Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekte, k miből lett/lesz...

Nekte, k miből lett/lesz lakásotok? Hogyan gyűjtötök rá?

Figyelt kérdés

Most lépek ki a nagyvilágba és felötlődött a gondolat, hogy családi támogatás nélkül a mai világban hogy tudnak az emberek házat venni?


Ez hogy szokott menni meséljétek el légyszi.


Nektek hogy sikerült házat vásárolni?


2011. febr. 25. 20:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Csak terveim vannak, keresetem nincs még. Úgy gondolom, hogy ha lesz fizetésem kapok lakáshitelt, legalábbis remélem, mert én albérletbe nem akarom tenni a pénzem, az sosem lesz az enyém, csak kiadás.

Persze változhat még a tervem, sőt általában sosem úgy alakul ahogyan eltervezzük, de majd lesz valahogy.

2011. febr. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
nehéz
2011. febr. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkorunk óta a rokonoktól takarékba kaptunk pénzt alkalmakra. (gondolhatod mennyit, pár száz forintot annak idején) Ajándékot ritkán. Ott kamatozott lakástakarékban. Később a keresetünkből is raktunk hozzá. Ahhoz vettük fel az állami támogatást. (férjemnek és nekem is volt)


Most bár van törlesztőnk, de forintban és nem olyan sok, így saját berendezett lakásunk van. 34-35 éves kisbabás pár.

2011. febr. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Ja és első válaszoló vagyok, nem tudom mire oda jutok hogy lesz ez a szocpol dolog, de én biztosan igénybe venném azt is, persze csak ha megtaláltam az igazit :)
2011. febr. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Nagyon nehezen. Én sem tudom hogyan lesz. Ami biztos, hogy hitelt nem veszek fel. Inkább gyűjtögetek és apránként építkezek.
2011. febr. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Én egy tragédia árán jutottam hozzá: nagymamám meghalt, és a szép, nemrég felújított lakása üresen maradt. Egy évig a tesóm lakott benne, de ő most Pesten kapott munkát, így örököltem meg most én. Mindössze néhány bútorból és egy szőnyegből kellett újat venni, de ez is nagy pénzben volt nekem: nem tudom, ha még a lakást is meg kéne venni, vagy lakbért kellene fizetni, hogy jönnék ki. Valószínűleg sehogy, pedig van melóm, fizum, elvileg nem is rossz (de nem is világklasszis).

Egyre több emberkét ismerek a korosztályomból, akik így vagy úgy, de a szüleik segítségével éldegélnek, mégha előtte már függetlenedtek is, vagy jó úton voltak afelé. Sajnálatos.


24/N


23

2011. febr. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Gratulálok hozzá.

Én gondolkodtam külföldi munkán és lakáskasszán de rá kellett jönnöm, hogy még ezekkel sem lehet egyhamar házat/lakást vásárolni.

2011. febr. 25. 20:32
 8/22 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

Ez nekem nagyon szimpatikus megoldás. Azt hiszem a kislányomnál én is alkalmazni fogom. :-)

Még csak 16 hónapos, de nem lehet elég korán kezdeni...

2011. febr. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
mármint 20:29- nek
2011. febr. 25. 20:33
 10/22 anonim ***** válasza:
Bocs, a 23-mal négyzetmétereket akartam elkezdeni írni, de megszakadtam. Inkább lemondok róla, úgyse fontos.
2011. febr. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!