Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan juthatnék pénzhez a...

Hogyan juthatnék pénzhez a nyaraláshoz? Adnátok tippeket, amire lenne kereslet és meg tudom csinálni tanulás mellett?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, anyumék nem igazán egyeznek bele a diákmunkába, mondván "ha kell pénz adunk, ráérsz még melózni"

Tudom én azt, csak szeretnék valamit, amivel kereshetek pénzt és én csinálhatom.

Gondoltam tételkidolgozásra pénzért, vagy házidoga iráshoz.

De nincs sok kereslet, pedig nagyon jól fogalmazok 5ös vagyok magyarból.

Meg sok itthon a pezsgő, a likör, a bor, gondoltam eladhatnánk barátommal ismerősöknek, így olcsóbban jutnak hozzá...arra már nagyobb az igény, mert jó haverok.

De más tipp?


2010. máj. 7. 18:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az alkohol ilyen árusítása eléggé illegális dolog, egyrészt gondolom 18 éven aluliak, másrészt gondolom nem tudsz róla számlát adni. Ezzel eléggé megütheted a bokádat. A haverok elhencegnek vele ennek-annak (amit rajtad kívül akár 1 ember tud, az már nem titok!), előbb-utóbb balhé lesz belőle.

Maradj a diákmunkánál, vagy kérj a szüleidtől. Ha a rendőrség visz haza, akkor tuti lőttek a nyaralásnak.

2010. máj. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Sztem a legjobb megoldás pedig a diákmunka lenne,próbáld meggyőzni a szüleidet.Én is 17 voltam amikor először dolgoztam,és nagyon sok tapasztalatot szereztem,és még talán arra is rádöbbent..hogy munka helyett inkább még tanulj amíg lehet:)
2010. máj. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

és ugyan honnan tudnák rám bizonyítani, hogy igenis én árultam stb.?

sehogyan, szemtanú meg nemkell hogy legyen, nem nyilvánosan osztjuk

2010. máj. 7. 18:57
 4/8 A kérdező kommentje:
én nem megyek dolgozni, az kizárt!
2010. máj. 7. 18:58
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Munka nélkül pedig sehogy sem fogsz pénzhez jutni. Ilyen hozzáállással valószínűleg a későbbiekben sem. 17 évesen már nyugodtan elmehetnél árufeltöltőnek, vagy bármi egyébnek. Az alkohol árulással nagyon megütheted a bokádat, hiába nincsenek szemtanúk eladáskor. Ha nem akarsz tisztességesen pénzhez jutni, akkor maradj a szüleid támogatásánál.
2010. máj. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

az alkoholárusítással tényleg megbukhatsz, mivel számlát kell róla adni. és ha azzal jösz, h aki bejelenti annak adtál számlát csak elhagyta.. akkor neked a másolattal ezt bizonyítanod kell (önátíró számlatömb)....


,,szeretnék vmit amivel kereshetek pénzt és én csinálom'' --> DOLGOZZ!!


ha lány vagy akkor esetleg más irányok is vannak.. de ott nem csak a bokád tudod megütni...

2010. máj. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor mi is a bánatod?

"anyumék nem igazán egyeznek bele a diákmunkába"

"én nem megyek dolgozni, az kizárt!"


??....

2010. máj. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Dolgozz! Ha más nem, akkor járd a falu/város idős nénijeit és kérdezd meg nincs-e szükségük valamilyen segítségre. Ők a legapróbb dolgokért is hozzád vágnak egy csomó pénzt. Tapasztalat, pedig én soha semmiért nem tartottam a markomat ha segítségre volt szükségük, nem a pénzért segítettem. Amúgy árufeltöltőn kívül van más meló is, csak be kell menni valamilyen diákmunka szövetséghez.

Én tavaly nyáron pl forgalmat számláltam, ami tök szar melónak tűnik, pedig valójában nagyon is jó. Egy ismerősömmel "piknikeztünk" az út szélén, marha jól elszórakoztunk reggel 6-tól este 6-is, majd 9000 ft-ot kerestünk azzal egy nap alatt, hogy húztuk a strigulákat és jót szórakoztunk! :D Szerintem ez azért elég jó pénz. 4-5 napot voltunk kint, csak azért nem többet mert közben el kellett utaznom, de elég jó zsebpénz jött össze így is! :) 20/L

2010. máj. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!