Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, változhat még...

Mit gondoltok, változhat még a helyzet?

Figyelt kérdés

A napokban beszélgettünk egy tanárommal a gyerekekről meg a gyerekvállalásról.Elmondtam neki,hogy én nem akarok gyereket.Szerinte az ember élete csak akkor lehet teljes,ha utódokat nemz,mert azért születünk,hogy tovább szaporodjunk.Azóta folyton ezen gondolkodok.Amikor próbálom elképzelni a jövőmet gyerekekkel,folyton az a következő gondolatom,hogy mi lesz,ha úgy kell felnőniük,mint nekem(árván,7 éve haltak meg a szüleim).Vagy rossz szülő leszek,nem tudom normálisan felnevelni,vagy megszülöm és nem fogom magaménak érezni.

Valójában a a kérdésem az,hogy el fog múlni a félelmem?

19L


2010. jún. 21. 15:31
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

el:)

én 27-28 éves koromig nem szerettem a gyerekeket, előtte kifejezetten kerültem is őket, nem volt türelmem, idegesítettek, úgy éreztem, nem értek hozzájuk...stb.


jelenleg meg babavállalsára készülünk a párommal


32N

2010. jún. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Persze, még nagyon fiatal vagy. Egyszer majd ugyanazt fogod mondani, amit a tanárod, csak más szavakkal. Én is úgy látom, semmi értelme az életnek gyerekek nélkül:D

2é6

2010. jún. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, előző vagyok, elütöttem.

26N, 33hetes kismama:D

2010. jún. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

El, még sokat fogsz változni. Ilyen vagy ehhez hasonló para mindenkinek van, amíg nem próbálja.

Ha alapvetően nem vagy túl önző, egészségtelen mértékben, akkor valószínűleg jó szülő leszel.

Ezt tesztelheted előre más kapcsolataidban.


Valójában lehet teljes értékű életet élni gyerek nélkül is, ez felfogás kérdése.

Van, akinek ez elképzelhetetlen.

2010. jún. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
És is hasonloan gondoltam. Ma 25 evesen sem erzem magam erettnek a gyerekvallasra, de nekem olyan felelmem van, hogy egyedul maradok a gyerekkel vagy nem talalok olyan ferfit, akinek szivesen szulnek. Manapsag nagyon meg kell gondolni, h erdemes-e vilagra hozni gyerekeket és hogy mindezt kivel osztod meg. Én megértem a kétségeid.
2010. jún. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Te csak félsz de nem őszintén nem akarsz gyereket. Ez tutira meg fog változni. Viszont tudnod kell hogy vannak akik valóban nem akarnak gyereket és nem azért mert féltik őket hanem mert semmit nem éreznek irántuk, és azok nem fogják meggondolni magukat!
2010. jún. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is 19 éves lennék és én nagyon szeretnék gyereket, szerintem 2-3 év mulva rajta is leszünk komolyan a párommal. Ő is imádja őket és alig várja hogy gyerekünk legyen. Ő 21 éves. De még van 1 év sulim, aztán elmegyek dolgozni 1 kicsit, aztán jöhet. Szerencsére minden másunk meg van már, ház, kocsi, s már együtt élünk több mint 1 éve.

Szerintem meg fogsz változni s elmulik a félelmed.

2010. jún. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2010. jún. 21. 16:22
 9/9 A kérdező kommentje:
15:42 Ilyen félelmeim is vannak
2010. jún. 21. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!