekötött mindenbe.. Ha én sütöttem a sütit, akkor szerinte túl sok benne a sütőpor, szerinte nem áll jól a pulcsim, a nadrágom, a hajam előnytelen, nem dolgozom eleget, nem érdemlem meg a párom.. Már tényleg ott tartottam, hogy nem akartam én elmenni.. Páromnak ott elmondtam, hogy ő hiába kedveli, nem szeretném, ha ezekután ő nagyon keresné a társaságát.. Baráti társaságnak elmondtam, hogy nem zavar, ha hívják, de szóljanak, mert én nem megyek akkor.. Megdöbbentem, hogy ők utálták, miattunk viselték el.

A történetem lényege az akart lenni, hogy lehet, hogy okkal kéri ezt a barátnőd, kérdezz rá, hogy miért. :)

2011. okt. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:50


megvolt már, azért mert féltékeny rá, szerinte a régi barát jobban néz ki nála...

szerintem meg nem érdekel ki hogy néz ki, egy ember van akit szeretek az barátnőm, másoknál engem nem érdekel a kinézete hacsak nem olyan akin éppen röhögni lehet :)

nálunk nem voltak ilyen smsek, levelek beszólogatások és nem is lesznek, amint az első ilyen lesz megbeszélem az illetővel, hogy hanyagoljuk egymást, de nem volt semmi, barátnőm túlkombinálja és szerinte mert voltak nehezebb időszakaink hasonlók miatt csak éppen vele, én is erre készülök, bosszút akarok állni rajta a múltért...de sztem hiába csinálok hasonlót mint ő, attól még nem lesz semmivé a múlt csak tovább tart a rosszabbik része...nameg az én lelkiismeretemnek is annyi, nem ér annyit a bosszú, hogy ezek bekövetkezzenek sztem, hiába mondom ezt neki is, nem hiszi el csak még jobban féltékeny lesz és ez kezd már nekem egy kicsit teherré válni :(

2011. okt. 25. 16:07
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben hanyagolnám a barátot, fontos lenne nekem, hogy a párom megbízzon bennem, és ne adjak okot a féltékenységre! Szóval, mondd a kedves barátodnak, hogy sorry. Meg amúgy sztem Ö többet akar töled mint fordítva!Ez az én vélményem.
2011. okt. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!