Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudok szeretni? Hogyan...

Nem tudok szeretni? Hogyan juthatnék több szeretethez?

Figyelt kérdés

Huszonkét éves lány vagyok. Azzal jellemezhetném többek közt az életemet, hogy nem vett körbe igazán szeretetteljes légkör. A szüleim olyan távoliak voltak mindig is, annak ellenére, hogy már-már csimpaszodtak belém. De olyan igazi, intim anya-gyerek kapcsolat például soha nem alakult ki.

És én észre sem vettem, hogy nekem mennyire, de mennyire hiányzik az életemből a szeretet. Magamat sem tudtam szeretni jó ideig, ez manapság már néha megy, az nagyon jó.

De a lényeg, hoyg fel sem ismertem, hogy nekem mennyire hiányzik, hogy szeretet kapjak és valószínűleg, hogy adjak is. Hogy mennyire más lehetne minden, ha több igazi szeretetteljes kapcsolat lenne az életemben.Nehéz ezt jól megfogalmazni. Ez a szeretet nélküliség elszigetel a világtól és szomorúvá és fáradttá tesz. Egyszerűen nincs kifejlesztve a készségem, hogy szeretetet fogadjak be és adjak, mert úgy neveltek, mintha ez egyáltalán nem lenne fontos. Olyan nehéz ezt magamnak bevallani, hogy erre van szükségem, ettől tudok jobban lenni. És azt érzem, hogy inkább a kortárs kapcsolatoktól várom már ezt, nem a szülőktől.

Járt valaki hasonló cipőben? Hogyan tudta az élete részévé tenni a szeretetet?

Kevés barátom van, inkább egy se. Csak ismerősök.


2011. febr. 25. 18:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Valahol megnyugtat, hogy nem vagyok ezzel a problémával egyedül...

Kudarcok: soha, senki nem szeretett igazán. Jó volt, hogy voltam, de mikor vége lett... úgy is jó volt. Mikor találtam valakit, aki önzetlenül adott magából, és tényleg rám volt kíváncsi... Nos, ő a végén úgy tört össze, hogy azt hittem, ilyen csak a filmeken van vagy legalábbis jó nagy marhának kell lenni hozzá. Az egész sosem létezett, csak az én képzeletemben. Csak egy unatkozó, önigazolást kereső pasi volt.

Barátok... szerintem, olyan csak a filmeken van, hogy éjjel 2-kor felhívod, nem küld el a jó édes anyukádba, és száguld érted kocsival. Vagy ezt is rosszul csináltam, és léteznek ilyenek, nem tudom. Én minden esetre nem találkoztam ilyennel.

Ismerősök... nem állítanám, hogy vannak. Kérni képtelen vagyok bárkitől is. Nem akarok senki lekötelezettje lenni, nem akarok senkinek sem szívességgel tartozni.

2011. febr. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Szerintem nagyon negatívan látod ezt. Nekem is volt óriási csalódásom, de utólag egyértelmű, hogy ő képtelen lett volna értékelni engem, mert nem is értett. Az a baj ezzel, hogy nagyon bele lehet merülni a saját sajnálatunkba. Szerintem próbálkozni érdemes.
2011. febr. 25. 20:06
 13/18 anonim ***** válasza:
58%
Első vagyok. Anonimitás ide vagy oda, azért mégse teregetném itt ki az életemet, de nem csak erről van szó. Én vonzom a lúzereket, és ebből többet köszönöm, nem kérek. Még nem döntöttem el, hogy aszexuális leszbi leszek vagy csak simán aszexuális. Ja, és persze magányos is. Ez így mind együtt :) Komolyan. Nem tudok, és nem is akarok már megnyílni senkinek, nincs már barátfelvétel nálam. Nagyon vágynék rá, de inkább már ezt sem. Mindez miért alakult így? Amiért Te leírtad a kérdésed feltevésekor...
2011. febr. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

:)jó ez az aszexuális leszbi vagy sima aszexuális alternatíva.

Én még hiszek benne, hogy fogok tudni változatatni.Remélem, te is fogod még másképp látni.

2011. febr. 25. 21:08
 15/18 anonim ***** válasza:
2011. febr. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Én vonzom a lúzereket, és ebből többet köszönöm, nem kérek."


Az valami törvény, hogy valaki "vonzza a lúzereket"? Ezen nem lehet változtatni, bele kell nyugodni? Ugyan már.

2011. febr. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ahogy az egyik előző válaszoló írta: nálam sincs már barátfelvétel. Meguntam a próbálkozásokat, hogy csak én vagyok hajlandó érdeklődni mások iránt, de fordítva nincs így.


Kérdező: Szerintem Te megváltozhatsz, mert ahogy olvastam optimistán állsz hozzá a kérdéshez! Ilyenkor az okosok azt szokták mondani, hogy nyitottnak kell lenni és szeretettel fordulni mindenkihez, mert hatványozottan kapod vissza.


A magam részéről: engem ez már nem érdekel, én próbálkozni sem szeretnék. Meg vagyok elégedve azzal, ami van. Nem vagyok hajlandó akaratlagosan megváltoztatni magam mások kedvéért. Nyilván változunk mások hatására, de nem akarom már magam belenyomorítani olyan sémákba, amelyekbe egyszerűen nem illek bele.


OFF:(Emlékeztek erre a kis játékra, amikor egy kockában kör, háromszög stb. alakzatok voltak kivágva és a megfelelő helyre a megfelelő formát kellett tenni, mert csak úgy fért át?) ->ON Na, ezt már feladtam. :-) Habár gyerekkoromban szerettem ezt játszani, valahogy mindig az újdonság erejével hatott, amikor sikerült. :-D

2011. febr. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
mi lett veletek azóta ???
2012. dec. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!