Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha 22 évesen lenne komoly...

Ha 22 évesen lenne komoly kapcsolatotok, lakásotok, munkátok, belevágnátok a gyerekvállalásba?

Figyelt kérdés
A barátommal 4 éve vagyunk együtt, 2 éve egy lakásban élünk, Ő már lediplomázott, én meg most fogok. Neki jó munkája van, én is dolgozom már 3 éve. Amióta együtt vagyunk, sokat utazgattunk, buliztunk, ilyen szempontból azt hiszem, kiéltük magunkat. Mindig mozgalmas az életünk, mindketten szeretünk új dolgokba belevágni. 2-3 barátunknak már van gyereke, köztük a barátom legjobb barátjának. Mióta megszülettek az ikreik, a barátom mindig meghatottan nézi őket, játszik velük. Talán az ő születésük hozta ki belőle ezt a vágyat, ugyanis gyakran felhozta a témát az utóbbi pár hónapban, hogy mennyire szeret engem, és a vele korabeli pasiknak már van gyerekük, így lenne teljes az életünk. Én nem gondolkodtam ezen egészen tavalyig, bennem valahogy sosem volt meg az, hogy szeretnék fiatal anyuka lenni, fiatalon elkötelezni magam vagy ilyesmi, de mivel a barátommal együtt vagyok 4 éve és úgy érzem, nála tökéletesebbet nem találhatnék (helyes, okos, vicces, édi), végül is miért ne lehetne gyerekünk. Ha elképzelem apaként, látom magam előtt, ahogy ügyetlenkedik, ciki helyzetekbe kerül, de azt is, hogy mennyire szeretné a gyerekét és maximálisan megtenne érte mindent. Nekem csak anyukám van, Ő viszont nincs olyan jóban a szüleivel (a szülei utazgatnak, kirakták 18 évesen otthonról és csak félévente keresik), de azért szerintem támogatnának ebben a helyzetben minket, ami az érzelmi részt jelenti. Nem most azonnal gondoltuk, előbb még le kéne diplomáznom. Nektek mi a meglátásotok? Érdemes belevágni?
2011. márc. 27. 14:13
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
71%
Én nem gondolkodnék a helyedbe ezen, naná, hogy belevágnék!!!
2011. márc. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
71%
igen
2011. márc. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
89%

Én 23 vagyok, de bevallom őszintén, hogy nagyon irigyellek és én a helyedben biztosan belevágnék, amint lediplomáztam.

De ha te még nem érzed úgy, csak akkor dönts úgy, ha szívből jön.

Bár nekem már megvan a diplomám, a páromnak még nincs, van 1,5 éve a suliból, én éppen munkát keresek, házunk bele sem merek gondolni mikor lesz. Ha abban a helyzetben lennék, mint te, már este megpróbálnánk összehozni a porontyot még ma este.:)

Sok boldogságot!

23N

2011. márc. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
74%
22 éves korodra elértél mindent, amiért az átlag 30 éves koráig harcol.szerintem ma este kezdjetek gyereket csinálni!)
2011. márc. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
66%
És mégis min gondolkozol? :)
2011. márc. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
51%
Hát én a helyedben várnék még 3 évet. De te tudod.
2011. márc. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
50%
iGEN
2011. márc. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
41%
én pont most vagyok ott, hogy igen és én is 22 vagyok
2011. márc. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
51%

Ezen nem kell ennyit gondolkozni. Azért születnek manapság később a gyerkőcök, mert a mai ember jobban előtérbe helyezi önmagát és várja, hogy majd amikor jó lesz na majd akkor ! Aztán mire észbe kapnak 30 felett járnak és elfelejtettek már gyerek aggyal gondolkozni...

Szóval ezen nem kell gondolkozni. Bele kell vágni és kész.

Sosem lesz könnyebb! Ez butaság. Egyetlen dologtól kell megválni, mégpedig az egótól... Attól is csak addig lesz nehéz, míg a gyerkőc meg nem születik! Utána már nem fog fájni és pár éven belül konstatálod is, hogy életed legjobb döntése volt az, hogy akkor bevállaltátok őt/őket... Még akkor is, ha esetleg szétesne a kapcsolatod a pároddal. A gyerekek mindig ott lesznek mellettetek !

2011. márc. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ha komolyan gondoljátok (úgy látom, igen) vágjatok bele, és ne hallgassatok senkire, aki korainak tartja, csak ti tudhatjátok, hogy készen álltok-e már rá anyagi szempontból és lelkileg is. Mondjuk én előbb házasodnék, mégis csak úgy az igazi, ha "hagyományos" családba születik a baba férjnek és feleségnek, nem barátnak meg barátnőnek.
2011. márc. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!