Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Változhat még ez a helyzet?

Változhat még ez a helyzet?

Figyelt kérdés

Hát megpróbálom röviden leírni:

Együtt élek a párommal 5 éve. Az apja is itt él (a ház az övé). Fizetjük a rezsi egy részét kb felét, mert én még egyetemre járok és havi 30.000ft-ból jövök ki, de amit csak tudok kifizetek. A párom dolgozik és többet ad bele a számlákba.

A probléma:az apja egyszerűen elviselhetetlen, azt várja el, hogy mi fizessük ki az összes rezsit, ő nem akar fizetni semmit. Állandóan panaszkodik, hogy nincs pénze (de a barátnőjének havonta vesz ékszereket, ő vásárol neki mindent még a kaja egy részét is stb.) A nőnek is vannak gyerekei és azoknak vesz mindent. A páromnak van egy féltestvére, akinek megvan mindene (de tényleg számítógép kb 1 éves, xbox, psp, stb) Erre az apja felvett hitelt, hogy egy új számítógépet vegyen neki. Én nem sajnálom semmi közöm hozzá stb, de nem értem meg ha nem olyan fontos akkor mi értelme van? Hozzáteszem mi a saját kis pénzünkből kezdtük felújítani a lakást, bent lassan minden kész lesz, már csak kinti vakolás, festés és tető, nyílászáró cserék maradtak. A párom apja nem vigyáz rá,a pár hónapja vett előszoba falon az üveget megtörte, mert nekivágta az ásványvizes flakont (ez a szokása nem iszik meg semmi, csak elkezdi rugdosni az üveget, a kukát stb, mert szerinte ez vicces). Én beleöltem a pénzt ebbe az egészbe, de most már elegem lett.

Telefonált pár napja a barátnőjével és előttem ilyet mondott neki: "Minek maradtam volna itthon, mikor nálatok olyan jó, nem ezeket kell lesnem" (ezek: a saját fia és én).

Jóformán nem is találkozunk, mert párom sokat dolgozik, nekem ott az egyetem a gyakszi és mellette dolgozok is hétvégén + amikor nincs suli vagy gyakorlat.

Már eldöntöttem, hogy elköltözök innen, de nagyon szeretem az élettársam, és nagyon sajnálom, főleg most, mert nagyon kivan bukva emiatt, mert tudja ezeket, látja stb. És ha pont most mennék el, nem tudom hogy viselné.

Albérlet szóba se jöhet nála, mert úgy gondolja: ő nem fizet másnak csak hogy tudjon hol lakni, mikor itt van a ház, ami oké, hogy az apjáé, de a fele meg az övé a másik fele a féltestvéré-é. Meg főleg úgy hogy felújítottuk, ami nagyon nehéz volt.

Szerintetek mit lehetne tenni? Vagy lehet egyáltalán valamit? Én ezt nem tudom eltűrni tovább, de nem jön el velem a párom.

És lehet mondani, hogy a másik fél szemszögéből milyen ez, de komolyan mondom Nektek én se egy nézőpontra alapozok általában, de tényleg nem csináltunk semmi olyat amiért így kéne viselkedni.

Én úgy gondolom, hogy a nő az oka leginkább. Bejön ide és még a páromnak sem köszön, játssza itt az úrinőt, közben meg egy senki.

Megérteném azt, ha nem fizetnénk semmit, meg ha élősködnénk rajta, de nem így van...Akkor miért kell ezt csinálni.

A másik meg lakik a szomszédba egy alkoholista család és állandóan tömi őket pénzel meg hozza nekik a piákat. A párom szülinapjára meg pl nem kapott semmit. Én úgy látom: ha valakinek nincs pénze akkor nem osztogatja idegeneknek, meg nem vesz felesleges dolgokat, amire tényleg semmi szükség nincs. Vagy csinálja oké, de miért mi tartsuk el őt? Ráadásul semmit se spórol, így is mi szívunk, mert az egész lakásban égve hagyja a villanyt, a csapot nem zárja el rendesen, elmegy itthonról és megy a tv, a gép, a villanyok stb. Mire jó ez?


2011. febr. 25. 18:29
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
egy kicsit hosszúra sikeredett...bocsi...
2011. febr. 25. 18:32
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de jó nagy marhák vagytok, hogy nem sajátot, hanem egy kiállhatatlan vénember lakását újítjátok meg. Arra a pénzre vessetek szépen keresztet. Biztos vagyok benne, hogy ha lesz rá lehetősége elintézi, nem fogtok semmit kapni belőle.

Megoldás...elköltözés és új élet kezdés szerény körülmények között.


NEM becsüli, ami nem az ő pénzéből ő munkájából van. Dönthettek. Rabszolgái lesztek aztán kikerültök az utcára esetleg gyerekkel, vagy a magatok önálló lábára álltok akár albérletbe.

2011. febr. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy nyers voltam, de mint kívülálló ezt olvastam ki. :)


Első

2011. febr. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
sztem is rossz ötlet volt ez h azt a házat újítgatjátok. lesz ebből még vita ha öröklésre kerül a sor
2011. febr. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kirakni nem meri, meg nem teheti meg, mivel a páromnak is van köze a házhoz. Meg egyszer egy volt barátnője elég sokat volt náluk még előttem és elment innen az apja miatt vagyis szakítottak, és mondta a páromnak: ha nem tetszik a rendszer el lehet menni neki is..Ő el is ment pár napra aztán már este hívta, hogy hol van. A másik amiért nem megy el innen, mert ha elmegy az apja megmondta, hogy nem érdekli, de kiadja a házat munkásoknak, ő meg elköltözik.
2011. febr. 25. 18:40
 6/11 A kérdező kommentje:
A ház fele az apjáé, úgy van ha ő meghal az egyik részét a párom másik részét a féltestvére kapja. Viszont a ház másik fele a "após" szülei nevén volt, viszont ők át iratták a párom nevére.
2011. febr. 25. 18:41
 7/11 anonim ***** válasza:

Tehat a parod is tulajdonos. Egyszeruen lakotarskent kell ott elni, nem feltetlenul kozosen.

Szerintem van ennek hivatalos modja is, mivel a papa osszeferhetetlen, s ekkor mar tudtok kulon villanyorat is felszereltetni, tehat kulon kell valni Tole.

Van egy kulon lakreszetek, azt lekell zarni es igy tovabb, s ekkor elkerulitek a vitat.

2011. febr. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Na most akkor tulajdonjogilag 50 % a férjedé?


Mert megmondanám apukának, hogy szépen fizessen ki titeket.Aztán azt csinál amit akar. Addig viszont én egy centet nem raknék tovább bele, és elbeszélgetnék az öreggel, hogy ha nem hajlandó tovább a rá eső rezsit fizetni, vagy tönkreteszi szánt szándékkal ami a tietek vagy ti pénzetek van benne akkor igencsak nagyot néz, ha polgári peres eljárás során magántulajdonon elkövetett garázdaságért feljelentitek.


Nem kell megijedni! Álljatok a sarkatokra, tessék az öreget helyre rakni!

2011. febr. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Én már rég megtettem volna ezeket a lépéseket, csak az a baj, hogy a párom nem nagyon mer szólni (nekem meg ugye nincs jogom ehhez), mert mégiscsak az apja. Én már azon is gondolkoztam, mi lenne ha vennénk fel hitelt esetleg (bár nem nagyon akarunk) és kifizetjük mi a részét és mehet ahova akar. Nekünk nagyon jó ez a ház, mert nagyon jó helyen van és olcsóbb őt kifizetni, mint a környéken venni egyet.

2011. febr. 25. 19:00
 10/11 anonim ***** válasza:

Mégiscsak ő dolgozott azért a házért a fiára csak rá iraták mégis hogy képzeled hogy öregkorára utcára teszed.

Kár volt pénzt áldozni arra a házra nektek ott csak öröklés után lesz bármi jogotok.

2011. febr. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!